Wtorkowy Przegląd Prasy

Comp nie odczuwa kryzysu... Dywidenda z Cyfrowego Polsatu na Sferię i światłowody... Wyszukiwarka odpowie na każde pytanie... Jak rozpowszechniać książki w trybie online... Jak się bronić przed cyberprzestępczością... Futurystyczne technologie wkraczają do sklepów...

COMPUTERWORLD

W pokoju i na wojnie

Opracowane w Polsce technologie wirtualnej rzeczywistości i medycznego telemonitoringu wspomogą żołnierzy służących w misjach zagranicznych i mogą znacząco usprawnić system ratownictwa w czasie takich imprez, jak Euro 2012.

http://p1.idg.pl/r/106dd

RZECZPOSPOLITA

Wyszukiwarka odpowie na każde pytanie

To prawdziwa internetowa encyklopedia. Zamiast listy stron zawierających informacje na dany temat daje konkretne odpowiedzi na pytanie. Rewolucyjna wyszukiwarka WolframAlpha właśnie ruszyła.

http://www.rp.pl/artykul/9129,307402_Wyszukiwarka_odpowie_na_kazde_pytanie.html

Raport przyszłości

Wszystko wskazuje na to, że futurystyczne technologie, które można zobaczyć w filmie "Raport mniejszości" Stevena Spielberga, to tylko kwestia czasu, a już dziś w sklepach są np. komputery sterowane za pomocą gestów.

http://www.rp.pl/artykul/9129,307425_Raport_przyszlosci.html

O co chodzi i kogo dotyczy ugoda z Google’em

Konieczne jest przemyślenie przez wydawców własnej polityki co do zasad rozpowszechniania książek w trybie online - uważają profesorzy prawa z Instytutu Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://www.rp.pl/artykul/4,307368_O_co_chodzi_i_kogo_dotyczy_ugoda__z_Google_em.html

Jak się bronić przed cyberprzestępczością

Kto jest narażony na atak cyberkryminalistów, kim są hakerzy, a także jak bezpiecznie używać Internetu - o tym mówi prof. Soumyo d. Moitra, profesor zarządzania i polityki społecznej z Indian Institute of Management Calcutta, który po raz pierwszy gości w Polsce.

http://www.rp.pl/artykul/4,307131_Jak_sie_bronic_przed_cyberprzestepczoscia.html

PARKIET

Dywidenda na Sferię i światłowody

Zygmunt Solorz-Żak, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, za wyższą dywidendę od tej firmy sfinansuje rozwój Sferii, radiowego operatora. Ale nie tylko.

http://www.parkiet.com/artykul/26,811720_Dywidenda_z_Cyfrowego_Polsatu_na_Sferie_i_swiatlowody.html

Comp: tegoroczny zysk netto wyniesie ponad 20 milionów złotych?

Specjalizujący się w produktach i usługach z obszaru bezpieczeństwa IT Comp nie odczuwa negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego.

http://www.parkiet.com/artykul/26,812052_Comp_Tegoroczny_zysk_netto_wyniesie_ponad_20_milionow_zlotych_.html

MSPStandard

Licencja na raportowanie

W systemach wspomagających podejmowanie decyzji musi być reprezentowany model mentalny decydenta, a nie projektanta systemu.

http://p1.idg.pl/r/312e9

Magazyn CIO

Przyczajony pracownik, ukryty haker

Aż 80% włamań do baz danych pochodzi z wewnątrz organizacji, niemal wszystkie następują przez system operacyjny. Co piąta osoba przesyła mailem tajemnice służbowe.

http://p1.idg.pl/r/3a93e