Wtorkowy Przegląd Prasy

Microsoft depcze Google po piętach w rankingu pracodawców... Firmom przestaje się opłacać inwestowanie w badania... Komórki pod choinkę będą w tym roku bardzo drogie... Rusza dogrywka na unijne dotacje... Rynek reklamy skurczył się o 12 procent... Wielkie zamieszanie wokół cyfrowej telewizji... Hakerzy włamali się na stronę Uniwersytetu Otwartego... Politycy pod presją Internetu... Sklepy firmowe Microsoftu wyglądają jak wierna kopia sklepów Apple...

COMPUTERWORLD

Od transakcji do promocjiLudzie nie czytają ulotek, ale faktury już tak. Opracowanie sposobu przekazania spersonalizowanych treści umożliwi dotarcie z dopasowaną ofertą do wybranego klienta.

http://p1.idg.pl/r/b128b

50 Top Pracodawców na świecie: Microsoft depcze Google po piętachPrawie 120 tys. studentów najlepszych uczelni na świecie wybrało Idealnych Pracodawców, dla których chcieliby pracować. Najatrakcyjniejszym pracodawcą została wybrana

firma Google, która wyprzedziła w rankingu Microsoft.

http://p1.idg.pl/r/55d30

RZECZPOSPOLITA

Politycy pod presją InternetuPrawo do informacji. BBC uruchomiła portal internetowy, który pozwoli dokładnie śledzić pracę parlamentarzystów.

http://www.rp.pl/artykul/386605_Politycy_pod_presja_Internetu.html

Nie każdy region musi być liderem innowacji, postawmy na różnorodnośćRozmowa z Grażyną Gęsicką, minister rozwoju regionalnego w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

http://www.rp.pl/artykul/9211,386723_Nie_kazdy_region_musi_byc_liderem_innowacji__postawmy_na_roznorodnosc.html

Wielkie zamieszanie wokół cyfrowej telewizjiCyfrowa telewizja naziemna w Polsce jest wciąż tylko testowana - twierdzi Urząd Komunikacji Elektronicznej. Zdaniem stacji telewizyjnych usługa działa komercyjnie. Zamieszanie to zasługa TVP.

http://www.rp.pl/artykul/9211,386718_Wielkie_zamieszanie_wokol_cyfrowej_telewizji.html

Starlink: rynek reklamy skurczył się o 12 procentPo trzech kwartałach wydatki na reklamę netto w Polsce wynosiły niecałe 4,83 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,386717_Starlink__rynek_reklamy_skurczyl_sie_o_12_procent_.html

GAZETA PRAWNA

Komórki pod choinkę będą w tym roku bardzo drogieProducenci telefonów i operatorzy przyzwyczaili klientów, że w IV kwartale pojawia się wiele komórkowych nowości. W tym roku wielkiego wysypu jednak nie będzie. Duży wybór będą mieli przede wszystkim ci, którzy zdecydują się na zakup drogich aparatów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/366881,komorki_pod_choinke_beda_w_tym_roku_bardzo_drogie.html

Rusza dogrywka na unijne dotacjeBranża spożywcza będzie miała w tym roku jeszcze jedną szansę na unijne dotacje. Dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosi nabór wniosków o wsparcie inwestycji.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/366609,rusza_dogrywka_na_unijne_dotacje.html

Firmom przestaje się opłacać inwestowanie w badaniaFirmy, które utworzyły centra badawczo-rozwojowe, czują się oszukane. Rozporządzenie resortu gospodarki, które weszło w życie w październiku, odbiera im gwarantowane przez ustawę ulgi podatkowe.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/366499,firmom_przestaje_sie_oplacac_inwestowanie_w_badania.html

GAZETA WYBORCZA

Sklepy firmowe Microsoftu wyglądają jak wierna kopia sklepów AppleW weekend Microsoft otworzył swój drugi sklep firmowy, tym razem w Mission Viejo w Kalifornii. Jak donosi CNN, powołując się na relację pierwszych gości salonu komputerowego giganta, sklep Microsoftu do złudzenia przypomina salony jego największej konkurencji spod znaku Apple.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7212405,Sklepy_firmowe_Microsoftu_wygladaja_jak_wierna_kopia.html

PULS BIZNESU

e-inwestorzy bezlitośni dla funduszyStawia na fundusze akcyjne i co kilka miesięcy je zmienia. Śledzi wyniki i trendy — oto profil internetowego klienta TFI.

http://www.pb.pl/2/a/2009/11/03/e-inwestorzy_bezlitosni_dla_funduszy2

ŻYCIE WARSZAWY

Hakerzy: to nauczka dla Uniwersytetu Uniwersytet Otwarty, który działa przy UW, źle zabezpiecza dane swoich studentów - twierdzą hakerzy. Na dowód włamali się na jego stronę.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,416432_Hakerzy__to_nauczka_dla_Uniwersytetu_.html

ERPStandard

Nowości w systemach ERP: Przyszłość pakietu TETA ConstellationPlanowane modyfikacje systemu TETA Constellation obejmą m.in. moduły: logistyki, produkcji, kadr i księgowości. Wprowadzone zostaną również nowe możliwości dopasowania systemu do indywidualnych potrzeb biznesowych oraz samodzielnej rozbudowy jego funkcji. TETA Constellation ma gwarantować użytkownikom dużą autonomiczność i samodzielność.

http://p1.idg.pl/r/7fd10

MSPStandard

Globalny dostawcaPolskie firmy mogą sięgać po usługi świadczone przez międzynarodowych dostawców w tzw. modelu Global Delivery lub managed services.

http://p1.idg.pl/r/8102b

Czy chmura jest bezpieczna?Przy rozważaniu wykorzystywania technologii

, rodzą się pytania, które trzeba zadać sobie i dostawcy usług. Prezentujemy ich listę.

http://p1.idg.pl/r/6a91c