Wtorkowy Przegląd Prasy

Najważniejszy przetarg komórkowy za rok... Internetowy sąd będzie szerzej wykorzystywany... PKO i BZ WBK łączą kartę z komórką... Kilkanaście firm trafi pod młotek na elektronicznych aukcjach... Ani Google, ani Microsoft nie dbają o prywatność usług online... OPTeam sprzedaje akcje i chce zainwestować w centrum obsługi kart płatniczych...

COMPUTERWORLD

Gotowość do działania w krytycznych warunkach

Większą świadomość potrzeb w zakresie planów utrzymania ciągłości działania mają pracownicy IT oraz dyrektorzy działów eksploatacji niż członkowie zarządów firm.

http://p1.idg.pl/r/6b050

OPTeam sprzedaje akcje i chce zainwestować w centrum obsługi kart płatniczych

Od 24 czerwca można składać deklaracje nabycia w pierwszej publicznej ofercie akcji spółki OPTeam, producenta i integratora systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych. Pozyskane z IPO pieniądze spółka chce przeznaczyć na rozwój centrum obsługi kart płatniczych.

http://p1.idg.pl/r/99261

Zunifikowana komunikacja, czyli jak zaoszczędzić 200 tys. USD rocznie

Kanadyjski okręg szkolny Pembina Trails wdrożył pięć lat temu zunifikowany system komunikacji - wtedy cała operacja kosztowała ok. 500 tys. USD. Okazuje się jednak, że inwestycja była opłacalna - z najnowszych danych wynika, że roczne oszczędności sięgają 200 tys. USD.

http://p1.idg.pl/r/9c1df

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Internetowy sąd będzie szerzej wykorzystywany

E- sąd wydał już 150 tys. orzeczeń, odwołań było tylko 2 procent.

http://www.rp.pl/artykul/4,497288_Internetowy_sad_bedzie_szerzej_wykorzystywany.html

Najważniejszy przetarg komórkowy za rok

Rozstrzygnięcie przetargu na częstotliwości dla telefonii komórkowej czwartej generacji nastąpi dopiero w przyszłym roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,497530_Najwazniejszy_przetarg_komorkowy_za_rok.html

GAZETA PRAWNA

PKO i BZ WBK łączą kartę z komórką

Karty płatnicze "zaszyte" w telefonicznych kartach SIM mają się pojawić na rynku pod koniec roku. Bankowcy są do pomysłu nastawieni entuzjastycznie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/430216,pko_i_bz_wbk_lacza_karte_z_komorka.html

PULS BIZNESU

Skarb sprzedaje przez internet

Prywatyzacja spółek na aukcjach idzie jak po grudzie. Resort skarbu sięgnął więc po nowoczesne technologie. Kilkanaście firm trafi pod młotek na elektronicznych aukcjach.

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/22/Skarb_sprzedaje_przez_internet

NetWorld

Ani Google, ani Microsoft nie dbają o prywatność usług online

Google i Microsoft przechowują duże ilości danych na temat użytkowników ich serwisów. Obie firmy oferują darmowe serwisy, które są wrażliwe na różnego rodzaju ataki.

http://p1.idg.pl/r/c972a

Wolnostojące, stelażowe i kasetowe

Podstawowe architektury serwerów czyli komputery wolnostojące, stelażowe i kasetowe zewnętrznie nie zmieniają się od wielu lat, choć nie oznacza to, że producenci sprzętu nie wprowadzają istotnych modyfikacji i ulepszeń.

http://p1.idg.pl/r/3bb2a

InternetStandard

Czy w Polsce da się zarobić na social games?

Od 30 centów do 3 dolarów amerykańskich wynosi średni przychód z jednego gracza social games. Jak jest lub może być w Polsce? Podczas konferencji Internet 2k10 rozmawialiśmy z Sebastianem Barabanowem z Fabryki Gier.

http://p1.idg.pl/r/ce74d

Newspass, czyli Google pomoże sprzedawać treści

Google pracuje nad platformą, na której wydawcy prasy będą mogli sprzedawać swoje treści - informuje La Repubblica.

http://p1.idg.pl/r/9175a