Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia połączy się z Tele2... UKE nałożył 500 tys. zł kary na TP... Piąta sieć komórkowa coraz bliżej... Eksperci apelują o cyfryzację... Na życzenie pracownika RMUA przyjdzie mailem... Operacja przez SMS... W Hiszpanię uderza hipochondria internetowa...

COMPUTERWORLD

Komunikacja w rozproszonych zespołachNie każdy jest w stanie przyzwyczaić się do pracy w rozproszonym zespole. Dlatego należy przestrzegać swoistych reguł i dobrych praktyk. Mechanizmy komunikacji muszą być prostsze i bardziej jednoznaczne.

http://p1.idg.pl/r/07b0a

Netia połączy się z Tele2 PolskaDecyzja ta została podjęta w związku z prowadzonym procesem wewnętrznej konsolidacji spółek z Grupy Netia. Firma też inwestuje w kolejną spółkę internetową.

http://p1.idg.pl/r/034ac

Gartner: Czechy i Polska najlepiej przygotowane do offshoringu w regionie Europy Środkowo-WschodniejZ opublikowanego kilka dni temu raportu wynika, że pod względem uwarunkowań mających wpływ na powodzenie inwestycji w offshoring Polska jest drugim krajem Europy Środkowo-Wschodniej i siódmym w regionie EMEA. Analitycy spodziewają się również wzrostu popularności nearshoringu.

http://p1.idg.pl/r/3bc1f

UKE dąży do podziału TPWymaga to jednak jeszcze dodatkowych analiz prawnych, a decyzja mogłaby zapaść za rok. O ile...

http://p1.idg.pl/r/4e2c9

RZECZPOSPOLITA

UKE nałożył 500 tys. zł kary na TPUrząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na Telekomunikację Polską 500 tys. zł kary za niedostarczanie UKE tekstów umów o dostępie do budynków i infrastruktury telekomunikacyjnej, zawieranych z innymi operatorami.

http://www.rp.pl/artykul/19417,234582_UKE_nalozyl_500_tys__zl_kary_na_TP.html

Piąta sieć komórkowa coraz bliżejNowy operator telefonii komórkowej w Polsce powinien wystartować do końca przyszłego roku.

http://www.rp.pl/artykul/67344,234829_Piata_siec_komorkowa_coraz_blizej.html

Eksperci apelują o cyfryzacjęSpecjaliści zaapelowali do prezydenta i premiera o jak najszybsze stworzenie planu cyfryzacji telewizji naziemnej.

http://www.rp.pl/artykul/67344,234830_Eksperci_apeluja_o_cyfryzacje.html

Na życzenie pracownika RMUA przyjdzie mailem Od przyszłego roku firmy będą mogły przesyłać zatrudnionym zestawienia zapłaconych przez nie składek w formie elektronicznej. Więksi pracodawcy korespondencję do ZUS opatrzą bezpiecznym podpisem elektronicznym.

http://www.rp.pl/artykul/4,234765_Na_zyczenie_pracownika_RMUA_przyjdzie_mejlem_.html

W Hiszpanię uderza hipochondria internetowaW Europie pojawiła się nowa epidemia, przenoszona drogą... internetową. Na razie występuje tylko w Hiszpanii, ale wkrótce może też nawiedzić Polskę. Hipochondria internetowa to coraz częstsza przypadłość Hiszpanów - alarmują lekarze i farmaceuci z Półwyspu Iberyjskiego.

http://www.rp.pl/artykul/9156,234408_W_Hiszpanie_uderza_hipochondria_internetowa.html

GAZETA WYBORCZA

TP SA murem podzielonaPotwierdziły się wcześniejsze informacje - prezes UKE rozpoczęła postępowanie, które ma doprowadzić do podziału TP SA na część hurtową i detaliczną. Przyklasnęła już temu Komisja Europejska.

http://wyborcza.pl/1,75248,6068147,TP_SA_murem_podzielona.html

GAZETA.PL

Lubuskie: Internetowy oszust w rękach policjiZielonogórscy policjanci zatrzymali Damiana O., podejrzanego o oszustwa internetowe na szkodę kilkuset osób z całej Polski. 36-latek założył sklep internetowy, za pośrednictwem którego oferował wysokiej klasy telewizory.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,6064434,Lubuskie___Internetowy_oszust_w_rekach_policji.html

ŻYCIE WARSZAWY

Operacja przez SMSBrytyjski lekarz współuczestniczył w operacji amputacji, która odbyła się w Afryce. Wskazówki i instrukcje przesyłał swojemu afrykańskiemu koledze poprzez... wiadomości tekstowe SMS.

http://www.zw.com.pl/artykul/3,315989_Operacja_przez_sms.html

POLITYKA

WWWidmoInternet już dawno podbił świat, ale nie wszystkich uszczęśliwił. Dla wielu tradycyjnie działających firm stał się śmiertelnym zagrożeniem.

http://www.polityka.pl/wwwidmo/Lead33,1091,276034,18/