Wtorkowy Przegląd Prasy

Awaria systemu w mBanku... Sygnity łączy się z Aram-em... Pierwszy w Europie bankomat z identyfikacją biometryczną... Rośnie czarny rynek adresów IPv4... W 2010 r. powstanie 1,2 ZB nowych danych... 60 mln zł na wsparcie początkujących przedsiębiorców... Polska bardziej konkurencyjna... Auta elektryczne przestaną być nowinką... Blogiem prezydenta będzie zarządzało 200 osób...

COMPUTERWORLD

Haker atakuje w poniedziałekCzęść hakerów traktuje nowe systemy bezpieczeństwa jak rzuconą im rękawicę. Atakowane są przede wszystkim profesjonalne i popularne serwisy.

http://p1.idg.pl/r/192e1

IDC: w 2010 r. powstanie 1,2 ZB nowych danych; w 2020 - 35 ZBFirma analityczna IDC opublikowała ostatnio raport - 2010 Digital Universe Study. Wynika z niego m.in., że w najbliższych latach możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu ilości danych - zdecydowanie większego, niż spodziewali się autorzy podobnych opracowań z ostatnich kilku lat.

http://p1.idg.pl/r/fd9d1

Microsoft zakończy w lipcu wsparcie

2000, Visty i XP

Użytkownicy XP mogą rozszerzyć wsparcie poprzez darmowy upgrade do SP3, użytkownicy Visty - do SP2. Użytkownicy Windowsa 2000 takich szans po 13 lipca nie będą już mieli.

http://p1.idg.pl/r/21f93

Ile można zaoszczędzić w służbie zdrowia dzięki e-health?Australijscy dostawcy usług dla zakładów opieki zdrowotnej mogą zaoszczędzić nawet 7,6 mld USD rocznie o ile... wdrożą kompleksowy system e-health - wynika z raportu opublikowanego przez firmę Booz & Company. Tymczasem Polska od 1991 r. prowadzi prace nad systemem RUM.

http://p1.idg.pl/r/8db32

***Promocja***

Jak branża i jej klienci powinni dostosować się do zmienionych - w wyniku kryzysu - warunków działania, sposobu wyboru dostawcy przez klientów. W raporcie TOP200 radzą konsultanci , Capgemini, Deloitte, Ernst&Young i KPMG.

http://www.top200.computerworld.pl/2/

BYWALEC

Sygnity łączy się z Aram-em......w końcu. Bo słyszymy już o tym od ponad roku, choć w połowie 2009 r. na chwilę, z fuzji obu firm zrezygnowano. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Sygnity ma podjąć decyzję o fuzji w czwartek (13 maja). Zakończy się więc zapewne jeszcze w tym miesiącu.

http://p1.idg.pl/r/5a78a

RZECZPOSPOLITA

Polska bardziej konkurencyjnaW najnowszym raporcie World Economic Forum nasz kraj zanotował najwyższy skok konkurencyjności wśród nowych członków Unii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,473873_Polska_bardziej_konkurencyjna.html

Auta elektryczne przestaną być nowinkąDzięki akumulatorom nowej generacji samochody na prąd wkrótce będą powszechne - przewiduje IBM. Firma przedstawiła listę innowacji, które zmienią świat w ciągu najbliższych pięciu lat.

http://www.rp.pl/artykul/9211,473872_Auta_elektryczne_przestana_byc_nowinka.html

Do bankomatu z palcem zamiast pinuPierwszy w Europie bankomat z identyfikacją biometryczną, wypłacający także bilon, nie należy do żadnego z wielkich międzynarodowych banków.

http://www.rp.pl/artykul/9211,473638_Do_bankomatu_z_palcem_zamiast_pinu.html

GAZETA PRAWNA

60 mln zł na wsparcie początkujących przedsiębiorcówCo najmniej 60 mln zł planuje rozdysponować Krajowy Fundusz Kapitałowy wśród funduszy wysokiego ryzyka, które będą inwestowały w młode firmy. Konkurs, który ruszył wczoraj, potrwa do 1 października.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/420029,60_mln_zl_na_wsparcie_poczatkujacych_przedsiebiorcow.html

PULS BIZNESU

Blogiem prezydenta będzie zarządzało 200 osóbPrezydent Wenezueli Hugo Chavez zadbał o popularność swojego konta w serwisie z mikroblogami Twitter. Udało mu się, jest najpopularniejszy w swoim kraju.

http://www.pb.pl/4/a/2010/05/10/Blogiem_prezydenta_bedzie_zarzadzalo_200_osob

Awaria w mBankuJest znowu awaria bankowego systemu internetowego. Tym razem w mBanku.

http://www.pb.pl/a/2010/05/10/Awaria_w_mBanku

NetWorld

Extreme Networks prezentuje nową architekturę centrów danychFirma Extreme Networks opracowała nową architekturę Direct Attach dla zwirtualizowanych centrów danych, dzięki której wirtualne maszyny mogą być dołączane bezpośrednio do sieci, bez konieczności korzystania z usług programów rezydujących w pamięci serwerów.

http://p1.idg.pl/r/4d4bc

Najbardziej zaskakujące przypadki utraty danych w 2009 r.Specjaliści pracujący w firmie Kroll Ontrack opracowali listę 10. interesujących i niekiedy bardzo zaskakujących przypadków utraty danych w 2009 roku, które użytkownicy przechowywali na komputerach i innym sprzęcie elektronicznym. Lista pokazuje w jak zaskakujących okolicznościach, bez względu na rodzaj nośnika, użytkownicy tracą cenne dane.

http://p1.idg.pl/r/eaf81

Rośnie czarny rynek adresów IPv4Pula adresów IPv4 wyczerpuje się szybciej niż się spodziewano. Efektem jest wzrost cen na czarnym rynku. Obecność w Internecie kosztuje więcej.

http://p1.idg.pl/r/85b9a