Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Szykuje się fuzja indyjskiego telekomu Bharti z południowoafrykańskim MTN... Działania UKE kosztowały TP SA ponad 2 mld zł... Netia wkracza na rynek mobilnego Internetu... W Macrologic zapowiada się rekordowy zysk netto... Cyfryzacja filmów za 10 milionów... Internet drugim medium reklamowym po telewizji...

COMPUTERWORLD

Zwinny ERPFirmy muszą coraz szybciej reagować na zmiany otoczenia. Warto, aby system, który miał wspomagać zarządzanie biznesem nie okazał się wówczas kulą u nogi.

http://p1.idg.pl/r/d185e

W serwisie prezydent.pl wykryto lukęUmożliwia ona anonimowe wysyłanie wiadomości e-mail przy użyciu udostępnionego na tym serwisie formularza.

http://p1.idg.pl/r/d3213

RZECZPSOPOLITA

Działania UKE kosztowały TP SA ponad 2 mld zł Od trzech lat Telekomunikacja Polska walczy z regulatorem rynku, którego decyzje kosztują spółkę co roku setki milionów złotych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,344103_Dzialania_UKE_kosztowaly_TP_SA_ponad_2_mld_zl_.html

Cyfryzacja filmów za 10 milionówNabiera rozpędu cyfryzacja najwybitniejszych dzieł polskiej kinematografii. Firmy zachęcają resort kultury i dziedzictwa narodowego, aby wsparło proces finansowo i rozpisało przetarg na zcyfryzowanie 50 filmów

http://www.rp.pl/artykul/9211,344101_Cyfryzacja_filmow_za_10_milionow.html

GAZETA WYBORCZA

Internet drugim medium reklamowym po telewizji!Po latach dwucyfrowych wzrostów polski rynek reklamowy gwałtownie zwalnia. W I półroczu polski rynek reklamowy skurczył się o 11,4 proc., do 3,432 mld zł - szacuje dom mediowy Starlink. Za to Internet wyrósł na drugie największe po telewizji medium reklamowe!

http://wyborcza.pl/1,75248,6890654,Internet_drugim_medium_reklamowym_po_telewizji_.html

Netia wkracza na rynek mobilnego InternetuOd czwartku Netia zaoferuje komórkowy dostęp do sieci. Niektórzy klienci dostaną tę usługę za darmo.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6890652,Netia_wkracza_na_rynek_mobilnego_internetu.html

Może powstać trzecia firma telekomunikacyjna świataIndyjski telekom Bharti i południowoafrykański MTN są o krok od fuzji. Jeśli się dogadają powstanie trzeci co do wielkości operator telekomunikacyjny na świecie z 200 mln klientów.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6888568,Moze_powstac_trzecia_firma_telekomunikacyjna_swiata.html

PARKIET

W Macrologic zapowiada się rekordowy zysk nettoWbrew pesymistycznym prognozom dla branży IT Macrologic systematycznie zwiększa sprzedaż. Dzięki ścisłej kontroli kosztów zarabia coraz więcej.

http://www.parkiet.com/artykul/26,837047_W_Macrologic_zapowiada_sie_rekordowy_zysk_netto__.html

ŻYCIE WARSZAWY

Gadu-gadu pasażerów komunikacji Nudzisz się, podróżując autobusem lub metrem? Od dziś możesz anonimowo porozmawiać ze współpasażerami przez komunikator Gadu-Gadu.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,389012_Gadu_gadu_pasazerow_komunikacji_.html

MSPStandard

Co do tabletki Placówki służby zdrowia są zmuszone do coraz większej optymalizacji kosztów swojej działalności. Niektóre z nich już odkryły, że nie można tego robić skutecznie bez wykorzystania narzędzi klasy Business Intelligence.

http://p1.idg.pl/r/48f68

SECURITYStandard

Clampi - wielki, złodziejski botnet?W Internecie działa nieznany do tej pory, gigantyczny i świetnie zamaskowany botnet, wykorzystywany przez przestępców do masowego wykradania poufnych danych - m.in. informacji niezbędnych do logowania się do e-banków oraz numerów kart płatniczych. Wykrył go znany specjalista od sieci zombiePC, Joe Stewart (szef działu badań firmy SecureWorks), który twierdzi, że "Clampi to prawdopodobnie najbardziej profesjonalnie napisany złośliwy kod, jaki kiedykolwiek powstał".

http://p1.idg.pl/r/013e7