Wtorkowy Przegląd Prasy

Portal Hoga.pl zmienił w świąteczny poniedziałek wygląd. W marcu na GPW najsłabiej wypadła branża telekomunikacyjna.

RZECZPOSPOLITA

NTT: strata roczna

Japoński operator telekomunikacyjny w minionym roku finansowym zakończonym 31 marca br. mógł stracić nawet 8,66 mld EUR. (s. B 1)

GAZETA WYBORCZA

Chude święta w Hoga.pl

W poniedziałek, zgodnie z zapowiedziami, portal Hoga.pl zmienił wygląd. Spółka zarządzająca portalem będzie teraz starała się stworzyć „komercyjny portal usługowy” i w związku z tym wysunęła na pierwszy plan funkcje usługowe. Znikła większość z ok. 60 serwisów, pozostały m.in. konta poczty elektronicznej, wyszukiwarki, katalog witryn. Ze 162 osób zatrudnionych w Hodze pozostaną 52. Miesięczne koszty utrzymania mają wynieść 200 tys. zł. (s. 28)

Apetyt na wiedzę i na to, co nowe

Rozmowa z wiceprezesem Samsunga ds. marketingu, Ericiem B. Kimem. Mówiono m.in. o tym, dlaczego Samsung wyszedł na trzecią pozycję na świecie pod względem sprzedaży telefonów komórkowych w roku ub. „”Wychodzimy z założenia, że komórka to nie po prostu aparat do dzwonienia. Komórka to także element stylu zycia i dlatego sporą wagę przykładamy do wzornictwa. Mamy na całym świecie grupy zajmujące się wzornictwem” – powiedział m.in. Eric B. Kim. (s. 28)

Bessa telefonów

W marcu WIG 20 stracił 2,1%. Najsłabsza był abranża telekomunikacyjna. M.in. akcje TP S.A. potaniały w ub. miesiącu o 11%. (s. 32)