Wtorkowy Przegląd Prasy

Grupa Onet uruchomiła serwerownię za ponad 60 mln zł... Hiszpańska akwizycja Asseco Poland... Google chce ugody z wydawcami... Era i Orange chcą obniżyć prowizje firmom, które ładują pre-paidy... Telefónica otwiera oddział w Polsce... TP ma apetyt na rynek telewizyjny... 206 firm otrzyma wsparcie na innowacyjne projekty...

COMPUTERWORLD

Systemy nowej generacji

Nowoczesne systemy zarządzania korzystają z dorobku różnych dziedzin. Na szczególną uwagę zasługuje tu paradygmat bioorganizacyjny, gdzie informacja odgrywa rolę czynnika integrującego sferę wytwórczą oraz pozatechniczną w ramach komputerowego wspomagania organizacji produkcji.

http://p1.idg.pl/r/b568a

Microsoft stworzył własną fundację open source

Milion dolarów przeznaczył Microsoft na sfinansowanie rozwoju organizacji CodePlex Foundation. Jej nadrzędnym zadaniem będzie promowanie i nadzorowanie współpracy pomiędzy członkami społeczności open source, a twórcami komercyjnego oprogramowania o zamkniętym kodzie.

http://p1.idg.pl/r/e219d

Telefónica otwiera oddział w Polsce

Hiszpański koncern telekomunikacyjny rozszerza działalność na Europę. W dniu dzisiejszym poinformowano o otwarciu oddziałów w 15 krajach - m.in. w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/ca183

RZECZPOSPOLITA

Google chce ugody z wydawcami

Koncern zapłaci za skanowane książki. Polska Izba Książki namawia wydawców do ugody i ubiegania się o rekompensatę za tytuły skopiowane bez ich pozwolenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,363525_Google_chce_ugody_z_wydawcami.html

Wsparcie innowacyjnych projektów

Rekomendacja dla 206 firm. PARP pozytywnie oceniła te przedsiębiorstwa do otrzymania wsparcia z funduszy unijnych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,363491_Wsparcie_innowacyjnych_projektow.html

GAZETA PRAWNA

Po sieci Plus Era i Orange też chcą obniżyć prowizje firmom, które ładują pre-paidy

Radykalna obniżka prowizji wymuszona we wrześniu przez operatora sieci Plus na sprzedawcach skłoniła operatorów sieci Era i Orange do podjęcia negocjacji z hurtownikami.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/351924,po_sieci_plus_era_i_orange_tez_chca_obnizyc_prowizje_firmom_ktore_laduja_pre_paidy.html

GAZETA WYBORCZA

Grupa TP uprzedzi Farfała?

Wielka wojna o nasze telewizory. Do odpalenia nowej platformy cyfrowej szykuje się nie tylko TVP. Jak się dowiedzieliśmy, już 1 października może wystartować jeszcze jedna - Grupy TP.

http://wyborcza.pl/1,75248,7038898,Kto_nam_wejdzie_na_ekran__Grupa_TP_uprzedzi_Farfala_.html

Twórcy Skype'a wyrzucają jego... nabywcę. Z innej spółki

Mike Völpi został usunięty z rady nadzorczej spółki Joost należącej do założycieli Skype'a. Pikanterii tej sprawie nadaje to, że Völpi to jeden z inwestorów, którzy przejęli niedawno Skype'a od eBaya.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7037265,Tworcy_Skype_a_wyrzucaja_jego____nabywce__Z_innej.html

PULS BIZNESU

Grupa Onet uruchomiła serwerownię za ponad 60 mln zł

Grupa Onet.pl kosztem ponad 60 mln zł uruchomiła w poniedziałek nową serwerownię w Krakowie. Kolejnym etapem inwestycji w Krakowskim Parku Technologicznym ma być budowa siedziby TVN i Onetu, która kosztować będzie ok. 300 mln zł

http://www.pb.pl/a/2009/09/14/Grupa_Onet_uruchomila_serwerownie_za_ponad_60_mln_zl2

PARKIET

Asseco Poland: Hiszpańska akwizycja

Rzeszowska grupa kupiła 85 proc. akcji w hiszpańskiej firmie Terminal Systems. Wartość transakcji wynosi 3,95 mln euro. Została sfinansowana ze środków własnych Asseco.

http://www.parkiet.com/artykul/26,849281_Asseco_Poland__Hiszpanska_akwizycja.html

MSPStandard

Szyfrujcie dane na notebookach!

Do instytucji, które opracowały nową politykę bezpieczeństwa, zakładającą szyfrowanie danych na urządzeniach przenośnych dołączył niedawno UPS.

http://p1.idg.pl/r/01d20

ITPartner

Alternatywna współpraca firm IT

Alternatywny Klaster Informatyczny, skupiający małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora ICT, pozyskał fundusze z unijnego programu Innovation Express. Dzięki temu realizuje cykl międzynarodowych wizyt mających na celu rozwój ponadregionalnej współpracy klastrów w zakresie badań, rozwoju oraz innowacji.

http://p1.idg.pl/r/39794

Nowa generacja iPodów wchodzi do Polski

Najnowsze modele iPodów - nano, touch, classic oraz shuffle, zaprezentowane przez Apple 9 września, od przyszłego tygodnia będą dostępne w polskich sklepach. Ich ceny mają być równie atrakcyjne jak w Europie Zachodniej.

http://p1.idg.pl/r/a24e9