Wtorkowy Przegląd Prasy

Przetarg na system billingowy dla Telekomunikacji Polskiej SA wygrała amerykańska EDS. Telefonia Dialog nie znajdzie inwestora do końca br.

PARKIET

EDS wygrał billing dla TP SA

Amerykański EDS wygrał przetarg na dostawcę systemu billingowego dla TP S.A. Według nieoficjalnych informacji za sam produkt operator zapłaci 22 mln zł, do tego dojdą jeszcze koszty wdrożenia. Izraelski Amdocs, biorący udział w przetargu, złożył już odwołanie od decyzji komisji przetargowej. (s. 1)

Czas gra na niekorzyść Elektrimu

Elektrim ponownie przedłużył konsorcjum BRE i Eastbridge prawa na wyłączność do negocjacji w sprawie kupna pakietu 49% akcji Elektrimu Telekomunikacji. Obecny termin upłynięcia wyłączności na negocjacje wyznaczono na 26 sierpnia. (s. 3)

Prawie 155 mln zł straty Dialogu

Przyczyną większej od zakładanej straty netto Telefonii Dialog w pierwszym półroczu (155 mln zł) było osłabienie złotego w stosunku do euro – poinformował zarząd operatora. Prezes Katarzyna Muszkat liczy, że zobowiązania koncesyjne znikną z bilansu spółki do końca roku. Strata operacyjna była o 8,7 mln zł niższa od zakładanej i wyniosła 23,7 mln zł. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Prefiksami w TP SA

Najwcześniej pod koniec września br. wejdzie zapowiadane jeszcze na lipiec rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie numeracji krajowej. Wprowadza ono m.in. schemat wybierania jednego prefiksu i korzystania w ten sposób z wielu usług – np. połączeń z zagranicą i telefonami komórkowymi. (s. 1, 7)

Sapard również przez Internet

Na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa umieszczono formularze wniosków i biznesplanów, które powinni przedstawić ubiegający się o fundusze z programu SAPARD. W serwisie umieszczono także m.in. szczegółowe instrukcje dotyczace sposobu wypełniania wniosków. (s. 4)

PULS BIZNESU

Inwestor dla Dialogu oddala się. Na razie

Telefonia Dialog nie znajdzie inwestora do końca br., pomimo składanych w tym względzie wcześniej zapewnień. Według prezes Małgorzaty Muszkat, inwestor może być raczej zainteresowany wejściem nie w jedną spółkę, ale od razu w powstającą Krajową Grupę Telekomunikacyjną. (s. 10)