Wtorkowy Przegląd Prasy

Polacy wydadzą na e-zakupy 13 mld zł... Polscy abonenci w niewoli operatorów... Wolno rośnie dostępność superszybkiego Internetu... Heyah chce utrzymać klientów, dotując im zakup telefonu... Skype rozdzwoni się w biznesie...

COMPUTERWORLD

Sól sieciGoogle udostępniło środowisko kompatybilności - Native Client - umożliwiające uruchamianie kodu napisanego dla platformy x86 w przeglądarkach internetowych.

http://p1.idg.pl/r/05fe3

Raport: Stawiamy na outsourcing i redukcję kosztów ITJak wynika z badań firmy BCS, spowolnienie gospodarcze najbardziej dotknęło firmy z sektora spedycyjnego i logistycznego. W tym okresie firmy stawiają na optymalizację systemów IT w oparciu o outsourcing i redukcję kosztów funkcjonowania.

http://p1.idg.pl/r/ad15a

RZECZPOSPOLITA

Polscy abonenci w niewoli operatorówAż 38 dni czeka użytkownik komórki w Polsce na przeniesienie numeru przy zmianie operatora. To niechlubny europejski rekord.

http://www.rp.pl/artykul/5,280909_Polscy_abonenci_w_niewoli_operatorow.html

Wolno rośnie dostępność superszybkiego InternetuW 2013 r. ponad 20 mln gospodarstw domowych w Europie będzie mogło korzystać z superszybkiego Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/67344,280889_Wolno_rosnie_dostepnosc_superszybkiego_Internetu.html

GAZETA PRAWNA

Polacy wydadzą na e-zakupy 13 mld złSprzedaż w tym roku w sklepach internetowych wzrośnie znacznie wolniej niż rok temu. Klienci kupują mniej elektroniki, sprzętu gospodarstwa domowego i komputerów. Rynek będzie się konsolidował, ale kryzys nie zniechęci firm do tworzenia serwisów e-commerce.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/166689,polacy_wydadza_na_e_zakupy_13_mld_zl.html

Heyah chce utrzymać klientów, dotując im zakup telefonuHeyah, sieć komórkowa należąca do Polskiej Telefonii Cyfrowej, wchodzi na rynek usług typu mix. O ten zdominowany przez Polkomtel segment rynku walczy też Play.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/166699,heyah_chce_utrzymac_klientow_dotujac_im_zakup_telefonu.html

GAZETA WYBORCZA

Skype rozdzwoni się w biznesie?Skype rzuca kolejne wyzwanie tradycyjnym telekomom - najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy chce podebrać im klientów korporacyjnych.

http://wyborcza.pl/1,82244,6417164,Skype_rozdzwoni_sie_w_biznesie_.html

MSPStandard

Dobre zamknięciePrawidłowe zamknięcie projektu informatycznego może pomóc w planowaniu, wyborze i realizacji kolejnych projektów przez zespół i organizację.

http://p1.idg.pl/r/6b923