Wtorkowy Przegląd Prasy

Optimus wciąż bez inwestora... Nasza-Klasa chce mieć komunikator... TVP zatrzymuje cyfrową telewizję... Pół miliona części zamiennych VW i Audi w systemie SAP... Konflikt o Erę rozgorzeje na nowo... Kosztowne problemy z jakością danych w ERP...

COMPUTERWORLD

Xerox inwestuje w usługiXerox to kolejna firma, która rozwija ofertę usług w drodze przejęć. Przedstawiciele koncernu poinformowali o zamiarze zakupu amerykańskiej firmy outsourcingowej - Affiliated Computer Services. Wartość transakcji jest szacowana na niemal 6,5 mld USD.

http://p1.idg.pl/r/f87be

RZECZPOSPOLITA

Więcej komputera w telewizorzeTo ekran telewizyjny będzie bramą, przez którą będziemy wchodzić do sieci.

http://www.rp.pl/artykul/370063_Wiecej_komputera_w_telewizorze.html

Nasza-Klasa z komunikatoremNajwiększy portal społecznościowy szuka sposobu na dalszy rozwój. Ma nim być komunikator internetowy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,370134_Nasza_Klasa__z_komunikatorem.html

GAZETA WYBORCZA

TVP zatrzymuje cyfrową telewizjęNaziemna telewizja cyfrowa miała ruszyć już z końcem września. Jednak TVP mnoży problemy. Urzędnicy rozkładają ręce.

http://wyborcza.pl/1,75248,7089252,TVP_zatrzymuje_cyfrowa_telewizje.html

PARKIET

Optimus wciąż bez inwestoraProwadzone przez Optimus od kilku miesięcy rozmowy w sprawie związku kapitałowego z Work Service nie doszły do skutku. Przedstawiciele giełdowej firmy sygnalizują jednak, że wkrótce pozyska nowego inwestora strategicznego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,853644_Optimus_wciaz_bez_inwestora.html

Konflikt o Erę rozgorzeje na nowoPolski sąd odrzucił wyrok arbitrażowy w sprawie 48 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. I znowu nie wiadomo, czy Elektrim miał prawo je sprzedać.

http://www.parkiet.com/artykul/26,853282_Konflikt_o_Ere_rozgorzeje_na_nowo_.html

ERPStnadard

Kosztowne problemy z jakością danych w ERPPonad jedna trzecia danych, które trafiają do korporacyjnych systemów ERP pochodzi spoza organizacji. Tymczasem niewiele firm przywiązuje odpowiednią wagę do jakości informacji pochodzących od klientów, dostawców, czy podwykonawców. Takie podejście jest często powodem przestojów, opóźnień i strat.

http://p1.idg.pl/r/deb33

Pół miliona części zamiennych VW i Audi w systemie SAPOd maja br. podstawową działalność firmy Kulczyk Tradex wspiera rozwiązanie oparte na systemie SAP. Wdrożone przez BCC oprogramowanie wspomaga zakup, magazynowanie i sprzedaż części zamiennych do samochodów Volkswagen i Audi.

http://p1.idg.pl/r/09fb7

SECURITYStandard

Chrome Frame - Google odpowiada na zarzuty Microsoftu"Zainstalowanie w Internet Explorerze wtyczki Chrome Frame poprawia stan zabezpieczeń przeglądarki Microsoftu" - tak przedstawiciele Google skomentowali wypowiedzi Amy Bazdukas z Microsoftu, która w ubiegłym tygodniu zdecydowania odradzała użytkownikokom IE instalowanie wtyczki przygotowanej przez Google. Bazdukas tłumaczyła, że zastosowanie Chrome Frame naraża użytkowników na dodatkowe niebezpieczeństwo - Google twierdzi jednak, że jest wprost przeciwnie.

http://p1.idg.pl/r/794d6