Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Maciej Witucki stawia na globalną markę... Pomimo kryzysu ponad 40 proc. firm chce inwestować w innowacje... Jesienią ruszą inwestycje w Internet... Konkurenci podzielą się Nortelem... Inwestycje w Green IT poprawiają rentowność biznesu... SMS po polsku o połowę krótszy...

COMPUTERWORLD

Nowy ładRozmowa z Anną Sieńko, dyrektor generalną IBM Polska.

http://p1.idg.pl/r/95102

Konkurenci podzielą się Nortelem?Według doniesień Wall Street Journal przejęciem znacznej części Nortel Networks zainteresowane są m.in. koncerny Nokia Siemens Networks, Avaya i Siemens Enterprise Communications. Nortel od czterech miesięcy znajduje się w stanie upadłości.

http://p1.idg.pl/r/b1412

IDC: Inwestycje w Green IT poprawiają rentowność biznesuŚrednia marża handlowa firm wdrażających rozwiązania zaliczane do rodziny Green IT jest o 2 proc. niż innych przedsiębiorstw działających w tym samym segmencie rynku.

http://p1.idg.pl/r/6607a

RZECZPOSPOLITA

Inwestują w innowacjeDuże firmy chcą być nowoczesne i konkurencyjne. Pomimo kryzysu ponad 40 proc. z nich planuje w tym roku inwestować w innowacje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,290717_Inwestuja_w_innowacje.html

Pod nową banderąMaciej Witucki stawia na globalną markę Orange. Zmiana marki ma poprawić rynkową sytuację spółki, którą kieruje od ponad dwóch lat. Liberalizacja rynku kosztowała TP już setki milionów zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,289643_Pod_nowa_bandera.html

SMS po polsku o połowę krótszyUżytkownicy telefonów komórkowych narzekają, że wysyłane przez nich wiadomości z polskimi znakami są znacznie krótsze od standardowych. Winią za to operatorów, ale niesłusznie.

http://www.rp.pl/artykul/4,289614_Esemesy_po_polsku_o_polowe_krotsze.html

GAZETA WYBORCZA

Jesienią ruszą inwestycje w InternetSpecustawa, która ma pomóc w walce z kryzysem i zapewnić Polakom powszechny szybki Internet, czeka na akceptację premiera.

http://wyborcza.pl/1,82244,6494796,Jesienia_rusza_inwestycje_w_internet.html

MSPStandard

PGP odchudza oprogramowanie szyfrowania z myślą o MSPSpółka udostępniła okrojoną wersję swojej platformy szyfrowania dysków, mając nadzieje zainteresować nią mały i średni biznes, który stroni od tej technologii, ponieważ ma ona reputację drogiej i skomplikowanej.

http://p1.idg.pl/r/26e74

Jak wycofać się z umowy...... zarówno tej wykonywanej nienależycie, jak i tej realizowanej prawidłowo, ale długotrwałej i kosztownej dla przedsiębiorstwa.

http://p1.idg.pl/r/4da0d