Wtorkowy Przegląd Prasy

Afera w Erze pod znakiem zapytania... Dialog zaoferuje dostęp o szybkości 1 Gb/s... Ruszył przetarg za pół miliarda... Google nadrabia dystans do Facebooka... Najwięksi operatorzy komórkowi wydali w I półroczu 761 mln zł... Sąd rozpatrzy zażalenie Techmeksu... Ostatnia walka o e-myto w Polsce... Krajowy Fundusz Kapitałowy chce tworzyć regionalne fundusze venture capital... 10 najgorętszych technologicznych startupów... Powolny start sieci reklamowej Apple...

COMPUTERWORLD

System Solaris tylko komercyjnie - Oracle rezygnuje z rozwoju platformy OpenSolarisOracle nie zamierza dłużej rozwijać przejętej wraz z firmą Sun platformy OpenSolaris i będzie koncentrować się na komercyjnej, zamkniętej wersji systemu. Takie wnioski wynikają z dokumentu rozesłanego do pracowników firmy.

http://p1.idg.pl/r/29de1

HP zrobi prototyp e-receptyW lipcu br. Rozstrzygnięto wstrzymany na kilka miesięcy przez protesty przetarg na budowę prototypu systemu elektronicznej recepty i jego wdrożenia. Przetarg wygrała firma Hewlett-Packard.

http://p1.idg.pl/r/93203

Dell kupuje firmę 3PARDell poinformował dzisiaj o przejęciu firmy 3PAR (dostawca systemów pamięci masowych). Transakcja opiewa na kwotę 1,15 mld USD i ma zostać ostatecznie sfinalizowana pod koniec br.

http://p1.idg.pl/r/f4976

Zarząd HP bez Hurda, za to z oskarżeniami o niegospodarnośćZarząd koncernu HP został oskarżony o niegospodarność i naruszenie obowiązku działania w najlepszym interesie firmy. Oskarżenie złożono z powództwa akcjonariuszy działających w imieniu spółki przeciwko jej władzom w związku z wynikami wewnętrznego dochodzenia dotyczącego zarzutów przeciwko byłemu już dyrektorowi generalnemu HP.

http://p1.idg.pl/r/fdf46

RZECZPOSPOLITA

Ruszył przetarg za pół miliardaPo latach opóźnień MSWiA ogłosiło wart 500 mln złotych konkurs na system łączności radiowej dla służb ratowniczych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523370_Ruszyl_przetarg_za_pol_miliarda_.html

Mniejsze inwestycje sieciNajwięksi operatorzy komórkowi wydali w I półroczu 761 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523369_Mniejsze_inwestycje_sieci.html

Ostatnia walka o e-myto w PolsceO kontrakt na budowę elektronicznego systemu poboru opłat za drogi walczą już tylko firmy My Toll i Kapsh.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523367_Ostatnia_walka_o_e_myto_w_Polsce.html

GAZETA PRAWNA

60 mln zł na lokalny biznesKrajowy Fundusz Kapitałowy chce tworzyć regionalne fundusze venture capital w Polsce. Na przeszkodzie stoją małe zaufanie inwestorów i brak odpowiednich kadr.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/443225,60_mln_zl_na_lokalny_biznes.html

WYBORCZA.BIZ

Google obrał kurs na społeczności. Nadrabia dystans do FacebookaTrzy transakcje w ciągu ostatniego miesiąca, prawie pół miliarda dolarów wydanych na przejęcia. Google stara się nadrobić dystans do Facebooka i zaistnieć w serwisach społecznościowych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8259616,Google_obral_kurs_na_spolecznosci__Nadrabia_dystans.html

Dialog stawia na internet. Zaoferuje dostęp o szybkości 1 Gb/sInternet o niespotykanej w Polsce szybkości 1 Gb/s, światłowód poprowadzony do mieszkań oraz internet mobilny - to tylko niektóre plany Telefonii Dialog.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8259614,Dialog_stawia_na_internet__Zaoferuje_dostep_o_szybkosci.html

Powolny start sieci reklamowej AppleApple ma pod górkę z własną siecią reklam na iPada i iPhone'a. Agencje reklamowe skarżą się, że Apple chce ściśle kontrolować nawet powstawanie reklam.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8257514,WSJ__powolny_start_sieci_reklamowej_Apple.html

Zamiast kredy - wskaźnikPonad 2,3 tys. tablic interaktywnych otrzymają podstawówki w Kujawsko-Pomorskiem. Sprzęt będzie niemal w każdej klasie nauczania początkowego.

http://wyborcza.pl/1,75248,8259543,Zamiast_kredy___wskaznik.html

PULS BIZNESU

Afera w Erze pod znakiem zapytaniaZdaniem sądu, zebrane dowody wcale nie wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Tomasz H. popełnił przestępstwo.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/17/Afera_w_Erze_pod_znakiem_zapytania

10 najgorętszych technologicznych startupówCzas wychodzenia z recesji bywa okresem narodzin nowych gigantów gospodarki. Tak było kiedyś, ma być tak i teraz. Kilka startupów już wkrótce może przejąć rynek.

http://www.pb.pl/a/2010/08/16/10_najgoretszych_technologicznych_startupow

PARKIET

Techmex: Sąd rozpatrzy zażalenie upadłej spółkiDziś o 10 rano Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej prawdopodobnie rozpatrzy zażalenie Techmeksu na wcześniejszy werdykt dotyczący upadłości likwidacyjnej. Posiedzenie, jeśli do niego dojdzie, będzie miało charakter niejawny.

http://www.parkiet.com/artykul/959015_Techmex__Sad_rozpatrzy_zazalenie_upadlej_spolki.html

NetWorld

Jak skonfigurować bazę DB2, aby zapewnić wysoką dostępność usługW wielu obszarach gospodarczych dzisiejszego świata od systemów IT wymaga się, aby nieprzerwanie dostarczały usługę. W olbrzymiej większości systemy te są powiązane z bazami danych, których zabezpieczenie jest niezwykle istotne dla spełnienia warunku wysokiej dostępności.

http://p1.idg.pl/r/0bc60

6 innowacyjnych technologii dla centrów danychNa rynku rozwiązań konsumenckich (np. smartfony czy netbooki) wciąż pojawia się wiele nowości i to właśnie one najczęściej przyciągają uwagę użytkowników. Niemało nowatorskich technologii znajduje również zastosowanie w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw, takich jak

, zwiększając znacznie efektywność ich pracy. A oto sześć z nich, które mogą pojawić się w naszym data center szybciej niż nam to się wydaje, dlatego warto się z nimi zapoznać już dzisiaj.

http://p1.idg.pl/r/ee818

Nowa inicjatywa odpowiedzią na problemy z licencjonowaniem kodu open sourceZainicjowana przez organizację Linux Foundation inicjatywa Open Compliance Program jest skierowana głównie do producentów oprogramowania odwlekających wykorzystanie elementów kodu publikowanych na licencji przez wgląd na kwestie związane z własnością intelektualną.

http://p1.idg.pl/r/09efe

Bezpieczeństwo informacyjne priorytetem instytucji finansowychJak wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte, globalne instytucje finansowe przywiązują coraz większą wagę do poprawy swojego bezpieczeństwa informacyjnego i są gotowe przeznaczyć na to duże fundusze. W porównaniu z ubiegłym rokiem prawie połowa badanych firm zwiększyła budżet przeznaczony na ten cel.

http://p1.idg.pl/r/d8ef2