Wtorkowy Przegląd Prasy

Będzie więcej bankructw w branży dystrybucyjnej... Insider z Techmeksu pozbywał się akcji... TP nieprędko zacznie zarabiać na ofercie telewizyjnej... Tylko 47 proc. firm ma własną stronę WWW... Przychody telekomów z usług stacjonarnych spadną... Elektronika tanieje w oczach...

COMPUTERWORLD

Laptop z bombąCoraz więcej producentów wprowadza rozwiązania pozwalające na znaczące ograniczenie wycieku poufnych danych. Umożliwiają one wręcz "wyczyszczenie" skradzionego notebooka zaraz po jego podłączeniu do Internetu.

http://p1.idg.pl/r/968f6

Open World 2009 - Oracle rozdaje miliony dolarówW niedzielę w San Francisco rozpoczęła się tegoroczna edycja największej konferencji poświęconej rozwiązaniom amerykańskiego giganta. Już na rozpoczęciu Open World 2009 oberwało się firmie IBM. Prezes Oracle zaproponował użytkownikom sprzętu Big Blue nietypowy zakład.

http://p1.idg.pl/r/b48de

RZECZPOSPOLITA

Przychody telekomów z usług stacjonarnych spadnąDostęp do szerokopasmowej sieci internetowej opartej na połączeniach stacjonarnych sięgnie - w skali globalnej - na koniec 2009 r. 20 proc. gospodarstw domowych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376806_Przychody_telekomow_z_uslug_stacjonarnych_spadna.html

Elektronika tanieje w oczachPrzez ostatnie lata ceny sprzętu spadły o kilkadziesiąt procent. Telewizory i komputery nigdy nie były tak tanie, ale 2009 r. jest trudny.

http://www.rp.pl/artykul/9211,376583_Elektronika_tanieje_w_oczach_.html

GAZETA PRAWNA

TP nieprędko zacznie zarabiać na ofercie telewizyjnejTelekomunikacja Polska zacznie zarabiać na ofercie telewizyjnej, kiedy pozyska co najmniej 600 tys. klientów. W ocenie analityków na silnie konkurencyjnym rynku trudno będzie o taki wynik.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/360310,tp_niepredko_zacznie_zarabiac_na_ofercie_telewizyjnej.html

GAZETA WYBORCZA

Tylko 47 proc. firm ma własną stronę WWWZ sieci korzysta ponad 80 proc. firm. Pocztę elektroniczną wykorzystuje w celach biznesowych niewiele mniej, bo 71 proc. Ale tylko co drugie przedsiębiorstwo ma wizytówkę w internecie, a własną stroną może się pochwalić jeszcze mniej.

http://wyborcza.pl/1,75248,7138135,Tylko_47_proc__firm_ma_wlasna_strone_WWW.html

Zagraniczny kapitał nie zagra w chińskim interneciePekin stawia szlaban na rynku internetowych gier i wirtualnych światów - zagraniczne spółki nie mogą inwestować w branżę wartą ok. 4 mld dol.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7138152,Zagraniczny_kapital_nie_zagra_w_chinskim_internecie.html

PULS BIZNESU

Insider z Techmeksu pozbywał się akcjiPodmiot powiązany z członkiem rady nadzorczej informatycznej spółki pozbywał się akcji w przededniu informacji o złożeniu przez DnB Nord wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki. Przypadek?

http://www.pb.pl/2/a/2009/10/12/Insider_z_Techmeksu_pozbywal_sie_akcji2

PARKIET

Sieć ciekawa dla różnych operatorówRozmowa z Mirosławem Godlewskim, prezesem Netii, alternatywnego operatora telekomunikacyjnego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,858242_Siec_ciekawa_dla_roznych_operatorow.html

Będzie więcej bankructw w branży dystrybucyjnejZ Piotrem Bielińskim, prezesem i największym akcjonariuszem Actionu o planach spółki na przyszłość rozmawia Dariusz Wolak.

http://www.parkiet.com/artykul/26,858076_Bedzie_wiecej_bankructw_w_branzy_dystrybucyjnej.html

MSPStandard

Doradca coraz bardziej potrzebnyWymagania wobec konsultantów są i będą coraz wyższe. Najcenniejsi stają się ci, którzy w równym stopniu rozumieją biznes i technologię.

http://p1.idg.pl/r/8aeac

PUBLICStandard

Jak zarządzać informatyką w urzędach?Urząd Miasta Bydgoszczy organizuje konferencję "Zarządzanie IT w administracji".

http://p1.idg.pl/r/0593d