Wtorkowy Przegląd Prasy

Zarząd Elektrimu: nie ma mowy o bankructwie holdingu. Trzy spółki mają szansę na zakup Telbanku; zdecydowanym faworytem pozostaje Tel-Energo.

GAZETA WYBORCZA

My tu gadu-gady, a tymczasem... Yahoocommunicator

Do końca tego roku ma być gotowy internetowy komunikator, oferowany firmom przez Yahoo. Jeszcze w tym kwartale udostępniona zostanie wersja demonstracyjna programu nazwanego Yahoo Messanger Enterprise Edition 1.0. Cenę za licencję na użytkowanie programu przez rok, skalkulowano na 30 USD. (s. 23)

RZECZPOSPOLITA

W niedzielę głosowanie, w poniedziałek wyniki

Skomputeryzowanie – na razie tylko eksperymentalne i przeprowadzone w kilkunastu okręgach wyborczych – najbliższych wyborów samorządowych pozwoli znacznie przyspieszyć podanie wyników głosowania. Możliwe, że liczenie głosów skończy się w ciągu czterech dni. Cztery lata temu, oficjalne wyniki ogłoszono dopiero po dwóch tygodniach. (s. 4)

PARKIET

WorldCom szuka pieniędzy

Rada nadzorcza stojącego nad otchłanią bankructwa amerykańskiego telekomu, rozważa możliwość odebrania emerytury byłemu prezesowi Bernardowi Ebbersowi. W kwietniu, kiedy Ebbers zrezygnował ze stanowiska, przyznano mu dożywotnio 1,5 mln USD rocznie. (s. 9)

PRAWO I GOSPODARKA

Pecety muszą tanieć

Niski popyt na komputery zmusza ich producentów do promocji. Dopiero w przyszłym roku – jak oceniają analitycy – dojdzie do ożywienia na globalnym rynku komputerów osobistych. W chwili obecnej sprzedawcy pecetów muszą oferować znaczne zniżki. (s. 10)

Rozchwiany Szeptel

Na wczorajszej sesji GPW akcjonariusze Szeptela mogli nabrać nieco optymizmu. Od początku roku utrzymuje się bowiem trend spadkowy, który sprowadził wycenę spółki z 32 zł do 1,25 zł po wczorajszych notowaniach. Wolumen obrotów wyniósł blisko 500 tys. sztuk, co jest najlepszym wynikiem w giełdowej historii spółki. (s. 17)

PULS BIZNESU

Enterprise Investors też chce Telbanku

O zakup Telbanku, należącej do Narodowego Banku Polskiego firmy informatycznej obsługującej sektor bankowy, stara się kilka firm, ale tylko trzy z nich mają szanse na zakup spółki. Wartość transakcji szacuje się na co najmniej 400 mln zł. Niekwestionowanym faworytem jest Tel-Energo. Nieco mniejsze szanse ma Enterprise Investors oraz rosyjski Antel. (s. 5)

Polscy wierzyciele chcą upadłości Elektrimu

Jak twierdzi zarząd holdingu, dzięki porozumieniu zawartym z obligatariuszami, nie może być mowy o bankructwie Elektrimu. Przyszedł natomiast czas na wyprzedaż aktywów. Tym bardziej zarząd spółki jest zniesmaczony wnioskiem o upadłość jaki złożyli polscy wierzyciele. (s. 8)