Wtorkowy Przegląd Prasy

Giełdowe spółki nie są zainteresowane dotacjami... Polskie roboty idą na wojnę... Wydawca dostał odszkodowanie za kradzież serwisu... Więcej informacji o abonentach dla służb... 1,2 mld zł na internet w Polsce Wschodniej... Allegro obrotami z handlu dorównało hipermarketom... AutoMapa na iPhonie pojawi się w przyszłym roku... Pięć ePIT-ów będzie można rozliczyć przez internet...

COMPUTERWORLD

Byliśmy więksi...

Często, myśląc o początkach polskiej branży IT, zapomina się kiedy i w jakich okolicznościach się narodziła. A był to bardzo ciekawy czas dynamicznego rozwoju.

http://p1.idg.pl/r/59c5b

Microsoft przejmuje dostawcę rozwiązań automatyzacji procesów IT

W ramach planów wprowadzania narzędzi zarządzania związanych ze środowiskiem wirtualnym, Microsoft przejmuje firmę Opalis zajmującą się rozwiązaniami do automatyzacji procesów IT.

http://p1.idg.pl/r/a04da

TETRA dla ratownictwa i na Euro 2012

We Wrocławiu powstaje nowoczesne Centrum Powiadamiania Ratunkowego tworzone na bazie systemu TETRA, będące wspólnym miejscem pracy Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Straży Miejskiej. System zintegrowany z prewencyjną wizualizacją strategicznych lokalizacji w mieście, z monitorowaniem głównych skrzyżowań ulicznych oraz kontrolą przeciwpożarową obiektów, ma służyć wszystkim służbom komunalnym miasta oraz umożliwiać kontrolę Wrocławskiego Węzła Wodnego.

http://p1.idg.pl/r/a1a74

RZECZPOSPOLITA

Giełdowe spółki nie są zainteresowane dotacjami

O granty z programu "Innowacyjna gospodarka" ubiegało się dotąd tylko 8 proc. firm notowanych na GPW. Duże spółki mają utrudniony dostęp do unijnego wsparcia - tłumaczą sytuację eksperci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,406335_Gieldowe_spolki_nie_chca_dotacji.html

Polskie roboty idą na wojnę

Gdyńska Hydromega wymyśliła sześciokołowego łazika o hydraulicznym napędzie, ożarowski WB Electronics zajął się łącznością, a konstruktorzy z Wojskowej Akademii Technicznej zbudowali elektroniczne zmysły militarnego robota Lewiatan.

http://www.rp.pl/artykul/9211,406123_Polskie_roboty_ida_na_wojne.html

GAZETA PRAWNA

Wydawca dostał odszkodowanie za kradzież serwisu

Właściciel firmy wydającej serwis Dziennik Ubezpieczeniowy otrzymał odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego za wykorzystywanie jego serwisów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/378932,wydawca_dostal_odszkodowanie_za_kradziez_serwisu.html

Telekomunikacja: więcej informacji dla służb

Rząd chce, by operatorzy komórkowi zbierali informacje o lokalizacji telefonu w czasie trwania każdej rozmowy. Zdaniem operatorów ten wymóg wykracza poza ramy wyznaczone unijnymi dyrektywami, a jego wdrożenie będzie kosztowne.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/378933,telekomunikacja_wiecej_informacji_dla_sluzb.html

1,2 mld zł na internet w Polsce Wschodniej

W 2010 roku ruszy pięć regionalnych przetargów na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do internetu w Polsce Wschodniej. Projekt wart 1,2 mld zł to największe przedsięwzięcie tego typu w naszym kraju.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/378931,1_2_mld_zl_na_internet_w_polsce_wschodniej.html

Allegro obrotami z handlu dorównało hipermarketom

Kiedy dziesięć lat temu w piwnicy hurtowni komputerowej w Poznaniu ruszało Allegro.pl, miało być niszowym pchlim targiem dla sieciowych hobbystów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/378779,allegro_obrotami_z_handlu_dorownalo_hipermarketom.html

AutoMapa na iPhonie pojawi się w przyszłym roku

W I kwartale przyszłego roku Apple powinien dostać do akceptacji aplikację na iPhonie zawierającą popularny w Polsce program do nawigacji satelitarnej - AutoMapa.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/378807,automapa_na_iphonie_pojawi_sie_w_przyszlym_roku.html

GAZETA WYBORCZA

Pięć ePIT-ów będzie można rozliczyć przez internet

Ministerstwo Finansów zmieniło zdanie. Z korzyścią dla podatników. Na niespełna trzy tygodnie do początku rozliczeń podatkowych za 2009 r. ogłosiło, że przez internet bez tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego można będzie składać pięć, a nie jak wcześniej zapowiadało, tylko trzy rodzaje PIT-ów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7364803,Piec_ePIT_ow_bedzie_mozna_rozliczyc_przez_internet.html

ŻYCIE WARSZAWY

Nabici w e-dziennik

Rodzice z własnej kieszeni muszą płacić za możliwość sprawdzania ocen swoich dzieci w e-dzienniku. - To bezprawne - twierdzi Ministerstwo Edukacji.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,429150_Nabici_w_e_dziennik.html

NetWorld

Centra danych napędzają rynek przełączników

Nadchodzący rok zapowiada się obiecująco dla rynku przełączników LAN klasy korporacyjnej. Sporo powinno się dziać wśród głównych jego graczy. Cisco pozostaje głównym celem - konkurenci nie ustają w wysiłkach, by wydrzeć choć część udziałów temu rynkowemu potentatowi.

http://p1.idg.pl/r/11a9e

MSPStandard

Jak być zielonym

Strategia GreenIT, zakładająca stosowanie technologii przyjaznych środowisku, staje się coraz prostsza w realizacji. Firmy mogą z niej skorzystać praktycznie niezależnie od branży.

http://p1.idg.pl/r/c7f0c

ITPartner

Rośnie ilość informacji cyfrowych

Mimo kryzysu gospodarczego ilość informacji cyfrowych wzrosła w ubiegłym roku szybciej, niż się spodziewano. Według badań IDC wykonanych na zlecenie firmy EMC, w ubiegłym roku utworzono 3 892 179 868 480 350 000 000 nowych bitów danych.

http://p1.idg.pl/r/23984