Wtorkowy Przegląd Prasy

Mediatel przejmuje w USA... Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego zwiększy uprawnienia klientów telekomów... Firmy chcą inwestować w rozwiązania energooszczędne... Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje pakiet e-usług...

COMPUTERWORLD

VWiFi w Windows 7Od 2002 r. Microsoft Research prowadził badania nad stworzeniem wirtualnych adapterów sieci bezprzewodowych. Pojawią się w następnej wersji okienek.

http://p1.idg.pl/r/90659

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje pakiet e-usługPrzez Internet miałyby być dostępne rejestry takie, jak Księgi Wieczyste i KRS. Eksperci resortu pracują także nad możliwością rejestracji spółki online i digitalizacją wszystkich swoich dokumentów.

http://p1.idg.pl/r/5e649

Szykuje się gigantyczny przetarg na system ERPBudżet projektu to 40 mln zł. Z systemu ma korzystać ok. 2500 pracowników resortu sprawiedliwości.

http://p1.idg.pl/r/975d8

GAZETA PRAWNA

Telekomy: każdy klient abonentemKolejna nowelizacja prawa telekomunikacyjnego zwiększy uprawnienia klientów telekomów. Ma też pomóc w walce ze spamem. Opisuje, jak regulator ma postępować, gdy zdecyduje się na podział Telekomunikacji Polskiej.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/321999,telekomy_kazdy_klient_abonentem.html

PULS BIZNESU

Mediatel przejmuje w USAMediatel informuje, że jego pełnomocnik podpisał 30 maja w USA umowę kupna 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Velvet Telecom z Nowego Jorku.

http://www.pb.pl/a/2009/06/01/Mediatel_przejmuje_w_USA

MSPStandard

Otwarte systemy ERPKluczowe znaczenie systemu ERP w procesach zarządzania przedsiębiorstwem powoduje, że zasługuje on na szczególną uwagę oraz może być źródłem istotnych oszczędności. Czy jest w tym obszarze miejsce dla rozwiązań open source?

http://p1.idg.pl/r/2b833

Firmy chcą inwestować w rozwiązania energooszczędneKierownicy IT chcą inwestować w rozwiązania i strategie informatyczne bezpieczne dla środowiska. Widzą w tym szansę na ograniczenie kosztów i wzrost wydajności. Nie mniej ważny jest jednak pozytywny wpływ na stan środowiska.

http://p1.idg.pl/r/9f49f