Wtorkowy Przegląd Prasy

Reklama na pierwszej stronie Google... T-Mobile nie wyklucza przejęć w Polsce... Ruszyła porównywarka taryf... Toshiba przejmuje technologie HDD Fujitsu... Arteria ma na oku kolejne call center... Społecznościom w sieci będzie przybywać członków... Polska w drodze do internetowej rewolucji...

COMPUTERWORLD

Zmiana na lepsze

Renegocjowanie kontraktów outsourcingowych wymaga odpowiedniego przygotowania organizacji i uwzględnienia czynników mających istotny wpływ na nowy kształt umowy.

http://p1.idg.pl/r/998a6

Spadek liczby ofert, ale informatycy wciąż w cenie

Zgodnie z danymi portalu Pracuj.pl, w styczniu firmy w Polsce i za granicą opublikowały 1265 ofert dla specjalistów IT. Spadek o 30% wynika głównie z faktu, że firmy obserwując sytuację na rynku czasowo wstrzymują rekrutację.

http://p1.idg.pl/r/3dc26

Ruszyła porównywarka taryf

Ruszył pierwszy w Polsce symulator, umożliwiający kompleksowe porównanie ofert operatorów telefonii komórkowych.

http://p1.idg.pl/r/da68a

MSP STANDARD

Precz z ERP!

Informatyka ma szczególną zdolność do tworzenia nowych nazw i pojęć, które rozbłyskują niczym supernowe, by po krótkim, ale intensywnym życiu wpaść w czarną dziurę niebytu. Schemat jest zawsze taki sam.

http://p1.idg.pl/r/1bce8

IT PARTNER

Toshiba przejmuje technologie HDD Fujitsu

Firma wykupi - przez nowo powstałą firmę, w której Toshiba będzie mieć 80% udziałów - dział pamięci masowych Fujitsu.

http://p1.idg.pl/r/4e832

RZECZPOSPOLITA

T-Mobile nie wyklucza przejęć w Polsce

To zły moment na zmianę nazwy sieci ERA na T-Mobile - mówi prezes koncernu T-Mobile Hamid Akhavan. Ale los polskiej marki jest przesądzony.

http://www.rp.pl/artykul/19417,267605_T_Mobile_nie_wyklucza_przejec_w_Polsce.html

Społecznościom w sieci będzie przybywać członków

Internetowe serwisy społecznościowe będą odporne na kryzys ekonomiczny, przynajmniej pod względem dynamiki przyrostu liczby użytkowników.

http://www.rp.pl/artykul/19423,267587_Spolecznosciom_w_sieci_bedzie_przybywac_czlonkow.html

GAZETA WYBORCZA

Reklama na pierwszej stronie Google!

Walcząc o rynek smartfonów, koncern Google rzuca na szalę reklamę na swojej stronie głównej. Choć wcześniej zastrzegał, że będzie od reklam wolna.

http://wyborcza.pl/1,82244,6311229,Reklama_na_pierwszej_stronie_Google_.html

Polska w drodze do internetowej rewolucji

Do końca marca ma pojawić się projekt ustawy rewolucjonizującej rynek internetu w Polsce. Wczoraj Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raport, który pokazuje, jak bardzo nowe przepisy są potrzebne.

http://wyborcza.pl/1,82244,6311228,Polska_w_drodze_do_internetowej_rewolucji.html

PARKIET

Arteria ma na oku kolejne call center

Arteria, która na przełomie lutego i marca powiększy się o liczące około 110 stanowisk call center, negocjuje warunki zakupu kolejnego. Transakcja może dojść do skutku przed końcem III kwartału.

http://www.parkiet.com/artykul/26,784005_Arteria_Na_oku_kolejne_call_center.html

B3System: Informatyczna spółka przekroczyła prognozę przychodów o 17 procent

O 20,1 proc. podrożały w poniedziałek papiery B3System po informacji (opublikowanej w trakcie sesji), że spółka przekroczyła prognozę przychodów skonsolidowanych na 2008 r. Na koniec dnia akcje były wyceniane na 1,73 zł.

http://www.parkiet.com/artykul/26,784354_B3System__Informatyczna_spolka_przekroczyla_prognoze_przychodow_o_17_procent.html