Wtorkowy Przegląd Prasy

Pięć polskich drużyn ma szansę na zwycięstwo w finałach Imagine Cup... Letni nabór cyfrowo wykluczonych... B3System: Wchłonięcie Pro-Testu... Rozwiane nadzieje na zysk SoftM... Zapaść w globalnej sprzedaży komputerów będzie mniejsza... Portale turystyczne zaoferują nie tylko wycieczki... Na przenoszenie numerów w sieciach komórkowych w 24 godziny jeszcze poczekamy... Najlepsze miejsca pracy dla informatyków... Desktop, laptop czy netbook? - przedstawiamy wady i zalety każdego z tych typów komputerów.

COMPUTERWORLD

Letni nabór cyfrowo wykluczonych

Osoby w trudnej sytuacji materialnej lub ze znaczną niepełnosprawnością mogą liczyć na komputer i dostęp do Internetu dla pod warunkiem, że lokalna jednostka samorządu terytorialnego postara się o dofinansowanie z funduszy unijnych. Właśnie rusza kolejny nabór do projektów.

http://p1.idg.pl/r/6ec3f

Pięć polskich drużyn ma szansę na zwycięstwo w finałach Imagine Cup

W najbardziej prestiżowej kategorii "Projektowanie Oprogramowania" przez sito eliminacji przeszła drużyna Demoscene Spirit. W grze pozostali również Monastery of Innovations, Zglad TEAM, FteamS i kAMUflage. Do następnego etapu konkursu nie udało się zakwalifikować zespołowi Krejzi Dzepetto. Zwycięskie zespoły poznamy we wtorek 7 lipca.

http://p1.idg.pl/r/2d20a

Najlepsze miejsca pracy dla informatyków

Dobre miejsce pracy to przede wszystkim przyjazna atmosfera i sprawiedliwe wynagrodzenie. Pracownicy cenią sobie także możliwość rozwoju zawodowego i ofertę szkoleń - wynika z badania amerykańskiej edycji tygodnika Computerworld.

http://p1.idg.pl/r/b580d

PARKIET

B3System: Wchłonięcie Pro-Testu

Nadzwyczajne walne zgromadzenie B3Systemu zdecydowało o połączeniu giełdowej firmy ze spółką zależną Pro-Test. - Celem fuzji jest uproszczenie struktury grupy. Ma ona charakter wyłącznie administracyjny - skomentował prezes Mirosław Kaliński.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654323_B3System_Wchloniecie_Pro-Testu.html

Rozwiane nadzieje na zysk SoftM

- Strata SoftM jest tak duża, że obciąży grupę w drugim kwartale. Cały rok powinniśmy mieć na plusie w skali grupy, ale nie w tej spółce - powiedział wczoraj Janusz Filipiak, prezes i największy akcjonariusz Comarchu.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654324_Comarch__Rozwiane_nadzieje__na_zysk_SoftM.html

RZECZPOSPOLITA

Zapaść w globalnej sprzedaży komputerów będzie mniejsza

Amerykańska firma badawcza Gartner Research skorygowała w górę swoje wiosenne prognozy dotyczące liczby komputerów PC, jakie mają zostać sprzedane na świecie w tym roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,330328_Zapasc_w_globalnej_sprzedazy_komputerow_bedzie_mniejsza.html

GAZETA PRAWNA

Portale turystyczne zaoferują nie tylko wycieczki

Turystyczne portale internetowe w Polsce nie chcą sprzedawać tylko wycieczek. Podążają krokiem zachodnich rywali, którzy oferują wszystko, co związane jest z podróżą, do tego w trybie on-line.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/334747,portale_turystyczne_zaoferuja_nie_tylko_wycieczki.html

Na przenoszenie numerów w sieciach komórkowych w 24 godziny jeszcze poczekamy

Polkomtel i PTK Centertel złożyły w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wnioski o zawieszenie 24-godzinnego terminu przenoszenia numeru w sieciach komórkowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/334744,na_przenoszenie_numerow_w_sieciach_komorkowych_w_24_godziny_jeszcze_poczekamy.html

MSP Standard

Desktop, laptop czy netbook?

Przedstawiamy wady i zalety każdego z tych typów komputerów.

http://p1.idg.pl/r/5450c