Wtorkowy Przegląd Prasy

Usuwanie awarii telekomunikacyjnej na koszt operatora... Polskie oprogramowanie trafiło do NASA... Model SaaS daleki od ideału... Biometria na wschodniej granicy Polski... Ostateczne rozliczenie za Erę do maja 2011?... LG Electronics otwiera sklep internetowy z aplikacjami dla telefonów... Były premier reklamuje sieć komórkową...

COMPUTERWORLD

Rządzenie z nosem przy ziemiCzy Polska z problemami państwa usiłującego nadgonić stracone lata, powinna rozważać luksusowe projekty technologiczne, na które może nas nie stać? Czy nie wystarczy ograniczyć się do konsumpcji odprysków tego, co się należy mieszkańcom lepiej rozwiniętych państw?

http://p1.idg.pl/r/f1160

Model SaaS daleki od ideałuZ analiz brytyjskiego oddziału firmy Gartner wynika, że kierownictwo wielu firm jest zawiedzione usługowym modelem korzystania z oprogramowania. Do najważniejszych minusów modelu Software as a Service zaliczono przeciągające się procedury wdrożeniowe, trudności z integracją oprogramowania dostarczanego w modelu usługowym z aplikacjami wdrożonymi lokalnie oraz wyższe od spodziewanych koszty.

http://p1.idg.pl/r/3ab47

Polskie oprogramowanie trafiło do NASAOd 6 lipca naukowcy badający Marsa, dzięki oprogramowaniu o roboczej nazwie RODM (Rover and Orbiter Delta Mars), mogą zbadać nawet bardzo niewielkie obszary Czerwonej Planety.

http://p1.idg.pl/r/4bd5f

GAZETA PRAWNA

Usuwanie awarii telekomunikacyjnej na koszt operatoraDeszczowe i burzowe lato daje się we znaki operatorom telekomunikacyjnym i ich klientom. Przerwy w świadczeniu usług trwają od kilku minut do nawet kilku dni, gdy awaria jest rozległa i poważna.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/336745,usuwanie_awarii_telekomunikacyjnej_na_koszt_operatora.html

PULS BIZNESU

Były premier reklamuje sieć komórkowąTo genialny pomysł, by ta wielka rodzina była jeszcze mocniej ze sobą związana - tak o działającej od soboty sieci komórkowej nie mówią Tadeusz Rydzyk, ani Roman Karkosik, jej właściciele. Ale Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

http://www.pb.pl/a/2009/07/13/Byly_premier_reklamuje_siec_komorkowa2

PARKIET

Ostateczne rozliczenie za Erę do maja 2011?Dlaczego we władzach Ery zasiadają osoby związane z głównym akcjonariuszem Elektrimu, choć ten pozbył się udziałów operatora? Czy i na co liczy Zygmunt Solorz-Żak?

http://www.parkiet.com/artykul/26,829912_Ostateczne_rozliczenie_za_Ere_do_maja_2011__.html

MSPStandard

Uzbrojeni w ERPW poszukiwaniu efektywności i oszczędności Bumar sięgnął po broń informatyczną. Spółka rozpoczęła wdrażanie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie.

http://p1.idg.pl/r/86e83

CONTACTStandard

Nie przychodź do pracy, nie tylko szef będzie ci wdzięcznyDojazd do pracy to strata czasu, który można wykorzystać na wiele innych, bardziej pożytecznych sposobów - przekonują autorzy badania Flexible Working 2009 wykonanego na zlecenie firmy Avaya.

http://p1.idg.pl/r/c1549

PUBLICStandard

Biometria na wschodniej granicy Polski25 stanowisk do elektronicznego daktyloskopowania zostało zainstalowanych na przejściach granicznych na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, czyli naszej granicy wschodniej.

http://p1.idg.pl/r/5670a

ITPartner

LG Electronics otwiera sklep internetowy z aplikacjami dla telefonówKoreańska firma LG Electronics otwiera sklep internetowy oferujący dostęp do około 1400 aplikacji.

http://p1.idg.pl/r/a0903