Wtorkowy Przegląd Prasy

Afera w Erze pod znakiem zapytania... Dialog zaoferuje dostęp o szybkości 1 Gb/s... Ruszył przetarg za pół miliarda... Google nadrabia dystans do Facebooka... Najwięksi operatorzy komórkowi wydali w I półroczu 761 mln zł... Sąd rozpatrzy zażalenie Techmeksu... Ostatnia walka o e-myto w Polsce... Krajowy Fundusz Kapitałowy chce tworzyć regionalne fundusze venture capital... 10 najgorętszych technologicznych startupów... Powolny start sieci reklamowej Apple...

COMPUTERWORLD

System Solaris tylko komercyjnie - Oracle rezygnuje z rozwoju platformy OpenSolaris

Oracle nie zamierza dłużej rozwijać przejętej wraz z firmą Sun platformy OpenSolaris i będzie koncentrować się na komercyjnej, zamkniętej wersji systemu. Takie wnioski wynikają z dokumentu rozesłanego do pracowników firmy.

http://p1.idg.pl/r/29de1

HP zrobi prototyp e-recepty

W lipcu br. Rozstrzygnięto wstrzymany na kilka miesięcy przez protesty przetarg na budowę prototypu systemu elektronicznej recepty i jego wdrożenia. Przetarg wygrała firma Hewlett-Packard.

http://p1.idg.pl/r/93203

Dell kupuje firmę 3PAR

Dell poinformował dzisiaj o przejęciu firmy 3PAR (dostawca systemów pamięci masowych). Transakcja opiewa na kwotę 1,15 mld USD i ma zostać ostatecznie sfinalizowana pod koniec br.

http://p1.idg.pl/r/f4976

Zarząd HP bez Hurda, za to z oskarżeniami o niegospodarność

Zarząd koncernu HP został oskarżony o niegospodarność i naruszenie obowiązku działania w najlepszym interesie firmy. Oskarżenie złożono z powództwa akcjonariuszy działających w imieniu spółki przeciwko jej władzom w związku z wynikami wewnętrznego dochodzenia dotyczącego zarzutów przeciwko byłemu już dyrektorowi generalnemu HP.

http://p1.idg.pl/r/fdf46

RZECZPOSPOLITA

Ruszył przetarg za pół miliarda

Po latach opóźnień MSWiA ogłosiło wart 500 mln złotych konkurs na system łączności radiowej dla służb ratowniczych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523370_Ruszyl_przetarg_za_pol_miliarda_.html

Mniejsze inwestycje sieci

Najwięksi operatorzy komórkowi wydali w I półroczu 761 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523369_Mniejsze_inwestycje_sieci.html

Ostatnia walka o e-myto w Polsce

O kontrakt na budowę elektronicznego systemu poboru opłat za drogi walczą już tylko firmy My Toll i Kapsh.

http://www.rp.pl/artykul/9211,523367_Ostatnia_walka_o_e_myto_w_Polsce.html

GAZETA PRAWNA

60 mln zł na lokalny biznes

Krajowy Fundusz Kapitałowy chce tworzyć regionalne fundusze venture capital w Polsce. Na przeszkodzie stoją małe zaufanie inwestorów i brak odpowiednich kadr.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/443225,60_mln_zl_na_lokalny_biznes.html

WYBORCZA.BIZ

Google obrał kurs na społeczności. Nadrabia dystans do Facebooka

Trzy transakcje w ciągu ostatniego miesiąca, prawie pół miliarda dolarów wydanych na przejęcia. Google stara się nadrobić dystans do Facebooka i zaistnieć w serwisach społecznościowych.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8259616,Google_obral_kurs_na_spolecznosci__Nadrabia_dystans.html

Dialog stawia na internet. Zaoferuje dostęp o szybkości 1 Gb/s

Internet o niespotykanej w Polsce szybkości 1 Gb/s, światłowód poprowadzony do mieszkań oraz internet mobilny - to tylko niektóre plany Telefonii Dialog.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8259614,Dialog_stawia_na_internet__Zaoferuje_dostep_o_szybkosci.html

Powolny start sieci reklamowej Apple

Apple ma pod górkę z własną siecią reklam na iPada i iPhone'a. Agencje reklamowe skarżą się, że Apple chce ściśle kontrolować nawet powstawanie reklam.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8257514,WSJ__powolny_start_sieci_reklamowej_Apple.html

Zamiast kredy - wskaźnik

Ponad 2,3 tys. tablic interaktywnych otrzymają podstawówki w Kujawsko-Pomorskiem. Sprzęt będzie niemal w każdej klasie nauczania początkowego.

http://wyborcza.pl/1,75248,8259543,Zamiast_kredy___wskaznik.html

PULS BIZNESU

Afera w Erze pod znakiem zapytania

Zdaniem sądu, zebrane dowody wcale nie wskazują na duże prawdopodobieństwo, że Tomasz H. popełnił przestępstwo.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/17/Afera_w_Erze_pod_znakiem_zapytania

10 najgorętszych technologicznych startupów

Czas wychodzenia z recesji bywa okresem narodzin nowych gigantów gospodarki. Tak było kiedyś, ma być tak i teraz. Kilka startupów już wkrótce może przejąć rynek.

http://www.pb.pl/a/2010/08/16/10_najgoretszych_technologicznych_startupow

PARKIET

Techmex: Sąd rozpatrzy zażalenie upadłej spółki

Dziś o 10 rano Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej prawdopodobnie rozpatrzy zażalenie Techmeksu na wcześniejszy werdykt dotyczący upadłości likwidacyjnej. Posiedzenie, jeśli do niego dojdzie, będzie miało charakter niejawny.

http://www.parkiet.com/artykul/959015_Techmex__Sad_rozpatrzy_zazalenie_upadlej_spolki.html

NetWorld

Jak skonfigurować bazę DB2, aby zapewnić wysoką dostępność usług

W wielu obszarach gospodarczych dzisiejszego świata od systemów IT wymaga się, aby nieprzerwanie dostarczały usługę. W olbrzymiej większości systemy te są powiązane z bazami danych, których zabezpieczenie jest niezwykle istotne dla spełnienia warunku wysokiej dostępności.

http://p1.idg.pl/r/0bc60

6 innowacyjnych technologii dla centrów danych

Na rynku rozwiązań konsumenckich (np. smartfony czy netbooki) wciąż pojawia się wiele nowości i to właśnie one najczęściej przyciągają uwagę użytkowników. Niemało nowatorskich technologii znajduje również zastosowanie w rozwiązaniach dla przedsiębiorstw, takich jak centra danych, zwiększając znacznie efektywność ich pracy. A oto sześć z nich, które mogą pojawić się w naszym data center szybciej niż nam to się wydaje, dlatego warto się z nimi zapoznać już dzisiaj.

http://p1.idg.pl/r/ee818

Nowa inicjatywa odpowiedzią na problemy z licencjonowaniem kodu open source

Zainicjowana przez organizację Linux Foundation inicjatywa Open Compliance Program jest skierowana głównie do producentów oprogramowania odwlekających wykorzystanie elementów kodu publikowanych na licencji open source przez wgląd na kwestie związane z własnością intelektualną.

http://p1.idg.pl/r/09efe

Bezpieczeństwo informacyjne priorytetem instytucji finansowych

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte, globalne instytucje finansowe przywiązują coraz większą wagę do poprawy swojego bezpieczeństwa informacyjnego i są gotowe przeznaczyć na to duże fundusze. W porównaniu z ubiegłym rokiem prawie połowa badanych firm zwiększyła budżet przeznaczony na ten cel.

http://p1.idg.pl/r/d8ef2