Wtorkowy Przegląd Prasy

UKE rozpoczyna kontrole operatorów komórkowych... Projekty centrów usług czekają na decyzję rządu... Operatorzy inwestują w nowoczesne technologie... Comarch ma umowy z CPI MSWiA... Microsoft współtworzy jądro Linuksa... Lotus Foundations już na polskim rynku... Solorz-Żak inwestuje w spółki, bez przejęć... Internet pod lupą analityków...

COMPUTERWORLD

Jak bardzo istotne jest IT?O wsparciu polskiej branży informatycznej przez organizacje lobbingowe i rząd oraz roli młodych w rozwoju tego sektora gospodarki rozmawiamy z Wacławem Iszkowskim, prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

http://p1.idg.pl/r/17725

Microsoft współtworzy jądro Linuksa!Firma Microsoft, która dotychczas aktywnie walczyła ze środowiskiem open source, stała się jednym z twórców kodu dla flagowego projektu tego środowiska - jądra systemu Linux.

http://p1.idg.pl/r/2b104

Raport Cisco wskazuje na rosnące zagrożenia dla bezpieczeństwa firmRaport Bezpieczeństwa Cisco 2009 ujawnia, że przestępcy Internetowi wykorzystują do przeprowadzania ataków strategie przejęte od przedsiębiorstw, m.in. architekturę SaaS, współpracę partnerską oraz aktywne komercyjne promocje.

http://p1.idg.pl/r/daf89

Lotus Foundations już na polskim rynkuPrzedstawiciele polskiego oddziału IBM poinformowali o wprowadzeniu na rynek w pełni zlokalizowanej wersji pakietu oprogramowania dla firm sektora MSP. Równolegle wprowadzona została nowa oferta programowa IBM dla partnerów działających na w tym sektorze.

http://p1.idg.pl/r/e24b2

RZECZPOSPOLITA

Internet pod lupą analitykówNowe technologie wymuszają zmiany w badaniach mediów. Firmy badawcze szukają nowych sposobów analizowania słuchalności i czytelnictwa w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,337686_Internet_pod_lupa_analitykow.html

Operatorzy inwestują w nowoczesne technologieExatel rozpoczął wart wiele milionów program inwestycyjny. TP waha się z powodu regulacji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,337685_Operatorzy_inwestuja_w_nowoczesne_technologie.html

GAZETA PRAWNA

Solorz-Żak inwestuje w spółki, bez przejęćKryzys nie omija imperium Zygmunta Solorza-Żaka. Ale właściciel m.in. Grupy Polsat, Cyfrowego Polsatu, udziałów w Sferii i Biotonie, klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław, choć szuka oszczędności, nie rezygnuje z inwestycji w rozwój kluczowych biznesów: Sferię i Polsat. Nie planuje przejęć, w trudnych czasach stawia na rozwój organiczny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/338661,inwestujemy_w_spolki_nie_bedzie_przejec.html

GAZETA WYBORCZA

Nie przenosicie? Sprawdzimy dlaczego!Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczyna we wtorek kontrole operatorów komórkowych. Sprawdzi, czy utrudniają przenoszenie numerów do innych sieci.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6841935,Nie_przenosicie__Sprawdzimy_dlaczego_.html

PULS BIZNESU

5,5 tys. etatów czeka na rządZ siedmiu nowych dużych projektów inwestycyjnych wszystkie dotyczą centrów usług. Tylko czy rząd doceni ich wagę?

http://www.pb.pl/2/a/2009/07/21/55_tys__etatow_czeka_na_rzad

Comarch ma umowy z CPI MSWiAComarch w konsorcjum z PricewaterhouseCoopers Polska 16 lipca podpisał z Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dwie umowy na realizację usług doradczych i nadzorczych w zakresie przygotowania projektu "pl.ID - polska ID karta".

http://www.pb.pl/a/2009/07/20/Comarch_ma_umowy_z_CPI_MSWiA2

MSPStandard

Outsourcing sposobem na kryzysW momencie spowolnienia gospodarczego oddanie opieki nad działem IT zewnętrznej firmie może pomóc w skoncentrowaniu się na podstawowej działalności.

http://p1.idg.pl/r/a5b38

ERPStandard

Klucz do sukcesuDobrze przygotowane zapytanie ofertowe może w kolejnych etapach projektu zapobiec wielu problemom i niepowodzeniom.

http://p1.idg.pl/r/d9ed9