Wtorkowy Przegląd Prasy

Orange wypowiada wojnę o klienta internetowego... 300 mln zł do wzięcia na badania naukowe... Banki i IT wygrały sezon wyników... 36 tysięcy abonentów komórkowych w Aster... DM BZ WBK szykuje przełom w sieci... Nowatorskie rozwiązania chronią firmy przed kryzysem... Operatorzy internetowi nie chcą blokować stron z hazardem...

COMPUTERWORLD

Jak polscy politycy "naprawiają" InternetSkłonność polityków do prostowania zakrętów, które napotyka społeczeństwo każe wymyślać recepty również na problemy z Internetem. Pojawiają się koncepcje prostych terapii - blokada, zakaz, inwigilowanie i piętnowanie odbiegających od norm zachowań, śledzenie płatności, kont bankowych, ograniczenie prywatności...

http://p1.idg.pl/r/81c3f

Grupa Asseco Poland: 2,8 mld na koniec rokuGrupa w przyszłym roku ma szansę być jeszcze większa, gdyż prowadzone są obecnie negocjacje z 12 spółkami zagranicznymi i jedną polską. Firma zapowiada dywidendę za rok 2009 i nową emisję akcji.

http://p1.idg.pl/r/60200

Siedmiu chętnych na COIGOferty złożyły Asseco Poland,

, Ericpol Telecom, Infovide-Matrix, Optimus, Web Inn i Węglokoks. Do 20 listopada br. potencjalni inwestorzy zostaną poinformowani co do wyniku analiz ich ofert.

http://p1.idg.pl/r/2bb54

RZECZPOSPOLITA

Nowatorskie rozwiązania chronią firmy przed kryzysemFirmy, które nie zrezygnowały z szukania innowacyjnych rozwiązań są w lepszej kondycji niż konkurenci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,393074_Nowatorskie_rozwiazania_chronia_firmy_przed_kryzysem_.html

W polskim jest potencjał innowacji Choć firmy internetowe nie oparły się kryzysowi, to właśnie w nich rodzi się większość polskich innowacji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,393072_W_polskim_Internecie_jest_potencjal_innowacji_.html

36 tysięcy abonentów komórkowych w AsterNa koniec września sieć kablowa Aster działająca w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze i okolicach miała ponad 380 tys. abonentów telewizji analogowej, ok. 79 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 165 tys. abonentów internetu, ponad 64 tys. użytkowników telefonii stacjonarnej oraz ponad 36 tys. klientów telefonii komórkowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,392887_36_tysiecy_abonentow_komorkowych_w_Aster.html

GAZETA PRAWNA

300 mln zł do wzięcia na badania naukoweRuszył ostatni w tym roku konkurs na unijne dotacje dla przedsiębiorców. O 300 mln zł na prowadzenie badań naukowych i wdrożenie ich wyników mogą ubiegać się duże firmy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/371124,300_mln_zl_do_wziecia_na_badania_naukowe.html

Nowa usługa w komórce pomoże znaleźć restaurację, bank i sklep z wybranym towaremW 2010 roku klienci polskich sieci komórkowych zetkną się z prawdziwym marketingiem mobilnym. Mimo zmian w przepisach dotyczących hazardu nie znikną mobilne loterie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/370904,nowa_usluga_w_komorce_pomoze_znalezc_restauracje_bank_i_sklep_z_wybranym_towarem.html

GAZETA WYBORCZA

Orange wypowiada wojnę o klienta internetowegoInternet mobilny za 9 zł miesięcznie, i to o limicie przesyłu danych 2 GB - taką ofertę ogłosił wczoraj Orange. Tym samym na poważnie włączył się do wojny o klientów Internetu.

http://wyborcza.pl/1,75248,7260499,Orange_wypowiada_wojne_o_klienta_internetowego.html

Operatorzy internetowi nie chcą blokować stron z hazardemRząd chce zablokować dostęp do niektórych stron internetowych. Operatorzy protestują, bo nie chcą za to płacić.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7260473,Operatorzy_internetowi_nie_chca_blokowac_stron_z_hazardem.html

PULS BIZNESU

Banki i IT wygrały sezon wynikówWyniki dały kopa WIG20. Ten kwartał będzie trudny. Apetyt rośnie, ale ryzyko korekty też.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/17/Banki_i_IT_wygraly_sezon_wynikow

DM BZ WBK: Szykujemy przełom w sieciJeden z największych brokerów w przyszłym roku zapowiada nową jakość w usługach internetowych. Liczy na dobry 2010 r. "PB" rozmawia z Mariuszem Sadłochą, prezesem DM BZ WBK.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/16/DM_BZ_WBK_Szykujemy_przelom_w_sieci

ITPartner

MSPStandard

Z podwójną energią Inteligentne sieci energetyczne - smart grids - pozwolą zaspokoić zwiększony popyt na energię, zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii i spełnić wymogi Unii Europejskiej. Doprowadzą też do pełnej konkurencji - klient zapłaci za zużycie naprawdę potrzebnej energii.

http://p1.idg.pl/r/633c1

Informatyka szklaną kulą dla biznesuNarzędzia informatyczne mają być najważniejszym orężem w walce z coraz bardziej nieprzewidywalnymi zmianami otoczenia gospodarczego. Statystycznie aż ośmiu na dziesięciu menedżerów wyższego szczebla uważa, że postępujące zmiany gospodarcze wymuszą większe ukierunkowanie technologii IT na potrzeby rynkowe. Takie wnioski niesie badanie przeprowadzone na zlecenie HP.

http://p1.idg.pl/r/28e7b

ERPStandard

ERP na czele priorytetów inwestycyjnychTegoroczne cięcia nakładów na inwestycje w rozwiązania IT nie dotyczą planów związanych z systemami klasy ERP. Z analiz firmy Forrester Research wynika, że tylko jeden procent szefów IT z amerykańskich i europejskich firm zamierza zmniejszyć finansowanie lub zrezygnować z planowanych wcześniej inwestycji w zintegrowane systemy biznesowe.

http://p1.idg.pl/r/20d48

ITPartner

Software AG uruchamia program partnerskiFirma chce aktywniej wspierać swoich partnerów. Dlatego uruchamia "Partner Accelerator Program", do którego zaprasza integratorów systemów IT oraz firmy, które wykorzystują produkty i technologie Software AG do tworzenia własnych rozwiązań.

http://p1.idg.pl/r/390b5

RCC będzie sprzedawało oprogramowanie IBMFirma rozszerzyła umowę partnerską z IBM i będzie sprzedawała całość oprogramowania IBM. Do tej pory RCC zajmowało się dystrybucją rozwiązań serwerowych IBM System x, technologii Blade Center oraz systemów pamięci masowych IBM.

http://p1.idg.pl/r/d584b

"Nowy" gracz na rynku usług IT dla przedsiębiorstw Firma powstała w wyniku przekształcenia, działającej od kilku lat w Krakowie, firmy S-NET w spółkę prawa handlowego. Firma chce tym samym zwiększyć przejrzystość finansową oraz nadać jej osobowość prawną.

http://p1.idg.pl/r/f2c03