Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Comp nie odczuwa kryzysu... Dywidenda z Cyfrowego Polsatu na Sferię i światłowody... Wyszukiwarka odpowie na każde pytanie... Jak rozpowszechniać książki w trybie online... Jak się bronić przed cyberprzestępczością... Futurystyczne technologie wkraczają do sklepów...

COMPUTERWORLD

W pokoju i na wojnieOpracowane w Polsce technologie wirtualnej rzeczywistości i medycznego telemonitoringu wspomogą żołnierzy służących w misjach zagranicznych i mogą znacząco usprawnić system ratownictwa w czasie takich imprez, jak Euro 2012.

http://p1.idg.pl/r/106dd

RZECZPOSPOLITA

Wyszukiwarka odpowie na każde pytanieTo prawdziwa internetowa encyklopedia. Zamiast listy stron zawierających informacje na dany temat daje konkretne odpowiedzi na pytanie. Rewolucyjna wyszukiwarka WolframAlpha właśnie ruszyła.

http://www.rp.pl/artykul/9129,307402_Wyszukiwarka_odpowie_na_kazde_pytanie.html

Raport przyszłościWszystko wskazuje na to, że futurystyczne technologie, które można zobaczyć w filmie "Raport mniejszości" Stevena Spielberga, to tylko kwestia czasu, a już dziś w sklepach są np. komputery sterowane za pomocą gestów.

http://www.rp.pl/artykul/9129,307425_Raport_przyszlosci.html

O co chodzi i kogo dotyczy ugoda z Google’emKonieczne jest przemyślenie przez wydawców własnej polityki co do zasad rozpowszechniania książek w trybie online - uważają profesorzy prawa z Instytutu Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://www.rp.pl/artykul/4,307368_O_co_chodzi_i_kogo_dotyczy_ugoda__z_Google_em.html

Jak się bronić przed cyberprzestępczościąKto jest narażony na atak cyberkryminalistów, kim są hakerzy, a także jak bezpiecznie używać Internetu - o tym mówi prof. Soumyo d. Moitra, profesor zarządzania i polityki społecznej z Indian Institute of Management Calcutta, który po raz pierwszy gości w Polsce.

http://www.rp.pl/artykul/4,307131_Jak_sie_bronic_przed_cyberprzestepczoscia.html

PARKIET

Dywidenda na Sferię i światłowodyZygmunt Solorz-Żak, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, za wyższą dywidendę od tej firmy sfinansuje rozwój Sferii, radiowego operatora. Ale nie tylko.

http://www.parkiet.com/artykul/26,811720_Dywidenda_z_Cyfrowego_Polsatu_na_Sferie_i_swiatlowody.html

Comp: tegoroczny zysk netto wyniesie ponad 20 milionów złotych?Specjalizujący się w produktach i usługach z obszaru bezpieczeństwa IT Comp nie odczuwa negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,812052_Comp_Tegoroczny_zysk_netto_wyniesie_ponad_20_milionow_zlotych_.html

MSPStandard

Licencja na raportowanieW systemach wspomagających podejmowanie decyzji musi być reprezentowany model mentalny decydenta, a nie projektanta systemu.

http://p1.idg.pl/r/312e9

Magazyn CIO

Przyczajony pracownik, ukryty hakerAż 80% włamań do baz danych pochodzi z wewnątrz organizacji, niemal wszystkie następują przez system operacyjny. Co piąta osoba przesyła mailem tajemnice służbowe.

http://p1.idg.pl/r/3a93e