Wtorkowy Przegląd Prasy

Microsoft prezentuje Windows Phone 7... Operatorzy stawiają na telewizję... Betacom rośnie w siłę i planuje kolejne przejęcia... Qumak-Sekom zakończył 2009 r. z rekordowym wynikiem... Asseco BS wypłaci rekordową dywidendę... Operatorzy GSM chcą konkurować z Apple...

COMPUTERWORLD

MWC: Microsoft prezentuje Windows Phone 7

Pierwszy dzień targów Mobile World Congress był dniem oficjalnej premiery platformy Windows Phone 7. Według przedstawicieli Microsoftu nowy system operacyjny charakteryzują zasadnicze zmiany w funkcjonalności i sposobie obsługi. Linia Windows Phone zastąpi rodzinę systemów Windows Mobile.

http://p1.idg.pl/r/b44d4

MWC: Operatorzy GSM chcą konkurować z Apple

Dwudziestu czterech operatorów telekomunikacyjnych powołało do życia organizację, która ma za zadanie stworzyć otwartą platformę wymiany oprogramowania przeznaczonego dla telefonów komórkowych. Środowisko ma być konkurencją m.in. dla systemów wymiany oprogramowania firm Apple i Google.

http://p1.idg.pl/r/cb80c

AIR 2.0 i Flash Player 10.1 "atakują" smartfony

Firma Adobe Systems pracuje nad mobilną wersją środowiska wykonawczego AIR 2.0. Jego możliwości zostaną zaprezentowane na rozpoczętym dzisiaj Mobile Word Congress.

http://p1.idg.pl/r/03e52

RZECZPOSPOLITA

Betacom rośnie w siłę i planuje kolejne przejęcia

Giełdowy Betacom podpisał umowę inwestycyjną, na podstawie której przejmie informatyczną spółkę EO Networks.

http://www.rp.pl/artykul/9211,434543_Betacom_rosnie_w_sile_i_planuje_kolejne_przejecia_.html

Operatorzy stawiają na telewizję

Firmy telekomunikacyjne coraz bardziej zależne są od usług dodanych. W tym roku ich przychody z dostarczania telewizji wyniosą 17 mld dol.

http://www.rp.pl/artykul/9211,434542_Operatorzy_stawiaja_na_telewizje_.html

GAZETA WYBORCZA

Technologia się spisze pod strzechami

Za pół roku rusza rolników odwiedzą rachmistrzowie uzbrojeni w elektroniczne urządzenia przesyłające zaszyfrowane dane.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7564439,Technologia_sie_spisze_pod_strzechami.html

PARKIET

Qumak-Sekom: 2009 r. był rekordowy

Informatyczna spółka zakończyła poprzedni rok przychodami rzędu 293 mln zł i zyskiem netto na poziomie 14,3 mln zł. To najlepsze wyniki w jej historii.

http://www.parkiet.com/artykul/897473_Qumak_Sekom__2009_r__byl_rekordowy.html

Asseco BS wypłaci rekordową dywidendę

Przedstawiciele informatycznej firmy twierdzą, że kryzys już się skończył i klienci tak samo chętnie jak dawniej podpisują z nią umowy.

http://www.parkiet.com/artykul/897244_Asseco_BS_wyplaci_rekordowa_dywidende_.html

NetWorld

MWC: święto mobilnych technologii

Już w pierwszym dniu trwania Mobile World Congress 2010 (15-18 lutego, Barcelona) miały miejsce ważne wydarzenia technologiczno-biznesowe. Ogłoszono powstanie Wholesale Applications Community, potężnej organizacji, która zajmie się tworzeniem ujednoliconej platformy wspomagającej budowanie i udostępnianie aplikacji mobilnych. Zaprezentowano także możliwości udoskonalonej technologii Long Term Evolution Advanced (4G), umożliwiającej osiąganie prędkości przesyłania danych do 1 Gb/s.

http://p1.idg.pl/r/afa2f

Cisco i Tandberg: wspólna oferta produktowa

Cisco Systems i Tandberg przedstawiły szczegóły dotyczące połączonej oferty produktów, która zostanie zaprezentowana po oczekiwanym w połowie 2010 r. sfinalizowaniu transakcji przejęcia.

http://p1.idg.pl/r/0dcab

Spokojnie, to tylko awaria!

Dobry administrator pierwszy powinien wiedzieć o problemach z siecią, niezależnie od tego, czy właśnie siedzi przed konsolą serwera, czy też grilluje z przyjaciółmi. Rozwiązań pomagających monitorować dostępność usług sieciowych nie brakuje na rynku. Potrafią one powiadamiać o pojawiających się anomaliach, a czasami także automatycznie podejmować za nas działania naprawcze. Można znaleźć zarówno narzędzia darmowe, jak i pakiety komercyjne, a także usługi polegające na sprawdzaniu wskazanych portów i adresów.

http://p1.idg.pl/r/13cfd

ITPartner

Tomasz Włastowski dyrektorem ds współpracy z partnerami handlowymi działu HP PSG

W dziale PSG (Komputerowych Systemów Osobistych) Hewlett-Packard Polska będzie odpowiadał za tworzenie strategii sprzedaży, opracowanie i realizację celów sprzedażowych poprzez sieć partnerów handlowych HP.

http://p1.idg.pl/r/79986

MSPStandard

Wszystko zależy od umowy

Know-how, w odróżnieniu od innych dóbr niematerialnych, nie doczekało się wyczerpującej regulacji w prawie polskim.

http://p1.idg.pl/r/8254b