Wtorkowy Przegląd Prasy

Zarząd Vivendi Universal chce unieważnić wyniki głosowania podczas ostatniego WZA spółki, twierdząc, że zostały one zafałszowane przez hakerów. Nowy zarząd Elektrimu "czyści" umowy doradcze zawarte przez poprzednie kierownictwo w ostatnich miesiącach.

PARKIET

Policja: odebrać licencję Plusa

Polkomtel oficjalnie nic nie wie o wniosku Komendy Głównej Policji o odebranie mu koncesji. KGP miałaby domagać się odebrania licencji w związku ze zdarzającymi się przypadkami nieudostępniania jej danych poufnych. (s. 1)

Netia jednym z celów inwestycyjnych

Rozmowa z Henrym Kleinem, dyrektorem zarządzającym TDA Capital Partners. „Netia, po tym jak zmieni się struktura kapitałów spółki może stać się dla nas interesującym projektem” – powiedział m.in. H. Klein. (s. 4)

Głosowanie pod dyktando hakerów

Kierownictwo Vivendi Universal dąży do unieważnienia uchwał ostatniego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, podczas którego akcjonariusze odrzucili propozycje opcji dla kadry zarządzającej, która miała objąć 5% kapitału czyli ok. 2 mld EUR. Według zarządu Vivendi, wyniki głosowania zostały sfałszowane przez hakerów – wskazywać na to ma rzekomo nienaturalnie duża liczba głosów wstrzymujących się - 20% (zwykle 2 – 3%). Przeciw opcji menedżerskiej było stowarzyszenie małych akcjonariuszy. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Ze spółek: TP SA

TP S.A. po uzyskaniu wyjaśnień od URTiP w sprawie zakresu zezwolenia telekomunikacyjnego wycofała skargi i odwołania związane z brakiem tego zezwolenia. (s. 5)

Na fali pogłosek

Notowania Elektrimu wzrosły wczoraj o 11%, do 3,42 zł. Powodem są pogłoski o rysującym się porozumieniu pomiędzy obligatariuszami a zarządem spółki. (s. 5)

PULS BIZNESU

Nowa rada Elektrimu szuka starych brudów

W czasie postępowania układowego zarządy Elektrimu podpisały kilkanaście umów dotyczących różnego rodzaju usług i doradztwa. Nowa rada analizuje wszystkie umowy, a część została już zerwana. Podpisane przez poprzednie zarządy umowy na doradztwo kosztują holding kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznie. (s. 6)