Wtorkowy Przegląd Prasy

Duński operator telekomunikacyjny Tele Danmark Communications jest zainteresowany przejęciem większościowych udziałów w firmie Energis. Nie wykluczone jest również dołączenie TDC do Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej.

GAZETA WYBORCZA

Sommer zostanie w DTRon Sommer, szef Deutsche Telekom pozostanie na stanowisku - oświadczył niemiecki rząd. Sommer jest obarczany winą za kłopoty finansowe (w tym szacowane na 67 mld EUR długi) firmy. Ceny akcji DT spadły ostatnio o 90% w stosunku do najwyższego poziomu w historii firmy. (s. 21)

PARKIET

Możliwy udział w Krajowej Grupie TelekomunikacyjnejDuński operator telekomunikacyjny Tele Danmark Communications jest zainteresowany przejęciem większościowych udziałów w firmie Energis. Nie wykluczone jest również dołączenie TDC do Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej, która ma powstać na bazie firm kontrolowanych przez Skarb Państwa. "Deklaracje będzie można podejmować tylko wtedy, kiedy będzie gotowa koncepcja i ustalona struktura holdingu." - mówi Dariusz Dąbski, prezes TDC Internet Polska. (s. 4)

Vivendi liczy na rychłe porozumienie z bankamiJean-Rene Fourtou, nowy dyrektor generalny francusko-amerykańskiej grupy medialnej Vivendi Universal podejmuje energiczne wysiłki, by poprawić jej bieżącą sytuację finansową. Do końca przyszłego roku Vivendi Universal powinna spłacić zadłużenie szacowane na 7,9 mld EUR. Kierownictwo VU liczy na rychłe osiągnięcie porozumienia z bankami, co ma pozwolić spółce na uzyskanie środków na spłatę krótkoterminowych długów. (s. 10)

PULS BIZNESU

Comarch odzyska pieniądze od fiksusaKrakowski

wygrał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym sprawę przeciwko Izbie Skarbowej o naliczenie podatku dochodowego od zwiększenia wartości nominalnej akcji poprzez przesunięcie środków z kapitału zapasowego na zakładowy. (s. 5)

RZECZPOSPOLITA

Pomaganie prognozieRynek IT w Polsce wyhamował, ale wdrożenia systemów do zarządzania dużymi i średnimi przedsiębiorstwami nadal utrzymywać będą dotychczasową dynamikę, na poziomie 18-19% - przewiduje polski oddział IDC. Firmy oferujące systemy ERP liczą przede wszystkim na klientów wśród średnich przedsiębiorstw. (s. B4)