Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Rekordowe zainteresowanie dotacjami na e-usługi... Państwo pozbywa się ostatnich spółek IT... Qumak-Sekom dostarczy komputery do MS za prawie 1 mln zł... Już tylko co piąta firma czuje kryzys... Politechniki najkrótszą drogą do fotela prezesa... Z sieci znika ikona Internetu... Twitter zagrożeniem dla brytyjskich firm... Agito straciło fotel lidera rynku e-commerce...

COMPUTERWORLD

Opcje dla wirtualizacjiPrzedstawiamy testy kilku rozwiązań SAN średniego rozmiaru, dobrze nadających się do zastosowania przy wirtualizacji w centrach danych.

http://p1.idg.pl/r/7bb41

Windows 7 SP 1 w 2010. Warto czekać?Service Pack 1 do Windows 7 zostanie udostępniony przez Microsoft prawdopodobnie dopiero w październiku 2010 roku. Wiele osób twierdzi, że w związku z tym warto poczekać z zakupem systemu i w zamian za lekkie opóźnienie uzyskać pewność, że otrzyma się w pełni dopracowany produkt.

http://p1.idg.pl/r/52e68

Chińczycy gotowi do cyberwojny?Chiny intensywnie przygotowują się do prowadzenia "konfliktów zbrojnych" w Internecie i prawdopodobnie już dziś szpiegują amerykańskie firmy oraz instytucje rządowe - wynika z raportu, przygotowanego przez firmę Northrop Grumman na zlecenie amerykańskiego Kongresu (zamówiła go jedna z komisji, odpowiedzialna m.in. za ocenę zagrożeń związanych z prowadzeniem interesów z Państwem Środka).

http://p1.idg.pl/r/1e7cc

RZECZPOSPOLITA

Elektroniczne myto na drogach ekspresowychJeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę elektronicznego systemu poboru opłat na polskich drogach. Może być wart ok. 500 - 700 mln złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383429_Elektroniczne_myto_na___drogach_ekspresowych_.html

Świat ulepszony cyfrowoNowa technologia pozwala łączyć świat rzeczywisty z tym stworzonym przez komputer.

http://www.rp.pl/artykul/383262_Swiat_ulepszony_cyfrowo_.html

Bez ekscesów w kolejce po dotacjeRekordowe zainteresowanie konkursem o granty na e-usługi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383424_Bez_ekscesow_w_kolejce_po_dotacje_.html

Państwo pozbywa się ostatnich spółek ITPrywatyzacja jednej z ostatnich państwowych spółek informatycznych - Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa, wkracza w decydującą fazę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383414_Panstwo_pozbywa_sie_ostatnich_spolek_IT.html

Politechniki najkrótszą drogą do fotela prezesaPrawie połowa prezesów ma dyplom uczelni technicznej. Najczęściej Politechniki Warszawskiej.

http://www.rp.pl/artykul/2,383286_Politechniki_najkrotsza_droga_do_fotela_prezesa.html

Z sieci znika ikona InternetuSłynny, choć zapomniany ostatnio serwis GeoCities, kończy działalność. Yahoo! zamyka firmę, za którą 10 lat temu zapłaciło 3,6 mld dolarów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383223_Z_sieci_znika_ikona_Internetu.html

Twitter zagrożeniem dla brytyjskich firm?Firmy, które dbają o bezpieczeństwo informacji, powinny zabronić pracownikom korzystania z Twittera i podobnych serwisów w czasie pracy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,383209_Twitter_zagrozeniem_dla_brytyjskich_firm_.html

PULS BIZNESU

Gazele zapominają, że był jakiś kryzysJuż tylko co piąta firma czuje załamanie. W ciągu kwartału nastroje na rynku zmieniły się nie do poznania - pokazuje Gazelowy Indeks Tendencji, badanie koniunktury przeprowadzone przez "PB".

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/27/Gazele_zapominaja_ze_byl_jakis_kryzys

Qumak-Sekom dostarczy komputery do MS za prawie 1 mln złQumak-Sekom wygrał przetarg organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na dostawę, instalację, uruchomienie oraz przetestowanie sprzętu komputerowego i standardowego oprogramowania. Wartość oferty złożonej przez spółkę to 0,95 mln zł.

http://www.pb.pl/a/2009/10/26/Qumak-Sekom_dostarczy_komputery_do_MS_za_prawie_1_mln_zl

PARKIET

Agito straciło fotel lidera rynku e-commerceProblemy finansowe Pronoksu Technology sprawiły, że obroty Agito, do niedawna największego polskiego sklepu internetowego, spadły o połowę.

http://www.parkiet.com/artykul/26,862307_Agito_stracilo_fotel_lidera_rynku_e_commerce.html

ITPartner

Cisco Expo - unifikacja z integracją W dniach 22-23 października, w Ożarowie, odbyła się ósma już edycja Cisco Expo. Wśród najciekawszych wydarzeń należy wymienić wspólne warsztaty firm Cisco, VMware oraz EMC, na których to można było zapoznać się z działaniem centrum danych opartego na UCS (Unified Computing System).

http://p1.idg.pl/r/fb7cb

MSPStandard

Łatwiej i skuteczniejNa wprowadzeniu systemu e-podatków może zyskać zarówno pojedynczy obywatel, jak i całe państwo. Zintegrowany system informacji podatkowej jest bowiem skutecznym narzędziem do wspomagania zarządzania finansami publicznymi.

http://p1.idg.pl/r/bed62

ERPStandard

Zobacz co nowego szykują producenci systemów ERPJakie zmiany czekają najpopularniejsze systemy ERP i aplikacje biznesowe największych dostawców w najbliższym roku? W jakim kierunku zmierza branża ERP? Jakie oprogramowanie będzie dostępne w Polsce za rok? O tym wszystkim przeczytasz w nowym cyklu na łamach ERPStandard.pl

http://p1.idg.pl/r/b1aef