Wtorkowy Przegląd Prasy

Microsoft pomoże Murdochowi zniknąć z Google... Z Pobieraczka ściągniesz na siebie kłopoty... Era mobilnych płatności coraz bliżej... Udziałowcy pozywają kierownictwo firmy 3Com... Nokia zaczyna oszczędzać na badaniach... Droga przedsiębiorstw do innowacji przypomina bieg z przeszkodami... Kto skorzysta z kredytu technologicznego...

COMPUTERWORLD

Bierny klient

Prawo nakłada obowiązki nie tylko na wykonawców systemów IT, lecz również na zamawiających. W przypadku odmowy współpracy ze strony zamawiającego, wykonawca może nawet odstąpić od umowy.

http://p1.idg.pl/r/a667d

Udziałowcy pozywają kierownictwo firmy 3Com

Dwójka akcjonariuszy spółki oskarżyła kierownictwo spółki o niezrealizowanie zapisanych w statucie obowiązków związanych z maksymalizacją wartości akcji firmy 3Com. To sprzeciw przeciwko planom połączenia firmy 3Com z koncernem HP.

http://p1.idg.pl/r/177a7

Nokia zaczyna oszczędzać na badaniach

Władze fińskiego koncernu zapowiedziały zamiar zmniejszenia zatrudnienia w działach badawczo-rozwojowych. Początkowo zwolnienia mają dotyczyć głównie ośrodków w Danii i Finlandii. Wedle oficjalnych informacji obejmą tylko ok. 2 proc. kadry badawczej.

http://p1.idg.pl/r/72360

RZECZPOSPOLITA

Bariery rozwoju innowacyjności

Innowacyjności pożądają wszyscy, bo oznacza ona postęp, rozwój i przewagę konkurencyjną. Dlatego jej wspieranie powinno być dla rządzących jednym z najważniejszych priorytetów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,396361_Bariery_rozwoju__innowacyjnosci.html

Małe firmy muszą zacząć się modernizować

Rozmowa z Prof. Wojciechem Cellarym, szefem Katedry Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

http://www.rp.pl/artykul/9211,396364_Male_firmy_musza_zaczac_sie_modernizowac.html

Droga przedsiębiorstw do innowacji przypomina bieg z przeszkodami

Innowacyjność wciąż rozwija się w Polsce powoli. Powodem jest wiele barier, głównie w dostępie do finansowania.

http://www.rp.pl/artykul/9211,396362_Droga_przedsiebiorstw_do_innowacji_przypomina_bieg_z_przeszkodami.html

GAZETA PRAWNA

Kto skorzysta z kredytu technologicznego

Przedsiębiorstwa inwestujące w nowoczesne technologie mogą liczyć na pomoc państwa. Kredyt technologiczny udzielany jest małym i średnim przedsiębiorstwom. Firmy muszą jednak dysponować 25-proc. wkładem własnym.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/372988,kto_skorzysta_z_kredytu_technologicznego.html

GAZETA WYBORCZA

Z Pobieraczka ściągniesz na siebie kłopoty

Pobieraczek.pl z Gdańska namawia do darmowego ściągania filmów, gier i zdjęć. A potem każe płacić za swoje usługi - nawet dzieciom. Ich rodziców straszy, że zawiadomi sąd o "zaniedbaniach w opiece".

http://wyborcza.pl/1,75248,7286117,Z_Pobieraczka_sciagniesz_na_siebie_klopoty.html

Microsoft pomoże Murdochowi zniknąć z Google?

Jak twierdzi dziennik "Financial Times", Microsoft proponował koncernowi News Corp. pomoc w usunięciu stron internetowych gazet i czasopism koncernu z indeksu wyszukiwarki Google.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7285097,Microsoft_pomoze_Murdochowi_zniknac_z_Google_.html

Era mobilnych płatności coraz bliżej

W połowie grudnia klienci sieci Era będą mogli płacić telefonem za drobne zakupy. Wciąż jednak nie ma wspólnego planu wdrażania mobilnych płatności na polskim rynku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7286439,Era_mobilnych_platnosci_coraz_blizej.html

ITPartner

CD Projekt i Optimus teraz razem

Komentatorzy i analitycy nie bardzo wiedzą, co z nią zrobić i jak ocenić, gdyż nie da się jej zaszufladkować. Zawodowcy z pierwszej linii, zajmujący się blue chipami, prawdopodobnie nawet jej nie zauważyli, natomiast reszta powtarza większe lub mniejsze fragmenty oficjalnych komunikatów, które mimo że brzmią prosto, są niezłą łamigłówką, w której łatwo się pogubić.

http://p1.idg.pl/r/ed1f9

MSPStandard

Kultura kosztów

Dzięki wprowadzeniu IT Governance, przedstawiciele biznesu w Banku Ochrony Środowiska dokładnie wiedzą, jakie są koszty poszczególnych projektów informatycznych.

http://p1.idg.pl/r/22742

NetWorld

Microsoft przygotowuje nową generację usług katalogowych

Podczas dorocznej Professional Developer Conference firma zaprezentowała nowe technologie federacji usług katalogowych. Modularny dodatek, wykorzystujący bazę danych SQL, ma zapewniać usługom katalogowym dużo lepsze możliwości kwerendowania i większą wydajność. Kod jest na wczesnym etapie projektowania i nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale roboczo nosi nazwę Next Generation Active Directory (NGAD).

http://p1.idg.pl/r/d6fdf

Standard 802.11n i co dalej?

Niedawna ratyfikacja standardu IEEE 802.11n wcale nie oznacza, że sieci bezprzewodowe LAN przestaną się dalej rozwijać. Wręcz przeciwnie. Analitycy przewidują, że dopiero teraz do sieci tych wkroczą jeszcze nowsze technologie, dzięki którym będą one coraz częściej zastępować sieci kablowe oraz świadczyć swe usługi nowym aplikacjom.

http://p1.idg.pl/r/28d78