Wtorkowy Przegląd Prasy

Podczas poniedziałkowej sesji Nasdaq osiągnął poziom najniższy od 6 lat. Zgodnie z umową podziału starego Optimusa, BRE Bank odkupił za 5,5 mln zł pakiet akcji Optimusa od Grupy Onet.

PARKIET

ARP rozważa sprzedaż akcji TP S.A., Kogeneracji i Stomilu Agencja Rozwoju Przemysłu zamierza podnieść do końca roku kapitał Stoczni Szczecińskiej Nowa o 60 mln zł. W tym celu sprzeda prawdopodobnie część z posiadanych pakietów akcji TP S.A., Kogeneracji oraz Stomilu Olsztyn. W przypadku TP S.A., łączna liczba akcji posiadanych przez ARP sięga 0,8% kapitału akcyjnego operatora (11,3 mln akcji). (s. 1)

Nasadaq najniżej od sześciu latPodczas poniedziałkowych spadków Nasdaq Composite stracił najwięcej i znalazł się na poziomie najniższym od 6 lat. Na Wall Street publikowane są obecnie uaktualnione prognozy kwartalne spółek. Wczoraj na każdą drożejącą akcję przypadały wczoraj na Nasdaq dwie taniejące. (s. 1, 22)

BRE dokupił OptimusaBRE Bank odkupił od Grupy Onet za 5,5 mln zł 630 tys. akcji Optimusa. Tym samym jego udziały w firmie wzrosły do 19,5%. Transakcja wynika z umowy podziału starego Optimusa zawartej w grudniu 2001 roku. Bank wcześniej objął już 750 tys. papierów Optimusa. BRE mógł obecnie wskazać podmiot, który obejmie pakiet akcji Optimusa lub zakupić je sam. (s. 3)

16,4 mln euro od TP S.A.Ster-Projekt wybuduje dla TP S.A. centrum przetwarzania danych. Wartość kontraktu wynosi 67 mln zł, a jego główna część ma się zakończyć w maju przyszłego roku. Potem Ster-Projekt zajmie się serwisowaniem centrum. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Pozycja komórek do końca 2002 rokuHenryk Beberok z TP S.A. poinformował PAP, że URTiP planuje ustalić pozycję rynkową operatorów komórkowych i zdecydować o stawkach TP S.A. w umowach międzyoperatorskich do końca br. (s. 4)

PULS BIZNESU

Wydawnictwo roku – H.BauerMiesięcznik „Media&Marketing” uznał H.Bauer wydawnictwem roku. Ogłoszenie werdyktu zbiegło się nieszczęśliwie z decyzją firmy o wstrzymaniu projektu wydawania tygodnika ekonomicznego. (s. 5)