Wtorkowy Przegląd Prasy

Skype na sprzedaż za 2 mld dolarów... Portale zbierają dane użytkowników, by sprzedawać więcej reklam... Nowe zasady przeszukiwania komputerów na granicach USA... Od 1 września nie naładujesz karty Plusa... 6 powodów ograniczających innowacyjność Microsoftu... Szef Hawe o perspektywach... To będzie niezły rok Qumak-Sekom...

COMPUTERWORLD

6 powodów ograniczających innowacyjność Microsoftu

W zeszłym roku Microsoft przeznaczył na prace badawczo-rozwojowe prawie o 50 proc. więcej niż IBM, ponad trzykrotnie więcej niż Google i Oracle oraz niemal dziewięciokrotnie więcej niż Apple. Mimo to nikt nie uważa koncernu z Redmond za firmę dziewięć razy bardziej innowacyjną od producenta komputerów Mac i iPhone`a. Dlaczego? Oto 6 przyczyn.

http://p1.idg.pl/r/c231c

Nowe zasady przeszukiwania komputerów na granicach USA

Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA wydał oświadczenie w sprawie obowiązujących od 18 sierpnia br. nowych zasad kontroli urządzeń elektronicznych przenoszonych przez granice Stanów Zjednoczonych. Nowe procedury mają być m.in. bardziej przejrzyste.

http://p1.idg.pl/r/01928

Od dziś Linux jest pełnoletni!

Dokładnie 18 lat temu, 25 sierpnia 1991 roku na liście dyskusyjnej Usenet comp.os.minix pojawiła się słynna wiadomość wysłana przez Linusa Torvaldsa, ówczesnego studenta informatyki Uniwersytetu w Helskinach. Obwieściła ona "narodziny" nowego systemu operacyjnego, znanego dzisiaj pod nazwą Linux...

http://p1.idg.pl/r/e0413

RZECZPOSPOLITA

Skype na sprzedaż za 2 mld dolarów

eBay chce się pozbyć Skype’a, światowego lidera telefonii internetowej. Do kupna przymierza się twórca przeglądarki Netscape.

http://www.rp.pl/artykul/9211,356763_Skype_na_sprzedaz_za_2_mld_dolarow.html

GAZETA PRAWNA

Portale zbierają dane użytkowników, by sprzedawać więcej reklam

Portale walczą z kryzysem, sprzedając reklamę dostosowaną do zainteresowań użytkowników. W tym celu inwestują w technologie pozwalające na gromadzenie danych o internautach. Wszystko z powodu recesji w reklamie, która dotknęła internet blisko 7-proc. spadkiem wydatków w II kwartale tego roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/348389,portale_zbieraja_dane_uzytkownikow_by_sprzedawac_wiecej_reklam.html

PULS BIZNESU

Od 1 września nie naładujesz karty Plusa

Od wtorku, 1 września, najwięksi dystrybutorzy prepaidów Plusa nie mają już podstaw prawnych, by sprzedawać doładowania.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/31/Od_1_wrzesnia_nie_naladujesz_karty_Plusa

Szef Hawe o perspektywach

Hawe ma już chętnych do podpisania umów na dzierżawę światłowodów, gdy tylko zakończy budowę drugiego etapu tzw. Ringu wokół Polski - powiedział prezes Hawe, Robert Kwiatkowski.

http://www.pb.pl/2/a/2009/08/31/Szef_Hawe_o_perspektywach2

PARKIET

To będzie niezły rok Qumak-Sekom

Sprzedaż większa niż w 2008 r. i zysk netto nie gorszy niż w poprzednim roku to plany zarządu Qumak-Sekomu (nie jest to oficjalna prognoza) na bieżący rok. W 2008 r. informatyczna spółka miała 253 mln zł przychodów, 14,1 mln zł zysku netto.

http://www.parkiet.com/artykul/26,844992_To_bedzie_niezly_rok_Qumak_Sekom.html

ITPartner

Asseco Poland: Będzie lepiej niż rok temu

Tegoroczny zysk netto Grupy Asseco Poland ma wynieść przynajmniej 345 mln zł. W całym ubiegłym roku spółki Asseco wypracowały zysk netto na poziomie 321 mln zł. Grupa Asseco działa obecnie w 17 europejskich krajach. Planowane są również kolejne akwizycje.

http://p1.idg.pl/r/49359

14 września: Samsung otwiera sklep internetowy z aplikacjami dla smart fonów

Koreańska firma Samsung otworzy 14 września sklep internetowy z aplikacjami dla smartfonów. Usługa przeznaczona będzie dla mieszkańców Europy.

http://p1.idg.pl/r/abd85

InternetStandard

Certyfikaty UKE dla porównywarek usług telekomunikacyjnych

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie wydawał certyfikaty niezależnym serwisom internetowym ułatwiającym porównywanie ofert na rynku usług telekomunikacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/54c32