Wtorkowy Przegląd Prasy

PiS przedstawił program rozszerzenia dostępu do Internetu... Ericsson zapowiada dalsze redukcje etatów... 8,7 mln zł kary dla Ery za oszukiwanie klientów... AMD wreszcie przynosi zyski... W Indiach więcej pracy w IT niż w USA... Alma przyśpiesza w Internecie... Maturzyści idą na uczelnie techniczne...

COMPUTERWORLD

GSM na szynach

Sieć łączności GSM-R stanie się niebawem istotnym medium komunikacyjnym nowoczesnej kolei w Europie. Dzięki temu, pociągi będą mogły przemieszczać się płynnie między granicami państw bez zatrzymania, zmian lokomotyw czy załogi.

http://p1.idg.pl/r/d80b6

AMD wreszcie przynosi zyski - po trzech latach strat

Czwarty kwartał 2009 roku firma zamknęła zyskiem w wysokości 1,18 mld USD. Dodatni wynik finansowy to w dużej mierze efekt zmiany modelu działalności oraz zawartej w listopadzie ubiegłego roku ugody z firmą Intel.

http://p1.idg.pl/r/b8d58

W Indiach więcej pracy w IT niż w USA?

W Stanach Zjednoczonych pojawiają się pierwsze oznaki stabilizacji rynku pracy w IT. Są to jednak realia diametralnie różne od sytuacji w Indiach. Indyjskie koncerny wyspecjalizowane w outsourcingu usług IT na potęgę zwiększają zatrudnienie.

http://p1.idg.pl/r/a41e4

RZECZPOSPOLITA

Alma przyśpiesza w Internecie

Sieć delikatesowa uruchamia swoje e-sklepy w kolejnych lokalizacjach, licząc na jeszcze większy wzrost obrotów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,424592_Alma_przyspiesza_w_internecie.html

GAZETA PRAWNA

PiS przedstawił program rozszerzenia dostępu do Internetu

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w poniedziałek rozwiązania, które mają rozszerzyć dostęp do szybkiego internetu. PiS proponuje m.in. wprowadzenie rządowych pożyczek i ulg podatkowych na zakup komputerów oraz obowiązku budowy sieci internetowej przez samorządy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/392753,pis_przedstawil_program_rozszerzenia_dostepu_do_internetu.html

8,7 mln zł kary dla Ery za oszukiwanie klientów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na operatora sieci Era - Polską Telefonię Cyfrową - ponad 8,7 mln zł kary za wprowadzanie klientów w błąd w reklamach. Za podobne praktyki zostały ukarane też: Aster (ponad 390 tys. zł kary) i Vobis (ponad 177 tys. zł).

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/392725,8_7_mln_zl_kary_dla_ery_za_oszukiwanie_klientow.html

GAZETA WYBORCZA

Szybki internet w żółwim tempie

Miał być szybki internet w całej wschodniej Polsce, ale projekt już na starcie ma ponadpółroczny poślizg. - Opóźnienie jest groźne, możemy stracić unijne dotacje - ostrzegają UKE i eksperci. - Nie zdążymy - alarmują samorządy.

http://wyborcza.pl/1,75248,7494111,Szybki_internet_w_zolwim_tempie.html

MNiSW: Sukces, maturzyści idą na uczelnie techniczne

Ministerstwo Nauki: Sukces. Pierwszy raz od lat uczelnie techniczne cieszą się takim zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dzięki reklamie i promowaniu "kierunków zamawianych". Uczelnie i przedsiębiorcy: Trochę można by jeszcze poprawić.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7493849,MNiSW__Sukces__maturzysci_ida_na_uczelnie_techniczne.html

PULS BIZNESU

Ericsson zapowiada dalsze redukcje etatów

Szwedzki producent urządzeń bezprzewodowych, koncern Ericsson poinformował o planach redukcji kolejnych 1500 miejsc pracy w reakcji na silny spadek zysków w czwartym kwartale 2009 r.

http://www.pb.pl/a/2010/01/25/Ericsson_zapowiada_dalsze_redukcje_etatow

PARKIET

Telekomunikacja: 1300 zł za użytkownika

Średnio około 1,1 tys. zł kosztuje w Polsce przejęcie abonenta sieci internetowej.

http://www.parkiet.com/artykul/890755_1300_zl_za_uzytkownika.html

ERPStandard

Od ciężkiej artylerii po open source

Realizowanie zadań w trybie projektowym jest już codziennością w korporacjach i mniejszych firmach. Rynek IT reaguje racjonalnie: przybywa różnego rodzaju oprogramowania wspomagającego zarządzanie projektami.

http://p1.idg.pl/r/e837a