Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Prezes grupy medialnej Vivendi Universal, Jean-Marie Messier, zgodził się ustąpić ze stanowiska po dramatycznym buncie w kierownictwie grupy. Messier ustąpił po półrocznej batalii, w czasie której akcje grupy straciły 60% wartości.

PARKIET

Umowa ComputerLandu i Telekomunikacji PolskiejComputerLand i TP S.A. podpisały umowę oraz list intencyjny na wdrożenie we wszystkich regionach Telekomunikacji drugiego etapu komputerowego systemu paszportyzacji. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 100-200 mln zł. (s. 1)

RZECZPOSPOLITA

Lubimy SMS83,3% właścicieli telefonów komórkowych wysyła krótkie wiadomości tekstowe (SMS), 62,2% korzysta z poczty głosowej, tyle samo ma aktywną identyfikację numerów - wynika z badań TNS Telecom Index. Tylko 37,4% zamawia biling, 18,1% korzysta z informacji o połączeniach oczekujących, zaś 16,7% ma uaktywniony roaming. (s. B1)

Koniec MessieraPrezes grupy medialnej Vivendi Universal, Jean-Marie Messier, zgodził się ustąpić ze stanowiska po dramatycznym buncie w kierownictwie grupy. Messier ustąpił po półrocznej batalii, w czasie której akcje grupy straciły 60% wartości. Na wieść o jego decyzji, akcje Vivendi wzrosły o prawie 20%. (s. B3)

PRAWO I GOSPODARKA

TP S.A. ma inne zmartwieniaFrance Telecom nie złożył pisemnej oferty zakupu 2,5% plus jednej akcji TP S.A. Minister Wiesław Kaczmarek zapewniał dotąd, że nastąpi to najpóźniej w końcu czerwca (powołując się na ustną deklarację przedstawicieli koncernu). Francuzi twierdzą jednak, że z oferty zamierzają skorzystać. Według Radosława Solana, analityka BDM PKO BP, skoro Francuzi deklarują, że skorzystają z opcji, to do faktu niezłożenia pisemnej deklaracji w tej sprawie nie należy przywiązywać większej wagi. (s. 3)

GAZETA WYBORCZA

Niewypłacalny? Precz z giełdy!Jedna z największych amerykańskich afer giełdowych ostatnich miesięcy nabiera tempa. Akcje WorldCom, drugiego co do wielkości operatora połączeń długodystansowych w USA, mogą zostać wycofane z Nasdaq. O takiej możliwości poinformowali wczoraj przedstawiciele koncernu. (s. 20)