Wtorkowy Przegląd Prasy

Apple pokazał nowego iPhone... Prezes UKE nałożył 2 mln zł kary na TP SA... Eurozet liczy, że użytkownicy będą chcieli płacić za muzykę w sieci... Parlament Europejski chce śledzić wyszukiwarki... Nowa krytyczna dziura w Adobe... Jak Apple pokonało Microsoft... Kablówka z platformą satelitarną i komórką... Z serwisu internetowego na czarną listę dłużników...

COMPUTERWORLD

Przyszłość programowania

Przetwarzanie równoległe, rozproszenie, otwartość i bezpieczeństwo stają się najważniejszymi wyzwaniami dla programistów. Coraz mniej aplikacji stanowi jednolitą, autonomiczną całość, zdolną funkcjonować na "informacyjnej wyspie" komputera wyposażonego w system operacyjny i urządzenia peryferyjne.

http://p1.idg.pl/r/9e219

Jak Apple pokonało Microsoft?

Przez ostatnią dekadę Microsoft przejął prawie 10 razy więcej firm niż Apple i wydał dziewięciokrotnie więcej na badania i rozwój. Jak to jest możliwe, że kapitalizacja giełdowa Apple przewyższyła kapitalizację Microsoftu, zabierając mu jednocześnie tytuł najbardziej wartościowej firmy technologicznej na świecie?

http://p1.idg.pl/r/970d6

Parlament Europejski chce śledzić wyszukiwarki

W pisemnym oświadczeniu Parlement Europejski wezwał Komisję Europejską do rozciągnięcia dyrektywy o retencji danych telekomunikacyjnych także na wyszukiwarki internetowe.

http://p1.idg.pl/r/6f2de

Google Chrome OS: system operacyjny, który może zmienić kształt rynku

Czyżby nadchodził kres panowania Windows na rynku systemów operacyjnych? Microsoft pewnie nie odda tak szybko pola, ale darmowy system operacyjny Chrome OS od Google może sporo zamieszać na rynku.

http://p1.idg.pl/r/48fd9

*****

Jak na kryzys zareagowały sektory administracja, służba zdrowia, bankowość i finanse, utilities, przemysł, handel i usługi? Jak zmieniło się w tych branżach podejście do inwestycji? Jakie projekty planują szefowie IT? W tegorocznym raporcie Computerworld TOP200 znajdziesz odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących rynku IT. http://www.top200.computerworld.pl/10/

******

RZECZPOSPOLITA

Apple pokazał nowego iPhone

Pod pozorem premiery nowego gadżetu kryje się pieczołowicie zaplanowane odświeżenie produktu, który ma największe znaczenie dla finansów firmy od niedawna wartej więcej niż Microsoft.

http://www.rp.pl/artykul/490875_Apple_pokazal_nowego_iPhone.html

Niagaro rentowne za dwa lata?

Eurozet liczy na to, że użytkownicy jego nowego serwisu z muzyką będą chcieli płacić za słuchanie muzyki w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,490706_Niagaro_rentowne_za_dwa_lata_.html

GAZETA PRAWNA

Z serwisu internetowego na czarną listę dłużników

Właściciele serwisów, korzystając z okazji, że internauci nie czytają regulaminów, ukrywają w nich cenniki świadczonych usług.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/426836,z_serwisu_internetowego_na_czarna_liste_dluznikow.html

GAZETA WYBORCZA

Prezes UKE nałożył 2 mln zł kary na TP SA

Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej operator nie wywiązywał się z obowiązku zapewnienia bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7981910,Prezes_UKE_nalozyl_2_mln_zl_kary_na_TP_SA.html

PARKIET

Kablówka z platformą satelitarną i komórką

To wizja grupy Multimediów Polska w przyszłości według prezesa firmy Andrzeja Rogowskiego. Giełdowa spółka nie wyklucza inwestycji w radiowe częstotliwości. Nie ona jedna.

http://www.parkiet.com/artykul/936334_Kablowka_z_platforma_satelitarna_i_komorka.html

NetWorld

Fotografujemy dane

Technologia kopii migawkowych - snapshots - coraz częściej jest wykorzystywana podczas budowania strategii ochrony danych w przedsiębiorstwach. W porównaniu z klasyczną metodą backupu, ma do zaoferowania bardzo krótki czas przywracania danych (RTO) oraz bliski punkt przywracania (RPO). Mechanizmów działania snapshotów jest kilka - wyjaśniamy, czym się różnią.

http://p1.idg.pl/r/9136e

Nowa krytyczna dziura w Adobe

Firma Adobe poinformowała o nowej krytycznej dziurze w Adobe Flash Player, która dotyka także Adobe Reader i Acrobat 9. Problem dotyczy wszystkich systemów operacyjnych, dla których dostępne są wymienione produkty.

http://p1.idg.pl/r/73ae0

InternetStandard

Konferencja Internet 2k10 Trzecia fala - najważniejsze branżowe wydarzenie roku

W dniach 14-15 czerwca Internet Standard zaprasza na kolejną konferencję z cyklu 2k. Wydarzenie, którego hasłem przewodnim jest "Trzecia fala" poświecona będzie trendom i zjawiskom wyznaczającym nowy etap w rozwoju sieci.

http://p1.idg.pl/r/66a52

YouTube dla polityków

Po ostatnich wyborach prezydenckich w USA nikt nie ma wątpliwości, że sieć jest integralnym elementem kampanii. Wie o tym także Google.

http://p1.idg.pl/r/33451