Wtorkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland pierwszym polskim członkiem BSA... ATM liczy na udany czwarty kwartał... DM IDMSA wycenia akcję Eurotela na 15,3 zł... Extreme prezentuje swoją wizję centrów danych... Jak robić zakupy w e-sklepach... PAH zbiera pieniądze od internautów... Informatyzacja górnictwa...

COMPUTERWORLD

Biegli w informatyce

Dowody elektroniczne pojawiają się dziś w ogromnej większości spraw sądowych, ale zasady postępowania z nimi nadal nie są powszechnie znane.

http://p1.idg.pl/r/11114

Asseco Poland pierwszym polskim członkiem BSA

Polska spółka informatyczna przyłączyła się do działań BSA w Polsce i w Europie. Członkostwem w BSA objęte zostały liczne spółki wchodzące w skład grupy Asseco, w których Asseco Poland posiada większość udziałów.

http://p1.idg.pl/r/4e457

RZECZPOSPOLITA

Nabywca ma wiedzieć, od kogo kupuje

Informowanie klienta o przysługujących mu prawach i o wszystkich kosztach mających wpływ na ostateczną cenę to podstawowy obowiązek właścicieli e-sklepów.

http://www.rp.pl/artykul/6,402507_Jak_handlowac_w_Internecie.html

E-kopalnia - podstawa informatyzacji górnictwa

Sądzę, że wydobycie bezzałogowe będzie możliwe już w 2015 roku - mówi "Rzeczpospolitej" Ryszard Bednarz, wiceprezes Grupy Famur.

http://www.rp.pl/artykul/9211,402685_E_kopalnia___podstawa_informatyzacji_gornictwa.html

GAZETA WYBORCZA

Podarki przez klikanie

Wybierasz kurczaka, drzewko owocowe albo wodę, płacisz od 5 do 20 zł i wspierasz najbardziej potrzebujące regiony świata. To możliwe poprzez podarnik.gazeta.pl - inicjatywę Polskiej Akcji Humanitarnej i portalu Gazeta.pl.

http://wyborcza.pl/1,75248,7341184,Podarki_przez_klikanie.html

PARKIET

DM IDMSA wycenia akcję Eurotela na 15,3 zł

"Miękkie lądowanie" - taki tytuł nosi pierwsza rekomendacja wydana 29 listopada przez analityków DM IDMSA dla Eurotela, dystrybutora usług sieci komórkowej Era.

http://www.parkiet.com/artykul/26,876773_DM_IDMSA_wycenia_akcje_Eurotela_na_15_3_zl.html

ATM liczy na udany czwarty kwartał

Tegoroczne wyniki ATM-u będą znacząco lepsze od tych z ubiegłego roku. Również kolejny rok, według przedstawicieli zarządu teleinformatycznej spółki, zapowiada się całkiem przyzwoicie.

http://www.parkiet.com/artykul/26,876608_ATM_liczy_na_udany_czwarty_kwartal_.html

ITPartner

Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Impaq

Z dniem 1 grudnia 2009 r. stanowisko to objął Andrzej Kawiński. Zastąpił na nim Toma Culla, który pełnił funkcję p.o. dyrektora generalnego po tym, jak we wrześniu ze spółki odszedł Paweł Żak.

http://p1.idg.pl/r/82732

Zmiany w zarządzie Macrologic

Rada Nadzorcza Macrologic podjęła uchwałę o rozszerzeniu składu Zarządu o osobę Barbary Skrzecz-Mozdyniewicz, dyrektora finansowego i Jarosława Witwickiego, dyrektora sprzedaży.

http://p1.idg.pl/r/8f5dd

MSPStandard

Małżeństwo z rozsądku

Nowe technologie są dzisiaj głównym czynnikiem wpływającym na postęp gospodarczy, społeczny i technologiczny. Ciągle jednak w Polsce ich wykorzystanie jest niedostateczne. W tej sytuacji CIO w firmach mogą być swoistym motorem innowacyjności.

http://p1.idg.pl/r/ac568

NetWorld

Extreme prezentuje swoją wizję centrów danych

Firma Extreme opublikowała dokument w którym zaprezentowała swoją wizję rozwoju wirtualnych centrów danych oraz przetwarzania danych w chmurach obliczeniowych. Analiza dokumentu pokazuje, że firma obrała w tej dziedzinie zupełnie inną strategię niż Cisco i inne firmy zajmujące się tym problemem.

http://p1.idg.pl/r/1bec0