Wtorkowy Przegląd Prasy

UKE skontroluje nowych operatorów komórkowych... Zmowa P4 i Polkomtela w sprawie roamingu... Abonent nie zapłaci za przeniesienie numeru do innej sieci... Bruksela znów myśli o utrudnieniach w Internecie... Użyczając programu, zadbaj o umowę... B3System rozważy mariaż z Betacomem...

COMPUTERWORLD

Liderzy przemysłu technologii w oczach pracownikówKto może najlepiej ocenić liderów przemysłu nowoczesnych technologii? Nie analitycy finansowi czy szeroko pojęta opinia publiczna - tylko ludzie pracujący wewnątrz danej firmy.

http://p1.idg.pl/r/0a53f

Protokół IPv6 wkracza do internetu wolniej niż przewidywanoOkazuje się, że na obsługę ruchu IPv6 przygotowana jest tylko niewielka część internetu. Przeprowadzone ostatnio przez firmę Pingdom badania wykazały, że protokół ten mogło pod koniec 2008 r. obsługiwać ok. 4% ogólnoświatowej sieci Internet.

http://p1.idg.pl/r/0bcc2

RZECZPOSPOLITA

Zmowa P4 i Polkomtela w sprawie roamingu?Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy operatorzy telefonii komórkowej: P4 i Polkomtel zawarli niedozwolone porozumienie dotyczące usług roamingu krajowego.

http://www.rp.pl/artykul/19417,273902_Zmowa_P4_i_Polkomtela_w_sprawie_roamingu__.html

Bruksela znów myśli o utrudnieniach w InternecieBibliotekarze chcą szerokiej cyfryzacji dzieł i udostępniania ich on-line. Protestują wydawcy, którzy są też przeciw przywilejom dla uczelni kształcących na odległość.

http://www.rp.pl/artykul/55727,273972_Bruksela_znow_mysli_o_utrudnieniach_w_Internecie.html

Samorządowy serwis esemesowyWszyscy, którzy podadzą numer swojej komórki do jeleniogórskiego Powiatowego Centrum Antykryzysowego, bezpłatnie otrzymają esemesem zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz sportowych.

http://www.rp.pl/artykul/205247,273838_Samorzadowy_serwis_esemesowy.html

Użyczając programu, zadbaj o umowęJeśli prawa do aplikacji komputerowej przeszły z pracodawcy na pracowników, ci mogą dalej nimi rozporządzać.

http://www.rp.pl/artykul/64143,273870_Uzyczajac_programu__zadbaj_o_umowe.html

GAZETA PRAWNA

Abonent nie zapłaci za przeniesienie numeru do innej sieciOperator będzie przez dwa lata przechowywał dane związane z dostępem do Internetu, telefonii internetowej i poczty elektronicznej.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/117917,abonent_nie_zaplaci_za_przeniesienie_numeru_do_innej_sieci.html

GAZETA WYBORCZA

UKE skontroluje nowych operatorów komórkowychNa przełomie maja i czerwca Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdzi, jak radzą sobie najmłodsi operatorzy komórkowi.

http://wyborcza.pl/1,82244,6362160,UKE_skontroluje_nowych_operatorow_komorkowych.html

PARKIET

B3System rozważy mariaż z BetacomemZarząd B3Systemu wspólnie z inwestorem finansowym szuka sposobów, żeby akcje spółki zyskały na wartości.

http://www.parkiet.com/artykul/7,789545_B3System_rozwazy_mariaz_z_Betacomem.html

MSPStandard

Skonsolidować zasobyCoraz częściej stosowana jest centralizacja zasobów i aplikacji w centrum danych, która wypiera tradycyjny, rozproszony model przetwarzania danych w większości firm w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/75d79

VIRTUALIZATIONStandard

Bezpłatna wirtualizacjaNarzędzia do wirtualizacji VMware są od pewnego czasu dostępne za darmo. Niektóre swoje produkty tego typu bezpłatnie dostarczają także inni dostawcy.

http://p1.idg.pl/r/391ff