Wtorkowy Przegląd Prasy

W 2010 r. będą uniwersalne ładowarki do komórek... Nokia zacznie dostarczać netbooki... Bilet na pociąg będzie można kupić przez komórkę... Plus kusi odchodzących klientów... Zmiany w zarządzie Ericsson... Branża nawołuje do legalizacji drobnych e-sprzedawców... Samorząd Rybnika zbuduje sieć szerokopasmową za 14,7 mln zł...

COMPUTERWORLD

W związku osobistymCzy instytucja dozwolonego użytku prywatnego może być zastosowana w portalach społecznościowych, gdzie dochodzi do wirtualnych spotkań znajomych?

http://p1.idg.pl/r/61a15

Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USAEuropejczycy zapłacą nawet o 50 procent więcej za Windows 7 niż użytkownicy w Ameryce Północnej. W wypadku wydania Ultimate różnice w cenie na niekorzyść mieszkańców Starego Kontynentu mogą być jeszcze wyższe.

http://p1.idg.pl/r/32bde

RZECZPOSPOLITA

Ładowarkę do telefonu pożyczysz od każdegoNajwięksi producenci telefonów komórkowych podpisali porozumienie, w którym zobowiązali się do dobrowolnego wprowadzenia w 2010 r. na rynek UE uniwersalnych ładowarek, pasujących do różnych modeli aparatów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,326887_Ladowarke_do_telefonu_pozyczysz_od_kazdego.html

GAZETA PRAWNA

Nokia zacznie dostarczać netbookiSojusz Nokii i Intela na nowo wzmógł spekulacje na temat rychłego wprowadzenia na rynek przez największego światowego producenta małych przenośnych komputerów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/332867,nokia_zacznie_dostarczac_netbooki.html

Bilet na pociąg będzie można kupić przez komórkęJeszcze w tym roku bilety na niektóre pociągi kupimy przez komórkę.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/332865,bilet_na_pociag_bedzie_mozna_kupic_przez_komorke.html

PULS BIZNESU

Niech e - handel wyjdzie z szarej strefyMinisterstwo Finansów chce ścigać drobnych e-sprzedawców. Branża nawołuje: dajmy im szansę na legalizację.

http://www.pb.pl/2/a/2009/06/30/Niech_e_-_handel_wyjdzie_z_szarej_strefy

Samorząd Rybnika zbuduje sieć szerokopasmową za 14,7 mln złKosztem ponad 14,7 mln zł (według wstępnych szacunków) do końca 2011 r. samorząd Rybnika na Śląsku chce stworzyć w mieście sieć szerokopasmową, umożliwiającą m.in. dostęp do szybkiego Internetu. Projekt będzie współfinansowany ze środków unijnych.

http://www.pb.pl/a/2009/06/29/Samorzad_Rybnika_zbuduje_siec_szerokopasmowa_za_147_ml

PARKIET

Polkomtel: Plus kusi odchodzących klientówW pierwszej połowie 2009 roku wskaźnik odejść (churn) wśród klientów indywidualnych był o 12 proc. niższy niż w analogicznym okresie 2008 r. - wynika z danych, które "Parkiet" otrzymał od Polkomtela, operatora sieci Plus.

http://www.parkiet.com/artykul/26,825466_Plus_kusi_odchodzacych_klientow.html

MSPStandard

Jak kupować usługi w chmurzeGdy zapotrzebowanie na moc obliczeniową i przestrzeń dyskową przerasta możliwości firmy, cloud computing jest kuszącą propozycją. Niestety, uruchamianie aplikacji biznesowych w chmurze nie jest takie proste. Piszemy na co zwrócić uwagę.

http://p1.idg.pl/r/a767a

Umiarkowany wzrost zastosowań technologii cloud computingNajnowsze wyniki badań zdają się studzić entuzjazm przemysłu IT związany z cloud computing: tylko 15 proc. użytkowników korporacyjnych wdrożyło lub zamierza wdrożyć technologie cloud w ciągu najbliższego roku.

http://p1.idg.pl/r/e0c97

ITPartner

Ericsson: zmiany w zarządzieCarl-Henric Svanberg, obecny prezes i dyrektor wykonawczy firmy Ericsson pozostanie na tym stanowisku do końca bieżącego roku. Wraz z początkiem 2010 r. jego miejsce zajmie 44-letni Hans Vestberg, piastujący obecnie funkcję wiceprezesa i dyrektora finansowego koncernu.

http://p1.idg.pl/r/1e39d

NetWorld

Top500 - najnowszy ranking superkomputerówKilka dni temu opublikowano najnowszą listę najwydajniejszych superkomputerów na świecie (Top500). Lista taka sporządzana jest dwa razy w roku i ukazała się już po raz 33. Pierwsze dwa miejsca zajmują te same superkomputery, które zwyciężyły poprzednio, ale na trzecim miejscu zaszła zmiana - superkomputer SGI ustąpił miejsca superkomputerowi IBM.

http://p1.idg.pl/r/a9ed8