Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Karkosik stawia na Centernet... Firmy później dostaną 1,2 mld zł na innowacje... Kosztowne buble producentów komputerów... Estonia będzie głosować przez komórkę... Zmartwienia inwestorów firmy Apple... Za 2008 rok można rozliczyć się elektronicznie... Internet w szklanej kuli...

COMPUTERWORLD

Dotykalne informacjeKomputery przetwarzają informacje. Czy mogłyby przetwarzać rzeczywistość? Na to zaskakujące pytanie pojawiają się już pierwsze praktyczne odpowiedzi w postaci nowego rodzaju interfejsów.

http://p1.idg.pl/r/3f77e

MSPStandard

Pożegnanie z inteligentną synchronizacjąNokia IntelliSync Mobile Suite była platformą łączącą infrastrukturę firmy z telefonami Nokia. Firma zrezygnowała jednak ze sprzedaży tego pakietu.

http://p1.idg.pl/r/23433

RZECZPOSPOLITA

Karkosik stawia na CenternetProwadzone są rozmowy z inwestorami, którzy mają wspomóc ekspansję komórkowej sieci, ale Roman Karkosik jest gotowy wyłożyć własne środki. Zapewnia, że wierzy w telekomunikacyjny biznes.

http://www.rp.pl/artykul/19417,238429_Karkosik_stawia_na_Centernet___.html

Kosztowne buble producentów komputerówWadliwe procesory graficzne od firmy Nvidia wciągają w kłopoty producentów komputerów. Najnowszym przykładem jest Apple.

http://www.rp.pl/artykul/19417,238427_Kosztowne_buble_producentow_komputerow.html

Internet w szklanej kuliDo przeglądania Sieci będziemy używać telefonów komórkowych, komputery stracą klawiatury, a sterować nimi będzie można głosem i myślą. Z drugiej strony - czeka nas więcej pracy, a granice między światem rzeczywistym i wirtualnym powoli znikną.

http://www.rp.pl/artykul/55385,238207_Internet_w_szklanej_kuli.html

GAZETA PRAWNA

Za 2008 rok można rozliczyć się elektroniczniePodatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy chcą rozliczyć się z fiskusem za 2008 rok, mogą przesłać swoje zeznanie roczne przez Internet.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/101970,za_2008_rok_mozna_rozliczyc_sie_elektronicznie.html

Firmy później dostaną 1,2 mld zł na innowacjeKredyty dla małych i średnich firm na zakup nowych technologii nie ruszą w styczniu. To efekt decyzji KE, która stwierdziła, że BGK nie może dostać na ten cel 1,2 mld zł dotacji. Firmy, które wezmą kredyt technologiczny, mogą liczyć na jego częściowe umorzenie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/101983,firmy_pozniej_dostana_1_2_mld_zl_na_innowacje.html

GAZETA WYBORCZA

E-stonia Internetem stoiW Estonii przez Internet można załatwić praktycznie wszystko - wyrobić paszport, wypełnić PIT, zagłosować w wyborach. Od 2011 r. głosować będzie można też za pomocą telefonu komórkowego.

http://wyborcza.pl/1,82244,6093233,E_stonia_internetem_stoi.html

Czy przyszłość jest jabłkowa?Stagnacja w sprzedaży komputerów stacjonarnych i brak prezentacji Steve'a Jobsa na najbliższych targach martwią inwestorów firmy Apple.

http://wyborcza.pl/1,82244,6093227,Czy_przyszlosc_jest_jablkowa_.html