Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

ZUS przyzna online emeryturę i rentę... Netia chce kupić Telefonię Dialog... Comarch planuje rozwój na rynku ERP w Chinach... Do końca lutego nowa strategia UKE... Nowa ustawa o informatyzacji ułatwi e-kontakt z urzędem... Coraz bliżej powstania Rejestru Usług Medycznych... Macrologic wdroży ERP w Telepizzy...

COMPUTERWORLD

Codzienność zglobalizowanaPotrzeba dzielenia się informacjami o tym, co się z nami dzieje, nie jest nowa. Sieci społeczne miały jednak dawniej charakter lokalny. Nowe technologie umożliwiły nam dzielenie się informacjami o codziennych sprawach na skalę globalną i w czasie rzeczywistym.

http://p1.idg.pl/r/22861

Comarch planuje rozwój na rynku ERP w ChinachKrakowska firma chce wejść na ten rynek dzięki joint venture z chińską grupą Inspur. Comarch chce sprzedawać w Chinach system klasy ERP Semiramis stworzony przez niemiecki SoftM.

http://p1.idg.pl/r/66f49

Apple: Nokia powinna zniknąć z USABatalia sądowa pomiędzy Apple i Nokia osiągnęła moment krytyczny. Spółka z Cupertino złożyła przed Amerykańską Komisją ds. Handlu Międzynarodowego wniosek o wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży produktów marki Nokia w Stanach Zjednoczonych.

http://p1.idg.pl/r/317d6

Nowa ustawa o informatyzacji ułatwi e-kontakt z urzędemTak zapewnia Witold Drożdż, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Sejm jednogłośnie przyjął 8 stycznia nową ustawę o informatyzacji. Teraz ustawa trafi do Senatu, a następnie na biurko prezydenta.

http://www.computerworld.pl/news/354885/Nowa.ustawa.o.informatyzacji.ulatwi.e.kontakt.z.urzedem.html

Coraz bliżej powstania Rejestru Usług Medycznych?Jak zapewnia MSWiA, do roku 2015 może powstać RUM. Resort zdrowia szczegółowo zaplanował projekt, choć należy pamiętać, że będzie to największe przedsięwzięcie teleinformatyczne w Polsce oraz jedno z największych w Europie.

http://p1.idg.pl/r/2db41

RZECZPOSPOLITA

ZUS przyzna online emeryturę i rentęWniosek o wypłatę świadczenia także przez Internet. Do obliczeń posłużą wirtualne dokumenty. Żądanie e-podpisu ograniczy liczbę wnioskodawców.

http://www.rp.pl/artykul/7,421698_ZUS_przyzna_online_emeryture_i_rente.html

Wydawcy debatują nad e-prenumeratą prasyHurtowi nabywcy e-prenumerat będą musieli składać oświadczenia, do kogo trafiają zamówione egzemplarze.

http://www.rp.pl/artykul/9211,421735_Wydawcy_debatuja__nad_e_prenumerata_prasy.html

Netia chce kupić Telefonię DialogCzekamy, aż zapadnie decyzja o wystawieniu tej firmy na sprzedaż - mówi "Rz" Mirosław Godlewski, prezes Netii.

http://www.rp.pl/artykul/9211,421734_Netia_chce_kupic_Telefonie_Dialog.html

PULS BIZNESU

Wiceszef Facebooka: Lepiej znacie Internet od innychBlake Chandlee, który jest wiceszefem najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie facebook.com powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Wprost", że Europa Wschodnia lepiej zna Internet niż Zachód.

http://www.pb.pl/4/a/2010/01/18/Wiceszef_Facebooka_Lepiej_znacie_Internet_od_innych

PARKIET

Do końca lutego nowa strategia UKEW 2011 r. zapadnie ostateczna decyzja w sprawie podziału TP. W bieżącym UKE weźmie na siebie nowe zadania.

http://www.parkiet.com/artykul/888480_Do_konca_lutego_nowa_strategia_UKE_.html

NetWorld

Lotus: plany w zakresie bezpłatnej wersji oprogramowania biurowegoIBM Lotus ma udostępnić kolejną wersję bezpłatnego oprogramowania biurowego Symphony, o nazwie kodowej Vienna, przed końcem czerwca br., a następnie jeszcze dwie kolejne wersje, zawierające nowe mechanizmy i ulepszenia, do marca 2011r.

http://p1.idg.pl/r/17f20

SECURITYStandard

Atak phishingowy na klientów PKO BPDziś otrzymaliśmy mail od osób, próbujących wyłudzić dane klientów banku PKO BP.

http://p1.idg.pl/r/95cc8

Za atak na Google odpowiadają chińskie władze?Oprogramowanie wykorzystane podczas niedawnego ataku na Google oraz kilkadziesiąt innych amerykańskich przedsiębiorstw jest zbyt skomplikowane i dopracowane, by mogło być dziełem niezależnych cyberprzestępców - twierdzi Carlos Carrillo, konsultant ds. bezpieczeństwa z amerykańskiej firmy Mandiant. Jego zdaniem, za atakiem z całą pewnością stały chińskie władze.

http://p1.idg.pl/r/e904f

ERPStandard

Macrologic wdroży ERP w TelepizzyPrzedstawiciele firmy Macrologic poinformowali o podpisaniu umowy na wdrożenie systemiu Xpertis w firmie Telepizza Polska. W ramach kontraktu standardowa funkcjonalność zostanie uzupełniona o dodatkowe moduły związane z potrzebami spółki.

http://p1.idg.pl/r/c76fe