Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Grupa Onet uruchomiła serwerownię za ponad 60 mln zł... Hiszpańska akwizycja Asseco Poland... Google chce ugody z wydawcami... Era i Orange chcą obniżyć prowizje firmom, które ładują pre-paidy... Telefónica otwiera oddział w Polsce... TP ma apetyt na rynek telewizyjny... 206 firm otrzyma wsparcie na innowacyjne projekty...

COMPUTERWORLD

Systemy nowej generacjiNowoczesne systemy zarządzania korzystają z dorobku różnych dziedzin. Na szczególną uwagę zasługuje tu paradygmat bioorganizacyjny, gdzie informacja odgrywa rolę czynnika integrującego sferę wytwórczą oraz pozatechniczną w ramach komputerowego wspomagania organizacji produkcji.

http://p1.idg.pl/r/b568a

Microsoft stworzył własną fundację open sourceMilion dolarów przeznaczył Microsoft na sfinansowanie rozwoju organizacji CodePlex Foundation. Jej nadrzędnym zadaniem będzie promowanie i nadzorowanie współpracy pomiędzy członkami społeczności open source, a twórcami komercyjnego oprogramowania o zamkniętym kodzie.

http://p1.idg.pl/r/e219d

Telefónica otwiera oddział w PolsceHiszpański koncern telekomunikacyjny rozszerza działalność na Europę. W dniu dzisiejszym poinformowano o otwarciu oddziałów w 15 krajach - m.in. w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/ca183

RZECZPOSPOLITA

Google chce ugody z wydawcamiKoncern zapłaci za skanowane książki. Polska Izba Książki namawia wydawców do ugody i ubiegania się o rekompensatę za tytuły skopiowane bez ich pozwolenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,363525_Google_chce_ugody_z_wydawcami.html

Wsparcie innowacyjnych projektówRekomendacja dla 206 firm. PARP pozytywnie oceniła te przedsiębiorstwa do otrzymania wsparcia z funduszy unijnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,363491_Wsparcie_innowacyjnych_projektow.html

GAZETA PRAWNA

Po sieci Plus Era i Orange też chcą obniżyć prowizje firmom, które ładują pre-paidyRadykalna obniżka prowizji wymuszona we wrześniu przez operatora sieci Plus na sprzedawcach skłoniła operatorów sieci Era i Orange do podjęcia negocjacji z hurtownikami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/351924,po_sieci_plus_era_i_orange_tez_chca_obnizyc_prowizje_firmom_ktore_laduja_pre_paidy.html

GAZETA WYBORCZA

Grupa TP uprzedzi Farfała?Wielka wojna o nasze telewizory. Do odpalenia nowej platformy cyfrowej szykuje się nie tylko TVP. Jak się dowiedzieliśmy, już 1 października może wystartować jeszcze jedna - Grupy TP.

http://wyborcza.pl/1,75248,7038898,Kto_nam_wejdzie_na_ekran__Grupa_TP_uprzedzi_Farfala_.html

Twórcy Skype'a wyrzucają jego... nabywcę. Z innej spółkiMike Völpi został usunięty z rady nadzorczej spółki Joost należącej do założycieli Skype'a. Pikanterii tej sprawie nadaje to, że Völpi to jeden z inwestorów, którzy przejęli niedawno Skype'a od eBaya.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7037265,Tworcy_Skype_a_wyrzucaja_jego____nabywce__Z_innej.html

PULS BIZNESU

Grupa Onet uruchomiła serwerownię za ponad 60 mln złGrupa Onet.pl kosztem ponad 60 mln zł uruchomiła w poniedziałek nową serwerownię w Krakowie. Kolejnym etapem inwestycji w Krakowskim Parku Technologicznym ma być budowa siedziby TVN i Onetu, która kosztować będzie ok. 300 mln zł

http://www.pb.pl/a/2009/09/14/Grupa_Onet_uruchomila_serwerownie_za_ponad_60_mln_zl2

PARKIET

Asseco Poland: Hiszpańska akwizycjaRzeszowska grupa kupiła 85 proc. akcji w hiszpańskiej firmie Terminal Systems. Wartość transakcji wynosi 3,95 mln euro. Została sfinansowana ze środków własnych Asseco.

http://www.parkiet.com/artykul/26,849281_Asseco_Poland__Hiszpanska_akwizycja.html

MSPStandard

Szyfrujcie dane na notebookach!Do instytucji, które opracowały nową politykę bezpieczeństwa, zakładającą szyfrowanie danych na urządzeniach przenośnych dołączył niedawno UPS.

http://p1.idg.pl/r/01d20

ITPartner

Alternatywna współpraca firm ITAlternatywny Klaster Informatyczny, skupiający małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora ICT, pozyskał fundusze z unijnego programu Innovation Express. Dzięki temu realizuje cykl międzynarodowych wizyt mających na celu rozwój ponadregionalnej współpracy klastrów w zakresie badań, rozwoju oraz innowacji.

http://p1.idg.pl/r/39794

Nowa generacja iPodów wchodzi do PolskiNajnowsze modele iPodów - nano, touch, classic oraz shuffle, zaprezentowane przez Apple 9 września, od przyszłego tygodnia będą dostępne w polskich sklepach. Ich ceny mają być równie atrakcyjne jak w Europie Zachodniej.

http://p1.idg.pl/r/a24e9