Wtorkowy Przegląd Prasy

Koniec dyskryminacji komórek na kartę... Nowy Office kluczowy dla Microsoftu... Akcje firm IT stały się relatywnie tanie... Play wciąż będzie dostawał więcej, niż płaci innym... Facebook kontra Google, czyli wojna o e-reklamę... Oracle obiecuje dbać o MySQL... Piotr Majchrzak, były prezes MNI, inwestuje w One-2-One... Plaut wraca na rynek ERP... Microsoft znów składa apelację w sprawie Worda 2007...

COMPUTERWORLD

Oracle obiecuje dbać o MySQL

Amerykański gigant zobowiązał się, że po przejęciu Sun Microsystems zadba o rozwój bazy danych MySQL, również w wersji publikowanej na licencji GPL. Zmiany obejmą jednak politykę licencjonowania.

http://p1.idg.pl/r/5e578

Microsoft znów składa apelację w sprawie Worda 2007

Microsoft poprosił Amerykański Sąd Apelacyjny o ponowne rozpatrzenie wyroku w sprawie zakazu sprzedaży Worda 2007. To już druga apelacja w tej sprawie. Tym razem Gigant z Redmond kwestionuje nakaz wypłacenia 290 mln dolarów odszkodowania na rzecz i4i.

http://p1.idg.pl/r/f0475

CES: interfejs jak w "Raporcie mniejszości"

Izraelska firma PrimeSense zaprezentowała na targach w Las Vegas reagujący na ruch dłoni interfejs, który może zmienić sposób komunikowania się z komputerem bądź telewizorem.

http://p1.idg.pl/r/bb918

RZECZPOSPOLITA

Koniec dyskryminacji komórek na kartę

Prepaidowcy będą traktowani tak jak stali abonenci. Zyskają ochronę oraz informacje o połączeniach. Warunkiem ma być podanie danych osobowych.

http://www.rp.pl/artykul/4,418051_Koniec_dyskryminacji_komorek_na_karte.html

Nowy Office kluczowy dla Microsoftu

Aż 2 mln internautów pobrało testową wersję najnowszego pakietu biurowego Office. Zbliżającą się premierę mogą jednak zepsuć programy Google’a.

http://www.rp.pl/artykul/9211,418289_Nowy_Office_kluczowy_dla_Microsoftu.html

Cyfrowa telewizja: reaktywacja

Telewizja I TVN, Polsat, TV4 i TV Puls chcą nadawać na drugim cyfrowym multipleksie, zamiast na pierwszym, który nie może ruszyć z powodów proceduralnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,418002_Cyfrowa_telewizja__reaktywacja.html

GAZETA PRAWNA

Play wciąż będzie dostawał więcej, niż płaci innym

Zmiana sposobu liczenia stawek za kończenie połączeń w sieciach komórkowych nowych operatorów nie oznacza automatycznej likwidacji asymetrii tych stawek.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/386595,play_wciaz_bedzie_dostawal_wiecej_niz_placi_innym.html

GAZETA WYBORCZA

Facebook kontra Google, czyli wojna o e-reklamę

Największy serwis społecznościowy świata przekonuje, że może z reklamy wycisnąć więcej, niż dziś zarabia Google.

http://wyborcza.pl/1,75248,7443209,Facebook_kontra_Google__czyli_wojna_o_e_reklame.html

PARKIET

Piotr Majchrzak, były prezes MNI, inwestuje w One-2-One

MCI Management i Tomasz Długiewicz, wiodący udziałowcy One-2-One, sprzedali część posiadanych papierów technologicznej spółki, stanowiących 12 proc. kapitału. Kupili je Piotr Majchrzak i poznańska Media Service Group.

http://www.parkiet.com/artykul/886498_Piotr_Majchrzak__byly_prezes_MNI__inwestuje_w_One_2_One_.html

Pozostawanie w tyle za rynkiem może mieć też swoje dobre strony

Akcje firm IT stały się relatywnie tanie. W przeciwieństwie do części innych branż nie zostało zniwelowane jeszcze niedowartościowanie.

http://www.parkiet.com/artykul/886112_Pozostawanie_w_tyle_za_rynkiem__moze_miec_tez_swoje_dobre_strony.html

Wasko: ożywienia w branży IT nie widać

Gliwicka spółka, której sprzedaż i zyski w 2009 r. mocno spadły, obiecuje poprawę wyników. Szybki powrót do rezultatów z przeszłości będzie jednak bardzo trudny.

http://www.parkiet.com/artykul/886118_Wasko__ozywienia_w_branzy_IT_nie_widac.html

ITPartner

CES: nowa generacja wyświetlaczy Pixel Qi (wideo)

Firma Pixel Qi zaprezentowała nową linię ekranów, które są czytelne nawet w silnie nasłonecznionym otoczeniu. Dodatkowo zużywają mniej prądu niż tradycyjne wyświetlacze.

http://p1.idg.pl/r/4e1f4

CES: czas na przezroczyste wyświetlacze?

Na targach w Las Vegas Samsung Electronics przedstawił prototypy urządzeń, które wyposażono w przezroczyste wyświetlacze OLED.

http://p1.idg.pl/r/4d543

NetWorld

Green Touch, czyli energooszczędne sieci

Naukowcy z Bell Labs (Alcatel-Lucent) zainaugurowali dziś powstanie Green Touch, konsorcjum złożonego z ośrodków badawczych, dostawców sprzętu IT i operatorów, którego głównym celem jest stworzenie energooszczędnych sieci telekomunikacyjnych. Eksperci wyznaczyli sobie ambitne zadanie - już za 5 lat zapotrzebowanie nowoczesnych sieci na energię może zostać zmniejszone 1000 razy w stosunku do stanu obecnego.

http://p1.idg.pl/r/75da8

Powstaje specyfikacja dla bezprzewodowych zasilaczy

Wireless Power Consortium (organizacja zrzeszająca producentów rozwiązań wykorzystujących zjawisko indukcji magnetycznej, zasilających urządzenia elektroniczne drogą radiową) obiecuje, że za kilka miesięcy zaprezentuje pierwszą wersję standardu dla bezprzewodowych zasilaczy.

http://p1.idg.pl/r/a81c7

ERPStandard

Plaut wraca na rynek ERP

Od dnia dzisiejszego firma acctus Consulting będzie funkcjonować pod marką Plaut. To wynik prowadzonej od trzech lat fuzji firm acctus i Plaut Aktiengesellschaft. Grupa Plaut będzie nadal oferować usługi doradztwa biznesowego i informatycznego oraz realizować projekty wdrożeniowe systemów wspierających zarządzanie.

http://p1.idg.pl/r/5b037