Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Według niepotwierdzonych informacji, Tel-Energo i NFI Jupiter podpisały wczoraj umowę o objęciu przez Tel-Energo za 64 mln zł obligacji zamiennych na akcje Pro Futuro.

PARKIET

Ponad 188 mln zł zysku Polkomtel powiększył ponad dwukrotnie, do 188 mln zł, zysk netto w I kwartale br., w porównaniu do wyników z poprzedniego roku. W I kw. br. Plus pozyskał 186 tys. nowych klientów. (s. 1)

Szeptel wciąż na minusiePrzychody operatora z Szepietowa spadły z 5,1 mln zł w I kw. 2001 roku do 4 mln zł w I kw. br. Na podobnym, w porównaniu z ub. rokiem poziomie utrzymała się strata netto, która wyniosła 1,5 mln zł. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Mniej za jednego abonentaKoszty pozyskania nowych abonentów przez sieci komórkowe systematycznie spadają. PTK Centertel wydało na pozyskanie klienta w 2000 roku 586 zł – w roku ub. o 27% mniej, 420 zł. W przypadku PTC koszt pozyskania klienta spadł w ub. roku o 6%, do 532 zł. Polkomtel nie podaje danych na ten temat. (s. 1, 3)

PULS BIZNESU

Tel-Energo da 64 mln zł Pro FuturoWedług niepotwierdzonych informacji NFI Jupiter i Tel-Energo podpisały wczoraj umowę o zaangażowaniu tej ostatniej spółki w Pro Futuro. Wiadomość ma być oficjalnie ogłoszona najpóźniej w środę. Tel-Energo ma przekazać Pro Futuro 64 mln zł w zamian za obligacje zamienne na akcje. (s. 3)

Prokom wszedł do walki o energetyczny billingKoszt wymiany systemów billingowych w zakładach energetycznych może wynieść w ciągu dwóch lat od 100 do 200 mln zł - swoje oprogramowanie może zmienić 20 z 33 zakładów. Jednym z najważniejszych dostawców systemów IT dla sektora jest, po przejęciu Centrum Informatyki Energetyki, ComputerLand. Także Prokom zapowiedział zaangażowanie w branżę. Działają w niej już natomiast m.in. spółki z grup Comp i Wasko. (s. 6)

Na licencjach fiskus zarobi aż 200 mln złDzięki nowelizacji przepisów podatkowych dotyczących licencji na oprogramowanie, do budżetu wpłynie 200 mln zł. „W końcu mamy pełną jasność w interpretacji przepisów podatkowych. Przepisy precyzują pozycję podatkową dystrybutorów, co zapewni im komfort działania” – skomentował Ireneusz Dąbrowski, szef Tech Data Polska oraz wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. (s. 8)