Wtorkowy Przegląd Prasy

UOKiK bada uciekające reklamy w Internecie... We wtorek ostatnia szansa na porozumienie z TP... Asseco nabyło spółkę w Danii... Opinie z sieci coraz ważniejsze dla firm... Handlujących w Internecie czekają kontrole... Unima 2000 zamknęła nietrafioną inwestycję... Żabka będzie oferować startery i doładowania sieci "wRodzinie"... PIP wylicza czas pracy na podstawie logowań do komputera...

COMPUTERWORLD

Windows 7 dla biznesuNajnowszy system Microsoftu pojawi się 22 października br. Użytkownicy indywidualni za sprawą Visty pokładają w nim duże nadzieje. Reakcje klientów biznesowych są trudniejsze do przewidzenia.

http://p1.idg.pl/r/df683

Asseco nabyło spółkę w DaniiAsseco Poland przejęło 51,65% akcji w grupie IT Practice A/S z siedzibą w Kopenhadze (Dania). Wartość transakcji to ok. 40 mln zł (73,7 mln koron duńskich).

http://p1.idg.pl/r/96a00

RZECZPOSPOLITA

Walka z uciekającymi reklamami w InternecieCzy promocyjne banery, które trzeba gonić kursorem po całym ekranie, łamią polskie przepisy? UOKiK wziął pod lupę firmy wpuszczające uciążliwe reklamy do sieci.

http://www.rp.pl/artykul/2,347226_Walka_z_uciekajacymi_reklamami_w_Internecie.html

GAZETA PRAWNA

Handlujących w Internecie czekają kontroleOrgany podatkowe coraz częściej kontrolują podatników działających w sieci. Największe trudności urzędnikom sprawia zebranie informacji o podatnikach. Najnowsza nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej ułatwi gromadzenie takich danych.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/343855,handlujacych_w_internecie_czekaja_kontrole.html

Opinie z sieci coraz ważniejsze dla firmPrzybywa firm zwiększających wydatki na monitoring tego, co piszą o nich internauci, oraz obsługę profili firm i marek w serwisach społecznościowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/343890,opinie_z_sieci_coraz_wazniejsze_dla_firm.html

GAZETA WYBORCZA

We wtorek ostatnia szansa na porozumienie z TPIzba zrzeszająca operatorów alternatywnych usiądzie we wtorek do ostatecznych negocjacji z TP. Jeśli TP zaakceptuje nasze pomysły, będzie spora szansa na porozumienie.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6914836,We_wtorek_ostatnia_szansa_na_porozumienie_z_TP.html

PULS BIZNESU

Żabka będzie oferować startery i doładowania sieci "wRodzinie"Centernet, spółka zależna NFI Midas, zawarła w poniedziałek umowę z Żabka Polska o elektronicznej sprzedaży kart w terminalach.

http://www.pb.pl/a/2009/08/10/Zabka_bedzie_oferowac_startery_i_doladowania_sieci_wRo2

PARKIET

Nietrafiona inwestycja zamkniętaUnima 2000 Systemy Teleinformatyczne sprzedała 52 proc. udziałów (wszystkie posiadane) w spółce ICM. Wartość transakcji wyniosła 100 tys. zł. Kupującym była osoba fizyczna (jej nazwisko nie zostało jednak ujawnione).

http://www.parkiet.com/artykul/26,838765_Unima_2000_Nietrafiona_inwestycja_zamknieta.html

MSPStandard

Luksusowa analizaStephen Brobst, Chief Technology Officer w Teradata, rozmawiał z nami na temat rynku business intelligence.

http://p1.idg.pl/r/09dd5

PIP wylicza czas pracy na podstawie logowań do komputeraPaństwowa Inspekcja Pracy może na podstawie logowań do systemu komputerowego sprawdzać rzeczywisty czas pracy pracowników.

http://p1.idg.pl/r/313ff