Wtorkowy Przegląd Prasy

Jobs uspokaja, Apple żegna się z MacWorld Expo... Dofinansowanie dla łódzkiej fabryki Della pod znakiem zapytania... Szkoła kontra high-tech... Chiny walczą z niemoralnym Internetem...

COMPUTERWORLD

Najważniejsze kierunki badawczePolska ma dobrze rozwinięty, własny potencjał intelektualny w obszarach nauk teleinformacyjnych.

http://p1.idg.pl/r/b9aca

Dofinansowanie dla łódzkiej fabryki Della pod znakiem zapytaniaWedług niepotwierdzonych doniesień KE nakazała wstrzymanie wypłaty pierwszej transzy dofinansowania polskiego rządu do inwestycji. Zastrzeżenia budzi m.in. wysokość dofinansowania ze strony polskiego rządu oraz jego potencjalny wpływ na pozycję firmy Dell na lokalnym rynku. Od decyzji KE zależeć może dalszy los łódzkiej fabryki.

http://p1.idg.pl/r/3a840

RZECZPOSPOLITA

Chiny walczą z niemoralnym InternetemW Chinach ruszyła ogólnonarodowa kampania przeciwko "pornograficznym i niemoralnym" treściom na portalach internetowych, w tym m.in. na stronach takich wyszukiwarek jak Google czy działającej od 2000 roku chińskiej Baidu.

http://www.rp.pl/artykul/27,243665_Chiny_walcza_z_niemoralnym_Internetem.html

GAZETA WYBORCZA

Jobs uspokaja, Apple żegna się z MacWorld ExpoMam tylko zaburzenia równowagi hormonalnej, stąd utrata wagi - oświadczył wczoraj nieoczekiwanie prezes Apple Steve Jobs. W ten sposób chciał uciąć plotki o jego stanie zdrowia, jakie pojawiły się przed konferencją MacWorld Expo.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,6124586,Jobs_uspokaja__Apple_zegna_sie_z_MacWorld_Expo.html

Szkoła kontra high-techTwoje dziecko lubi gry i telewizję? To dobrze - dzięki temu podnosi sobie IQ, rozwija refleks i będzie sobie świetnie radzić w świecie komputerów i internetu. Ale żeby rozwinęło także wyobraźnię, umiejętności analityczne, krytycyzm i zdolności twórcze, bez poczciwej książki się nie obejdzie.

http://wyborcza.pl/1,75248,6123738,Szkola_kontra_high_tech.html