Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Pięć polskich drużyn ma szansę na zwycięstwo w finałach Imagine Cup... Letni nabór cyfrowo wykluczonych... B3System: Wchłonięcie Pro-Testu... Rozwiane nadzieje na zysk SoftM... Zapaść w globalnej sprzedaży komputerów będzie mniejsza... Portale turystyczne zaoferują nie tylko wycieczki... Na przenoszenie numerów w sieciach komórkowych w 24 godziny jeszcze poczekamy... Najlepsze miejsca pracy dla informatyków... Desktop, laptop czy netbook? - przedstawiamy wady i zalety każdego z tych typów komputerów.

COMPUTERWORLD

Letni nabór cyfrowo wykluczonychOsoby w trudnej sytuacji materialnej lub ze znaczną niepełnosprawnością mogą liczyć na komputer i dostęp do Internetu dla pod warunkiem, że lokalna jednostka samorządu terytorialnego postara się o dofinansowanie z funduszy unijnych. Właśnie rusza kolejny nabór do projektów.

http://p1.idg.pl/r/6ec3f

Pięć polskich drużyn ma szansę na zwycięstwo w finałach Imagine CupW najbardziej prestiżowej kategorii "Projektowanie Oprogramowania" przez sito eliminacji przeszła drużyna Demoscene Spirit. W grze pozostali również Monastery of Innovations, Zglad TEAM, FteamS i kAMUflage. Do następnego etapu konkursu nie udało się zakwalifikować zespołowi Krejzi Dzepetto. Zwycięskie zespoły poznamy we wtorek 7 lipca.

http://p1.idg.pl/r/2d20a

Najlepsze miejsca pracy dla informatykówDobre miejsce pracy to przede wszystkim przyjazna atmosfera i sprawiedliwe wynagrodzenie. Pracownicy cenią sobie także możliwość rozwoju zawodowego i ofertę szkoleń - wynika z badania amerykańskiej edycji tygodnika Computerworld.

http://p1.idg.pl/r/b580d

PARKIET

B3System: Wchłonięcie Pro-TestuNadzwyczajne walne zgromadzenie B3Systemu zdecydowało o połączeniu giełdowej firmy ze spółką zależną Pro-Test. - Celem fuzji jest uproszczenie struktury grupy. Ma ona charakter wyłącznie administracyjny - skomentował prezes Mirosław Kaliński.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654323_B3System_Wchloniecie_Pro-Testu.html

Rozwiane nadzieje na zysk SoftM- Strata SoftM jest tak duża, że obciąży grupę w drugim kwartale. Cały rok powinniśmy mieć na plusie w skali grupy, ale nie w tej spółce - powiedział wczoraj Janusz Filipiak, prezes i największy akcjonariusz Comarchu.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/654324_Comarch__Rozwiane_nadzieje__na_zysk_SoftM.html

RZECZPOSPOLITA

Zapaść w globalnej sprzedaży komputerów będzie mniejszaAmerykańska firma badawcza Gartner Research skorygowała w górę swoje wiosenne prognozy dotyczące liczby komputerów PC, jakie mają zostać sprzedane na świecie w tym roku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,330328_Zapasc_w_globalnej_sprzedazy_komputerow_bedzie_mniejsza.html

GAZETA PRAWNA

Portale turystyczne zaoferują nie tylko wycieczkiTurystyczne portale internetowe w Polsce nie chcą sprzedawać tylko wycieczek. Podążają krokiem zachodnich rywali, którzy oferują wszystko, co związane jest z podróżą, do tego w trybie on-line.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/334747,portale_turystyczne_zaoferuja_nie_tylko_wycieczki.html

Na przenoszenie numerów w sieciach komórkowych w 24 godziny jeszcze poczekamyPolkomtel i PTK Centertel złożyły w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wnioski o zawieszenie 24-godzinnego terminu przenoszenia numeru w sieciach komórkowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/334744,na_przenoszenie_numerow_w_sieciach_komorkowych_w_24_godziny_jeszcze_poczekamy.html

MSP Standard

Desktop, laptop czy netbook?Przedstawiamy wady i zalety każdego z tych typów komputerów.

http://p1.idg.pl/r/5450c