Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Negocjacje Optimusa zakończyły się niczym... Netia zwolni 130 osób... Oracle kupi Suna za 7,4 mld USD... Google oskarżony o unikanie podatków... Portale internetowe szykują się do przejęć...

COMPUTERWORLD

Oracle kupi Suna za 7,4 mld USDDzięki temu firma wchodzi na rynek platform sprzętowo-programowych, na którym działają już dwaj jego najwięksi konkurenci - HP i IBM.

http://p1.idg.pl/r/e9018

Polityczna rewolucja InternetuRozwój sieci i wolnego oprogramowania przyczyniły się do zanegowania tradycyjnego pojęcia władzy opartej na ściśle zdefiniowanej hierarchii.

http://p1.idg.pl/r/88835

RZECZPOSPOLITA

Netia zwolni 130 osóbOperator telekomunikacyjny Netia SA zamierza zwolnić w tym roku 130 spośród z 1495 zatrudnionych osób. Pracownicy wypowiedzenia otrzymają do końca maja.

http://www.rp.pl/artykul/9211,293803_Netia_zwolni_130_osob.html

Google oskarżony o unikanie podatkówGoogle dołącza do listy firm podejrzanych o unikanie płacenia brytyjskich podatków. Spółka odprowadziła jedynie 600 tys. funtów do budżetu państwa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,293774_Google_oskarzony_o_unikanie_podatkow.html

Okradanie twórców może słono kosztować Wiele osób kopiujących cudze teksty na swe strony internetowe nie zdaje sobie sprawy, że grozi to nawet więzieniem.

http://www.rp.pl/artykul/4,294084_Okradanie_tworcow_moze_slono_kosztowac_.html

GAZETA PRAWNA

Portale internetowe szykują się do przejęćRynek reklamy internetowej, mimo spowolnienia, wzrośnie od 16 do nawet 23 proc. Duże portale uważają, że umocnią swoją pozycję dzięki skali, sile marek oraz polityce cenowej. Portale szykują nowe serwisy i szukają okazji do przejęć, bo spadły ceny.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/312409,portale_internetowe_szykuja_sie_do_przejec.html

GAZETA WYBORCZA

Czy plan Telekomunikacji Polskiej to tylko PR?Nie jestem ortodoksyjnie nastawiona do separacji TP. Nie mam ambicji przejścia do historii jako regulator, który dokonał "rozbioru" Telekomunikacji Polskiej. Zdecydowanie bardziej interesuje mnie przejście do historii jako współautor megaustawy wspomagającej szybki rozwój szerokopasmowego Internetu - mówi "Gazecie" Anna Streżyńska, prezes UKE.

http://wyborcza.pl/1,82244,6520349,Czy_plan_Telekomunikacji_Polskiej_to_tylko_PR_.html

PULS BIZNESU

Optimus: Fiasko negocjacji z kontrahentemOptimus ujawnił, że prowadził negocjacje z Sincere Equity Limited z Hongkongu, ale zakończyły się one niczym.

http://www.pb.pl/2/a/2009/04/20/Optimus_Fiasko_negocjacji_z_kontrahentem2

MSPStandard

Resort gospodarki wprowadzi trzy nowe formy podpisu elektronicznegoMinisterstwo Gospodarki zakończyło prace nad projektem ustawy o e-podpisach i w ubiegłym tygodniu skierowało projekt do KERM. Wprowadza on nowe formy podpisów: podpis zaawansowany, urzędowy i pieczęć elektroniczną.

http://p1.idg.pl/r/f85fa

Jak drukować oszczędniejTylko 20% menedżerów w firmach MSP wie, jakie są koszty związane z drukowaniem i kopiowaniem dokumentów w ich firmach.

http://p1.idg.pl/r/6ca12