Wtorkowy Przegląd Prasy

Człowiek "Pruszkowa" w Optimusie... Wydawca wygrywa z internetowymi piratami... Porozumienie TP z UKE już blisko... Przychody Orange mogły spaść o 14 proc... Wierzyciele Techmeksu mówią jednym głosem... Będą dodatkowe pieniądze z Unii na uruchomienie innowacyjnych pomysłów... Połowa polskich firm odczuła kryzys...

COMPUTERWORLD

Zawinione i niezawinione

W przypadku opóźnienia wykonawcy z ukończeniem wdrożenia, zamawiającemu przysługują dwa podstawowe uprawnienia: prawo do odstąpienia od zawartej umowy oraz prawo do żądania odszkodowania.

http://p1.idg.pl/r/ab58c

Forrester: pilnie potrzebna lepsza definicja cloud computing

Firma badawcza przygotowała raport, w którym zawarła przegląd różnych typów technologii cloud dziś dostępnych. Forrester uważa, że biznes przystępujący do projektów typu cloud, powinien mieć lepszą świadomość istnienia różnych typów "chmur".

https://www.computerworld.pl/news/351489/Forrester.pilnie.potrzebna.lepsza.definicja.cloud.computing.html

W czwartek poznamy laureatów Nagrody Dziennikarskiej

Jednym z nominowanych do nagrody jest komentator Tygodnika Computerworld Piotr Rutkowski. W kategorii prasy drukowanej jest to jedyna nominacja z Polski.

http://p1.idg.pl/r/a468a

RZECZPOSPOLITA

Wydawca wygrywa z internetowymi piratami

Infor Biznes (wydawca Dziennika Gazety Prawnej) wygrał proces przeciw spółce, która nielegalnie zamieszczała na swoich stronach internetowych przedruki z jego serwisów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,379982_Wydawca_wygrywa_z_internetowymi_piratami.html

Strefy chcą nadrobić słabe tempo wydawania zezwoleń

W IV kwartale zapowiadają podpisanie większej liczby umów, które pozwolą uruchomić nowe projekty.

http://www.rp.pl/artykul/9211,380133_Strefy_chca_nadrobic_slabe_tempo_wydawania_zezwolen.html

Porozumienie TP z UKE już blisko

W treści porozumienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Telekomunikacją Polską nie będzie zobowiązania spółki do poniesienia inwestycji o konkretnej wartości.

http://www.rp.pl/artykul/9211,380123_Porozumienie_TP_z_UKE_juz_blisko.html

GAZETA PRAWNA

Do 200 tys. euro dla młodych ludzi z pomysłem na innowacyjny biznes

Do 200 tys. euro dotacji ze środków unijnych mogą otrzymać początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą założyć innowacyjną firmę - informuje Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum z Katowic. Szanse studentów na skuteczne uruchomienie własnego biznesu ma zwiększyć realizowany przez park program "Kapitał dla energii".

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/362822,do_200_tys_euro_dla_mlodych_ludzi_z_pomyslem_na_innowacyjny_biznes.html

51% polskich firm odczuło skutki kryzysu, 38% - nie

51 proc. polskich firm odczuło skutki kryzysu finansowego, 38 proc. nie miało z powodu kryzysu większych problemów i nie spodziewa się ich w najbliższym czasie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/362807,51_polskich_firm_odczulo_skutki_kryzysu_38_nie.html

Będą dodatkowe pieniądze z Unii na uruchomienie innowacyjnych pomysłów

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce naprawić błąd popełniony przy tworzeniu programu Innowacyjna Gospodarka i przeznaczyć więcej pieniędzy na wdrożenie efektów badań naukowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/362533,beda_dodatkowe_pieniadze_z_unii_na_uruchomienie_innowacyjnych_pomyslow.html

PULS BIZNESU

Człowiek "Pruszkowa" w Optimusie

Krzysztof M. w latach 90. za łapówki załatwiał sprawy "Masy". W 2006 r. znalazł się we władzach spółki IT.

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/20/Czlowiek_Pruszkowa_w_Optimusie2

PARKIET

Przychody Orange mogły spaść o 14 proc.

9,7-proc. spadku przychodów grupy Telekomunikacji Polskiej w porównaniu z analogicznym okresem w 2008 r. spodziewają się analitycy w danych za III kwartał bieżącego roku.

http://www.parkiet.com/artykul/26,860299_TP__Przychody_Orange__mogly_spasc_o_14_proc__.html

Wierzyciele Techmeksu mówią jednym głosem

Piątkowe spotkanie wierzycieli Techmeksu zorganizowane przez Komputronik i Karen pozwoliło na wyłonienie reprezentacji, która w ich imieniu będzie prowadziła rozmowy z bankrutującą spółką.

http://www.parkiet.com/artykul/26,860295_Techmex_Wierzyciele_mowia_jednym_glosem.html

ITPartner

Premiera Visual Studio 2010 i .Net Framework 4.0 w marcu 2010

Kolejna wersja pakietu narzędzi programistycznych Visual Studio wraz ze środowiskiem uruchomieniowym .Net 4.0 zadebiutuje na rynku 22 marca 2010 roku. Druga publiczna beta obu produktów ma być udostępniona w najbliższą środę.

http://p1.idg.pl/r/f3704

MSPStandard

Pod kontrolą

Ryzyko towarzyszy każdemu niemalże procesowi gospodarczemu, wiąże się niemal z każdą decyzją biznesową. Również tą, związaną z wdrożeniem i wykorzystaniem technik informacyjnych. Zarządzanie ryzykiem od wieków było elementem nauk ekonomicznych.

http://p1.idg.pl/r/fe7e4

Najwięksi guru biznesu

Opublikowano listę "50 Thinkers" najbardziej wpływowych światowych autorytetów w dziedzinie biznesu. Znalazło się na niej dwóch profesorów z Tuck School of Business - Vijay Govindarajan i Richard D'Aveni.

http://p1.idg.pl/r/1fcda

ERPStandard

5 rzeczy, o których należy pamiętać "wynajmując" aplikację

Dostęp do oprogramowania w modelu usługowym zyskuje na popularności. Ostatni rok pokazał, że w obliczu mniejszych budżetów na IT taka forma dostępu do potrzebnych funkcjonalności może być korzystną, a często jedyną odpowiedzią na oczekiwania biznesu. Kontrakty z dostawcami aplikacji oferowanych w postaci usług warto jednak podpisywać mając na uwadze kilka prostych zasad. Przedstawiamy pięć najważniejszych.

http://p1.idg.pl/r/16c7a