Wtorkowy Przegląd Prasy

Skype na sprzedaż za 2 mld dolarów... Portale zbierają dane użytkowników, by sprzedawać więcej reklam... Nowe zasady przeszukiwania komputerów na granicach USA... Od 1 września nie naładujesz karty Plusa... 6 powodów ograniczających innowacyjność Microsoftu... Szef Hawe o perspektywach... To będzie niezły rok Qumak-Sekom...

COMPUTERWORLD

6 powodów ograniczających innowacyjność MicrosoftuW zeszłym roku Microsoft przeznaczył na prace badawczo-rozwojowe prawie o 50 proc. więcej niż IBM, ponad trzykrotnie więcej niż Google i Oracle oraz niemal dziewięciokrotnie więcej niż Apple. Mimo to nikt nie uważa koncernu z Redmond za firmę dziewięć razy bardziej innowacyjną od producenta komputerów Mac i iPhone`a. Dlaczego? Oto 6 przyczyn.

http://p1.idg.pl/r/c231c

Nowe zasady przeszukiwania komputerów na granicach USADepartament Bezpieczeństwa Krajowego USA wydał oświadczenie w sprawie obowiązujących od 18 sierpnia br. nowych zasad kontroli urządzeń elektronicznych przenoszonych przez granice Stanów Zjednoczonych. Nowe procedury mają być m.in. bardziej przejrzyste.

http://p1.idg.pl/r/01928

Od dziś Linux jest pełnoletni!Dokładnie 18 lat temu, 25 sierpnia 1991 roku na liście dyskusyjnej Usenet comp.os.minix pojawiła się słynna wiadomość wysłana przez Linusa Torvaldsa, ówczesnego studenta informatyki Uniwersytetu w Helskinach. Obwieściła ona "narodziny" nowego systemu operacyjnego, znanego dzisiaj pod nazwą Linux...

http://p1.idg.pl/r/e0413

RZECZPOSPOLITA

Skype na sprzedaż za 2 mld dolaróweBay chce się pozbyć Skype’a, światowego lidera telefonii internetowej. Do kupna przymierza się twórca przeglądarki Netscape.

http://www.rp.pl/artykul/9211,356763_Skype_na_sprzedaz_za_2_mld_dolarow.html

GAZETA PRAWNA

Portale zbierają dane użytkowników, by sprzedawać więcej reklamPortale walczą z kryzysem, sprzedając reklamę dostosowaną do zainteresowań użytkowników. W tym celu inwestują w technologie pozwalające na gromadzenie danych o internautach. Wszystko z powodu recesji w reklamie, która dotknęła internet blisko 7-proc. spadkiem wydatków w II kwartale tego roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/348389,portale_zbieraja_dane_uzytkownikow_by_sprzedawac_wiecej_reklam.html

PULS BIZNESU

Od 1 września nie naładujesz karty PlusaOd wtorku, 1 września, najwięksi dystrybutorzy prepaidów Plusa nie mają już podstaw prawnych, by sprzedawać doładowania.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/31/Od_1_wrzesnia_nie_naladujesz_karty_Plusa

Szef Hawe o perspektywachHawe ma już chętnych do podpisania umów na dzierżawę światłowodów, gdy tylko zakończy budowę drugiego etapu tzw. Ringu wokół Polski - powiedział prezes Hawe, Robert Kwiatkowski.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/31/Szef_Hawe_o_perspektywach2

PARKIET

To będzie niezły rok Qumak-SekomSprzedaż większa niż w 2008 r. i zysk netto nie gorszy niż w poprzednim roku to plany zarządu Qumak-Sekomu (nie jest to oficjalna prognoza) na bieżący rok. W 2008 r. informatyczna spółka miała 253 mln zł przychodów, 14,1 mln zł zysku netto.

http://www.parkiet.com/artykul/26,844992_To_bedzie_niezly_rok_Qumak_Sekom.html

ITPartner

Asseco Poland: Będzie lepiej niż rok temuTegoroczny zysk netto Grupy Asseco Poland ma wynieść przynajmniej 345 mln zł. W całym ubiegłym roku spółki Asseco wypracowały zysk netto na poziomie 321 mln zł. Grupa Asseco działa obecnie w 17 europejskich krajach. Planowane są również kolejne akwizycje.

http://p1.idg.pl/r/49359

14 września: Samsung otwiera sklep internetowy z aplikacjami dla smart fonówKoreańska firma Samsung otworzy 14 września sklep internetowy z aplikacjami dla smartfonów. Usługa przeznaczona będzie dla mieszkańców Europy.

http://p1.idg.pl/r/abd85

InternetStandard

Certyfikaty UKE dla porównywarek usług telekomunikacyjnychPrezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie wydawał certyfikaty niezależnym serwisom internetowym ułatwiającym porównywanie ofert na rynku usług telekomunikacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/54c32