Wtorkowy Przegląd Prasy

Bank złożył wniosek o upadłość Techmexu... 157 mln zł na elektroniczny biznes... UKE przygotował warunki konkursu... Amadeus otwiera Solution Centre w Polsce... Unima 2000 blisko dużego przejęcia... Oferta Aero 2 wygrała w przetargu na częstotliwości do częściowo darmowego Internetu...

COMPUTERWORLD

Od luki do eksploita

Opublikowano kolejny eksploit, umożliwiający skuteczne ataki na Windows Vista i Windows Server 2008. Na tym przykładzie opiszemy proces wykorzystania luk w bezpieczeństwie.

http://p1.idg.pl/r/1d9d5

Amadeus otwiera Solution Centre w Polsce

Spółka produkująca systemy dla branży turystycznej otwiera w Warszawie Solution Centre.

http://p1.idg.pl/r/f543c

RZECZPOSPOLITA

UKE przygotował warunki konkursu

Jeśli KRRiT zaakceptuje przesłane wczoraj przez UKE warunki konkursu na operatora drugiego pakietu cyfrowych kanałów, może on ruszyć jeszcze w październiku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,373545_UKE_przygotowal_warunki_konkursu.html

GAZETA PRAWNA

157 mln zł na elektroniczny biznes

Rusza trzeci i ostatni w tym roku konkurs na unijne wsparcie elektronicznego biznesu. Na e-przedsiębiorców czeka prawie 157 mln złotych. Nabór potrwa do 23 października.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/357485,157_mln_zl_na_elektroniczny_biznes.html

Oferta Aero 2 wygrała w przetargu na częstotliwości do częściowo darmowego Internetu

Urząd Komunikacji Elektronicznej wybrał ofertę spółki Aero 2 w przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieciach szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego, w służbie ruchomej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/357444,oferta_aero_2_wygrala_w_przetargu_na_czestotliwosci_do_czesciowo_darmowego_internetu.html

PARKIET

Unima 2000 blisko dużego przejęcia

Negocjacje w sprawie zakupu spółki z Warszawy są zaawansowane - zapewnia prezes Unimy 2000. Giełdowa firma nie płaciłaby gotówką tylko akcjami nowej emisji.

http://www.parkiet.com/artykul/26,856361_Unima_2000_blisko_duzego_przejecia.html

MSPStandard

Nowe wcielenie prawnika

Nie możemy jako prawnicy udawać, że nowe technologie przeobrażające wszystkie rynki nas nie dotyczą. Musimy zaakceptować nadchodzące umasowienie i standaryzację usług prawnych.

http://p1.idg.pl/r/fb529

ITPartner

Techmex: bank złożył wniosek o upadłość spółki

Zarząd Techmeksu poinformował w komunikacie, że wniosek o upadłość likwidacyjną spółki został złożony przez Bank DnB NORD.

http://p1.idg.pl/r/595a8