Wtorkowy Przegląd Prasy

Komisja Europejska ma zastrzeżenia do TP... Rusza CEBIT 2010 w Hanowerze... Są pierwsze oznaki ożywienia na rynku IT... Platformy cyfrowe zdobywają klientów... Banki nie chcą oddać 300 mln zł na dotacje... Nokia Siemens Networks rozbudowuje sieć Polkomtela... Rynek serwerów uniksowych wciąż się kurczy... Koniec z wysokimi rachunkami za surfowanie przez komórkę za granicą... Netia bez zaległości... Będą e-wnioski na e-usługi...

COMPUTERWORLD

Rusza CEBIT 2010 w Hanowerze

Hasło przewodnie tegorocznego CeBIT-u, który zaczyna się 2 marca to 'Connected Worlds' ukute zostało przez największe firmy z branży teleinformatycznej oraz niemieckie stowarzyszenie BITKOM, stały partner tych targów. W tym roku krajem partnerskim jest Hiszpania (rok temu był to stan Kalifornia).

http://p1.idg.pl/r/5f866

IAB i PwC: reklama internetowa warta w 2009 r. 1,373 mld zł

W 2009 r. wartość reklamy internetowej wyniosła 1,373 mld zł - ogłosił na konferencji adStandard 2010 Marcin Kałkucki z PricewaterhouseCoopers.

http://p1.idg.pl/r/33fcb

USA: są pierwsze oznaki ożywienia na rynku IT

Analitycy szacują, że liczba realizowanych projektów informatycznych systematycznie rośnie. Spora część inwestycji to zaplanowane wcześniej projekty, które przełożono w obliczu ubiegłorocznego załamania gospodarczego. Wyścig do technologii IT w biznesie ponownie nabiera tempa.

http://p1.idg.pl/r/b3584

RZECZPOSPOLITA

Komisja Europejska ma zastrzeżenia do TP

Telekomunikacja Polska nadużywała pozycji rynkowej i odmawiała konkurencji świadczenia usług internetowych - uważa Bruksela.

http://www.rp.pl/artykul/9211,441258_Komisja_Europejska__ma_zastrzezenia_do_TP.html

Platformy zdobywają klientów

Ponad 5,4 mln abonentów miały na koniec ubiegłego roku trzy działające w Polsce platformy cyfrowe.

http://www.rp.pl/artykul/9211,441255_Platformy_zdobywaja_klientow.html

Netia bez zaległości

Firma wpłaciła już 60 mln zł doliczonego przez fiskus podatku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,441254_Netia_bez_zaleglosci.html

GAZETA PRAWNA

Fundusze unijne: Banki nie chcą oddać 300 mln zł na dotacje

Bankowcy protestują przeciwko pomysłowi ministerstwa rozwoju, które chce odebrać 300 mln zł unijnych środków przeznaczonych na kredyt technologiczny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/402505,fundusze_unijne_banki_nie_chca_oddac_300_mln_zl_na_dotacje.html

Koniec z wysokimi rachunkami za surfowanie przez komórkę za granicą

Od 1 marca unijni konsumenci telefonów komórkowych będą chronieni przed nadmiernie wysokimi fakturami za przeglądanie stron internetowych czy pobieranie plików w ramach roamingu podczas pobytów w innym kraju UE.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/402400,koniec_z_wysokimi_rachunkami_za_surfowanie_przez_komorke_za_granica.html

Będą e-wnioski na e-usługi

Jeszcze w tym roku wnioski o dofinansowanie e-usług będzie można złożyć przez internet - zapowiada prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. W tym roku PARP ogłosi 15 konkursów z programu Innowacyjna Gospodarka.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/402236,beda_e_wnioski_na_e_uslugi.html

NetWorld

Sprawdzamy tylko pierwszą stronę wyników wyszukiwarki?

Jak twierdzą przedstwaiciele agencji interaktywnej Artefakt w Polsce 85% wejść z wyszukiwarek na strony WWW pochodzi z pierwszej strony wyników. Wagę pozycjonowania potwierdzają również badania iCrossing. Według nich przeciętnie aż 95% wejść na stronę pochodzi z pierwszej strony wyników.

http://p1.idg.pl/r/77143

Nokia Siemens Networks rozbudowuje sieć Polkomtela

Nokia Siemens Networks modernizuje i rozbudowuje sieć 3G/HSPA+ Polkomtela. Pomyślne wdrożenia mają zaowocować możliwością zwiększenia prędkości przesyłania danych w sieci komórkowej Polkomtela (w przyszłości nawet do 42 Mb/s w technologii HSPA+).

http://p1.idg.pl/r/5c342

ITPartner

Rynek serwerów uniksowych wciąż się kurczy

Gartner pisze w najnowszym raporcie, że przychody producentów serwerów x86 wzrosły w czwartym kwartale 2009 r. (w porównaniu z czwartym kwartałem 2008 r.) o 14,3%, podczas gdy przychody producentów serwerów uniksowych (opartych na procesorach RISC i Itanium) spadły w tym samym czasie aż o 20%.

http://p1.idg.pl/r/bed1e

Comp podał wyniki za rok 2009

Grupa Comp w 2009 r. osiągnęła ponad 20 mln zł zysku netto (17 mln zł rok wcześniej). Przychody firmy wzrosły w trudnym dla branży IT roku do 317 mln zł (256 mln zł).

http://p1.idg.pl/r/c3517

ERPStandard

SAP BI OnDemand: analityka dla zwykłych ludzi

Niemiecki koncern wprowadza na rynek nową, oferowaną w modelu usługowym platformę Business Intelligence. Oprogramowanie BusinessObjects BI OnDemand ma łączyć cechy wszystkich produktów analitycznych z oferty SAP i charakteryzować się wyjątkową prostotą obsługi.

http://p1.idg.pl/r/ff0c2