Wtorkowy Przegląd Prasy

Prezes grupy medialnej Vivendi Universal, Jean-Marie Messier, zgodził się ustąpić ze stanowiska po dramatycznym buncie w kierownictwie grupy. Messier ustąpił po półrocznej batalii, w czasie której akcje grupy straciły 60% wartości.

PARKIET

Umowa ComputerLandu i Telekomunikacji Polskiej

ComputerLand i TP S.A. podpisały umowę oraz list intencyjny na wdrożenie we wszystkich regionach Telekomunikacji drugiego etapu komputerowego systemu paszportyzacji. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 100-200 mln zł. (s. 1)

RZECZPOSPOLITA

Lubimy SMS

83,3% właścicieli telefonów komórkowych wysyła krótkie wiadomości tekstowe (SMS), 62,2% korzysta z poczty głosowej, tyle samo ma aktywną identyfikację numerów - wynika z badań TNS Telecom Index. Tylko 37,4% zamawia biling, 18,1% korzysta z informacji o połączeniach oczekujących, zaś 16,7% ma uaktywniony roaming. (s. B1)

Koniec Messiera

Prezes grupy medialnej Vivendi Universal, Jean-Marie Messier, zgodził się ustąpić ze stanowiska po dramatycznym buncie w kierownictwie grupy. Messier ustąpił po półrocznej batalii, w czasie której akcje grupy straciły 60% wartości. Na wieść o jego decyzji, akcje Vivendi wzrosły o prawie 20%. (s. B3)

PRAWO I GOSPODARKA

TP S.A. ma inne zmartwienia

France Telecom nie złożył pisemnej oferty zakupu 2,5% plus jednej akcji TP S.A. Minister Wiesław Kaczmarek zapewniał dotąd, że nastąpi to najpóźniej w końcu czerwca (powołując się na ustną deklarację przedstawicieli koncernu). Francuzi twierdzą jednak, że z oferty zamierzają skorzystać. Według Radosława Solana, analityka BDM PKO BP, skoro Francuzi deklarują, że skorzystają z opcji, to do faktu niezłożenia pisemnej deklaracji w tej sprawie nie należy przywiązywać większej wagi. (s. 3)

GAZETA WYBORCZA

Niewypłacalny? Precz z giełdy!

Jedna z największych amerykańskich afer giełdowych ostatnich miesięcy nabiera tempa. Akcje WorldCom, drugiego co do wielkości operatora połączeń długodystansowych w USA, mogą zostać wycofane z Nasdaq. O takiej możliwości poinformowali wczoraj przedstawiciele koncernu. (s. 20)