Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Dell chce przejąć spółkę Perot Systems... Nie ma porozumienia UKE z TP ws. stawek i inwestycji... Nadchodzi Microsoft Technology Summit 2009... Płatne kanały platformy cyfrowej TVP przez SMS... Katowicka strefa ma dać 20 tys. miejsc pracy... Bluetooth liderem w przemyśle samochodowym...

COMPUTERWORLD

Co pracownika, co pracodawcy?Uprawnienia do autorskich praw majątkowych są różne w zależności od charakteru tworzonego dzieła i rodzaju umowy o pracę.

http://p1.idg.pl/r/fb7b0

Nadchodzi Microsoft Technology Summit 2009Jedna z największych w Polsce konferencji technologicznych, skierowanych do specjalistów IT, odbędzie się w dniach 29-30 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przy ul. Pl. Defilad 1. Wśród poruszonych tematów będą te związane z: ujednoliconą komunikacją, wirtualizacją, bezpieczeństwem i zarządzaniem całą infrastrukturą.

http://p1.idg.pl/r/4fd38

RZECZPOSPOLITA

Płatne kanały platformy cyfrowej TVP przez SMSW przyszłym tygodniu TVP ruszy z kampanią informacyjną o jej platformie cyfrowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,366753_Platne_kanaly_platformy_cyfrowej_TVP_przez_esemes.html

GAZETA PRAWNA

Streżyńska: nie ma porozumienia z TP ws. stawek i inwestycjiUrząd Komunikacji Elektronicznej nie uzgodnił dotąd z Telekomunikacją Polską poziomu inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną oraz stawek hurtowych. Rozmowy trwają - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/354080,strezynska_nie_ma_porozumienia_z_tp_ws_stawek_i_inwestycji.html

GAZETA WYBORCZA

Megatransakcja na rynku IT: Dell wyda 3,9 mld dol.Jeden z największych producentów pecetów chce przejąć spółkę Perot Systems - płaci gotówką ok. 3,9 mld dol.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7062118,Megatransakcja_na_rynku_IT__Dell_wyda_3_9_mld_dol_.html

Segregator kontra megabajty, czyli o polskich urzędachProszę wypełnić formularz - urzędnik wręcza nam kilkustronicowy dokument pełen rubryk i długopis. W pocie czoła wypełniamy, co przykazano. Ucieka czas i pieniądze.

http://wyborcza.pl/1,75248,7060102,Segregator_kontra_megabajty__czyli_o_polskich_urzedach.html

PULS BIZNESU

Katowicka strefa ma dać 20 tys. miejsc pracyPrezes Wojaczek chce przyciągnąć inwestycje za 6,6 mld zł.

http://www.pb.pl/2/a/2009/09/22/Katowicka_strefa_ma_dac_20_tys__miejsc_pracy

MSPStandard

Nowe potrzeby, nowe modeleRynek dostawców metodologii wdrożeniowych oraz narzędzi informatycznych do zarządzania procesami podlega obecnie szczególnie silnej presji ze strony klientów.

http://www.mspstandard.pl/artykuly/349983/Nowe.potrzeby.nowe.modele.html

ITPartner

VMware finalizuje przejęcie SpringSourceVMware zakończyła proces przejmowania Spring Source, dostawcy rozwiązań Java klasy enterprise. Firma zamierza wykorzystać technologie SpringSource do wspomagania użytkowników w budowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu aplikacjami uruchamianymi na platformach typu cloud.

http://p1.idg.pl/r/4b40a

Bluetooth liderem w przemyśle samochodowymRośnie zapotrzebowanie na technologie bezprzewodowe i integracyjne wykorzystywane w przemyśle samochodowym. Na razie liderem w tej dziedzinie jest bloototh.

http://p1.idg.pl/r/b1a10