Wtorkowy Przegląd Prasy

Inwestorzy wierzą, że Techmex może stanąć na nogi... RIM w listopadzie chce pokazać konkurenta iPada... Dialog trafi do Polkomtelu?... Kolporter wstrzymuje nowe eClicto... Internauci polubili zakupy w e-masie... Cyfrówki i drukarki mogą zdrożeć przez prawo autorskie... Od października policjant spisze cię na laptopie... Łowcy pomyłek z Allegro...

COMPUTERWORLD

Dostęp na wiele różnych sposobów

Twórcy rozwiązań mobilnych mają możliwość wyboru różnych technologii dla zapewnienia dostępu do danych i aplikacji. Jakie są ich wady i zalety?

http://p1.idg.pl/r/c51c8

Cyfrówki i drukarki mogą zdrożeć - przez prawo autorskie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego proponuje zmiany w kategorii urządzeń i nośników służących do "utrwalania utworów", dotyczące m.in. cyfrowych aparatów fotograficznych i drukarek. Resort postuluje też zmiany w opłatach od tych urządzeń, uzasadniając je potrzebą odpowiedniej rekompensaty dla twórców i posiadaczy praw autorskich z tytułu "rozwoju technologii cyfrowych".

http://p1.idg.pl/r/78cda

Enterprise 2.0: zagrożenia z sieci społecznościowych

Termin Enterprise 2.0, związany z oprogramowaniem społecznościowym używanym w środowisku biznesowym, używany jest zazwyczaj na opisanie wdrożenia narzędzi Web 2.0 w ramach przedsiębiorstwa. Narzędzia sieci społecznościowych w coraz większym zakresie wpływają na sposób prowadzenia biznesu. Trzeba jednak pamiętać, że technologie te wnoszą też duże ryzyko do przedsiębiorstwa. Przy setkach milionów użytkowników są bardzo atrakcyjnym celem dla napastników.

https://www.computerworld.pl/news/360620/Enterprise.2.0.zagrozenia.z.sieci.spolecznosciowych.html

GAZETA PRAWNA

Od października policjant spisze cię na laptopie

Policja wkracza w XXI wiek. Od października funkcjonariusze nie będą wypisywać długich protokołów. Na miejsce przestępstwa pojadą z laptopami.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/440349,od_pazdziernika_policjant_spisze_cie_na_laptopie.html

Łowcy pomyłek z Allegro

Wyspecjalizowane grupy czyhają na portalach aukcyjnych na błędy sprzedawców. Wystarczy w rubrykę cena zamiast przecinka przed zerami postawić kropkę i można stracić dziesiątki tysięcy złotych. Część z tych spraw zakończyła się ugodą, część w sądach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440347,lowcy_pomylek_z_allegro.html

Kolporter wstrzymuje nowe eClicto

Debiut drugiej wersji eClicto, polskiego czytnika e-booków, może się opóźnić. Jego właściciel, firma Kolporter, tak jak cała branża wydawnicza chce się najpierw dowiedzieć, jak na polski rynek wpłynie wejście iPada.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440353,kolporter_wstrzymuje_nowe_eclicto.html

PULS BIZNESU

Internauci polubili zakupy w e-masie

Kup(on), mości panowie! To zmodyfikowane wezwanie odnalazło biznesowe znaczenie w internecie.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/03/Internauci_polubili_zakupy_w_e-masie

RIM w listopadzie chce pokazać konkurenta iPada

Koncern Research In Motion, kanadyjski producent telefonów komórkowych, w tym popularnego smartfonu BlackBerry zamierza wypuścić w listopadzie na rynek tablet, który ma być konkurencją dla kultowego już produktu Apple iPad.

http://www.pb.pl/a/2010/08/02/RIM_w_listopadzie_chce_pokazac_konkurenta_iPada

PARKIET

Inwestorzy wierzą, że Techmex może stanąć na nogi

Blisko 54 proc. można było w poniedziałek zarobić na akcjach bielskiej spółki. Przejściowo płacono za nie nawet po 2,29 zł.

http://www.parkiet.com/artykul/954842_Inwestorzy_wierza__ze_Techmex_moze__stanac_na_nogi.html

KGHM: Dialog trafi do Polkomtelu?

W sprawie zakupu 100 proc. akcji Telefonii Dialog rozmowy z KGHM prowadziła Netia, jednak to Polkomtel, w którym miedziowy koncern ma ponad 24-proc. udział, bada sytuację finansową i prawną.

http://www.parkiet.com/artykul/954472_KGHM__Dialog_trafi_do_Polkomtelu_.html