Wtorkowy Przegląd Prasy

Rekordowe zainteresowanie dotacjami na e-usługi... Państwo pozbywa się ostatnich spółek IT... Qumak-Sekom dostarczy komputery do MS za prawie 1 mln zł... Już tylko co piąta firma czuje kryzys... Politechniki najkrótszą drogą do fotela prezesa... Z sieci znika ikona Internetu... Twitter zagrożeniem dla brytyjskich firm... Agito straciło fotel lidera rynku e-commerce...

COMPUTERWORLD

Opcje dla wirtualizacji

Przedstawiamy testy kilku rozwiązań SAN średniego rozmiaru, dobrze nadających się do zastosowania przy wirtualizacji w centrach danych.

http://p1.idg.pl/r/7bb41

Windows 7 SP 1 w 2010. Warto czekać?

Service Pack 1 do Windows 7 zostanie udostępniony przez Microsoft prawdopodobnie dopiero w październiku 2010 roku. Wiele osób twierdzi, że w związku z tym warto poczekać z zakupem systemu i w zamian za lekkie opóźnienie uzyskać pewność, że otrzyma się w pełni dopracowany produkt.

http://p1.idg.pl/r/52e68

Chińczycy gotowi do cyberwojny?

Chiny intensywnie przygotowują się do prowadzenia "konfliktów zbrojnych" w Internecie i prawdopodobnie już dziś szpiegują amerykańskie firmy oraz instytucje rządowe - wynika z raportu, przygotowanego przez firmę Northrop Grumman na zlecenie amerykańskiego Kongresu (zamówiła go jedna z komisji, odpowiedzialna m.in. za ocenę zagrożeń związanych z prowadzeniem interesów z Państwem Środka).

http://p1.idg.pl/r/1e7cc

RZECZPOSPOLITA

Elektroniczne myto na drogach ekspresowych

Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę elektronicznego systemu poboru opłat na polskich drogach. Może być wart ok. 500 - 700 mln złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383429_Elektroniczne_myto_na___drogach_ekspresowych_.html

Świat ulepszony cyfrowo

Nowa technologia pozwala łączyć świat rzeczywisty z tym stworzonym przez komputer.

http://www.rp.pl/artykul/383262_Swiat_ulepszony_cyfrowo_.html

Bez ekscesów w kolejce po dotacje

Rekordowe zainteresowanie konkursem o granty na e-usługi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383424_Bez_ekscesow_w_kolejce_po_dotacje_.html

Państwo pozbywa się ostatnich spółek IT

Prywatyzacja jednej z ostatnich państwowych spółek informatycznych - Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa, wkracza w decydującą fazę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383414_Panstwo_pozbywa_sie_ostatnich_spolek_IT.html

Politechniki najkrótszą drogą do fotela prezesa

Prawie połowa prezesów ma dyplom uczelni technicznej. Najczęściej Politechniki Warszawskiej.

http://www.rp.pl/artykul/2,383286_Politechniki_najkrotsza_droga_do_fotela_prezesa.html

Z sieci znika ikona Internetu

Słynny, choć zapomniany ostatnio serwis GeoCities, kończy działalność. Yahoo! zamyka firmę, za którą 10 lat temu zapłaciło 3,6 mld dolarów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383223_Z_sieci_znika_ikona_Internetu.html

Twitter zagrożeniem dla brytyjskich firm?

Firmy, które dbają o bezpieczeństwo informacji, powinny zabronić pracownikom korzystania z Twittera i podobnych serwisów w czasie pracy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383209_Twitter_zagrozeniem_dla_brytyjskich_firm_.html

PULS BIZNESU

Gazele zapominają, że był jakiś kryzys

Już tylko co piąta firma czuje załamanie. W ciągu kwartału nastroje na rynku zmieniły się nie do poznania - pokazuje Gazelowy Indeks Tendencji, badanie koniunktury przeprowadzone przez "PB".

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/27/Gazele_zapominaja_ze_byl_jakis_kryzys

Qumak-Sekom dostarczy komputery do MS za prawie 1 mln zł

Qumak-Sekom wygrał przetarg organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na dostawę, instalację, uruchomienie oraz przetestowanie sprzętu komputerowego i standardowego oprogramowania. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 0,95 mln zł.

http://www.pb.pl/a/2009/10/26/Qumak-Sekom_dostarczy_komputery_do_MS_za_prawie_1_mln_zl

PARKIET

Agito straciło fotel lidera rynku e-commerce

Problemy finansowe Pronoksu Technology sprawiły, że obroty Agito, do niedawna największego polskiego sklepu internetowego, spadły o połowę.

http://www.parkiet.com/artykul/26,862307_Agito_stracilo_fotel_lidera_rynku_e_commerce.html

ITPartner

Cisco Expo - unifikacja z integracją

W dniach 22-23 października, w Ożarowie, odbyła się ósma już edycja Cisco Expo. Wśród najciekawszych wydarzeń należy wymienić wspólne warsztaty firm Cisco, VMware oraz EMC, na których to można było zapoznać się z działaniem centrum danych opartego na UCS (Unified Computing System).

http://p1.idg.pl/r/fb7cb

MSPStandard

Łatwiej i skuteczniej

Na wprowadzeniu systemu e-podatków może zyskać zarówno pojedynczy obywatel, jak i całe państwo. Zintegrowany system informacji podatkowej jest bowiem skutecznym narzędziem do wspomagania zarządzania finansami publicznymi.

http://p1.idg.pl/r/bed62

ERPStandard

Zobacz co nowego szykują producenci systemów ERP

Jakie zmiany czekają najpopularniejsze systemy ERP i aplikacje biznesowe największych dostawców w najbliższym roku? W jakim kierunku zmierza branża ERP? Jakie oprogramowanie będzie dostępne w Polsce za rok? O tym wszystkim przeczytasz w nowym cyklu na łamach ERPStandard.pl

http://p1.idg.pl/r/b1aef