Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Mniej internautów w Polsce... Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji... Nowy komunikator Naszej-Klasy... Kłopoty z logowaniem się do systemu bankowości internetowej ING... Wierzyciel Techmeksu chce walnego i zmian we władzach... Na naziemną telewizję cyfrową trzeba jeszcze poczekać...

COMPUTERWORLD

Szkolenia z UE: czekając na zmianyFirmy szkoleniowe i odbiorcy szkoleń IT narzekają na małą liczbę kursów dofinansowywanych z funduszy europejskich. W odpowiedzi PARP szykuje zmiany w zasadach przyznawania dotacji.

http://p1.idg.pl/r/fd2a0

Gemius: segmentacja polskich internautekSurfowanie w sieci to aż dla 53 proc. polskich internautek najczęstszy sposób na spędzanie wolnego czasu! Jakie są kobiety spędzające aktywnie czas w sieci?

http://p1.idg.pl/r/2659c

RZECZPOSPOLITA

Mniej internautów w PolsceZimny prysznic dla branży internetowej. W naszym kraju pierwszy raz w historii spadła liczba użytkowników sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,390050_Mniej_internautow_w_Polsce.html

Nowy komunikator Naszej-KlasyPół miliona osób rozpoczyna test nowego komunikatora NK-Talk największego polskiego portalu społecznościowego. Prawdopodobnie do końca roku wszyscy spośród 13,5 mln użytkowników serwisu otrzymają dostęp do nowej funkcji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389814_Nowy_komunikator_Naszej_Klasy_.html

Kłopoty z logowaniem się do systemu bankowości internetowej INGING Bank usunął już awarie systemu internetowego, w wyniku której nie było dostępu do kont osobistych droga elektroniczną.

http://www.rp.pl/artykul/9211,389812_Klopoty_z_logowaniem_sie_do_systemu_bankowosci_internetowej_ING.html

GAZETA PRAWNA

Na naziemną telewizję cyfrową trzeba jeszcze poczekaćNaziemna telewizja cyfrowa, która miała ruszyć z końcem września, wciąż jest w fazie testów. UKE uważa, że opuszczenie przez TVP pierwszego multipleksu mogłoby przyśpieszyć cyfryzację. Dziś będzie o tym rozmawiać z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369256,na_naziemna_telewizje_cyfrowa_trzeba_jeszcze_poczekac.html

Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacjiW zakończonym właśnie konkursie wnioski o dotacje unijne na inwestycje w najnowsze technologie złożyło 277 firm.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/369254,male_firmy_ubiegaja_sie_o_ponad_5_mld_zl_dotacji.html

GAZETA WYBORCZA

e-PIT '2009 bez rewolucjiW czasie rozliczeń za 2009 r. będzie można składać przez internet bez bezpiecznego podpisu elektronicznego nie tylko PIT-37, ale też formularze PIT-38 i PIT-39 - dowiedziała się "Gazeta".

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7238920,e_PIT__2009_bez_rewolucji.html

PARKIET

Wierzyciel Techmeksu chce walnego i zmian we władzachKaren złożył pismo do rady nadzorczej Techmeksu, domagając się zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

http://www.parkiet.com/artykul/26,867161_Techmex_Wierzyciel_chce_walnego_i_zmian_we_wladzach.html

ITPartner

Sprzedaż Windows 7 o 234% lepsza niż VistaWindows 7 sprzedaje się w Stanach Zjednoczonych o 234% lepiej niż Windows Vista - wynika z badań grupy analitycznej NPD.

http://p1.idg.pl/r/549dd

Infovide-Matrix lepiej niż przed rokiemPo trzech kwartałach br. zysk netto Grupy Infovide-Matrix przekracza 8,5 mln zł i jest o 11 proc. wyższy od wyniku za dziewięć miesięcy ubiegłego roku. Według przedstawicieli spółki motorem napędowym wzrostu sprzedaży są przychody z usług, które stanowią 79 proc. wpływów Infovide-Matrix.

http://p1.idg.pl/r/02f51

Suntech uzupełnia kapitałOk. 2 mln złotych zamierza pozyskać z nowej emisji akcji serii E, notowana na NewConnect firma Suntech. Środki z emisji spółka zamierza przeznaczyć na zwiększenie sprzedaży i marketing.

http://p1.idg.pl/r/8be1a

MSPStandard

Kontrakty na trudne czasyW okresie gorszej koniunktury gospodarczej firmy szukają oszczędności również w usługach IT, dążąc do ograniczenia zakresu usług, a w konsekwencji - obniżenia wynagrodzenia należnego firmom IT. Często okazuje się bowiem, że to, co było akceptowalne w dobrych czasach nie ma racji bytu w czasie kryzysu.

http://p1.idg.pl/r/e1838