Wtorkowy Przegląd Prasy

TP S.A. zapowiedziało odwołanie się od decyzji URT nakładających na operatora kary w wysokości 350 mln zł.

PARKIET

TP S.A. ma zapłacić 350 mln zł kary

URT nałożył na TP S.A. dwie kary o łacznej wysokości 350 mln zł w związku z niewykonaniem postanowienia ministra łączności w sprawie umowy z NOM oraz w związku z nieprzekazaniem właściwych informacji o przychodach z dzierżawy łączy telekomunikacyjnych. Ponadto Regulator prowadzi jeszcze dochodzenie w sprawie przekazania niewłaściwych informacji o przychodach z rozliczeń międzyoperatorskich, decyzja zapadnie na początku kwietnia. TP S.A. zapowiedziało odwołanie się od decyzji URT. Wczoraj akcje TP S.A. straciły 5%. (s. 1, 3)

Na GPW znowu wyprzedaż

Akcje Elektrimu spadły o 10,9% po opublikowaniu raportu Schroder Salomon Smith Barney i DM Banku Handlowego, w którym wyceniono papiery holdingu na 4,5 zł. (s. 2)

PULS BIZNESU

Resort skarbu krytykuje zarząd Polkomtela

Wiesław Kaczmarek krytykuje obecny zarząd operatora sieci Plus GSM, który uważa, że obecne władze zaniedbały firmę. Jego zdaniem duże zyski netto są efektem zaniechania inwestycji. Obecnego zarządu bronią zagraniczni inwestorzy, m.in. Vodafone, który przymierza się do zaproponowania zmiany nazwy sieci na Vodafone. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Akcje Netii odrabiają straty

Podczas wczorajszej sesji akcje Netii podrożały o 14,6%, do 4 zł. W ten sposób inwestorzy zdyskontowali komunikat o wznowieniu rozmów na temat fuzji pomiędzy Telią i Sonerą. (s. 5)

Trzeci kwartał dobry dla Oracle

Obroty wyniosły w III kw. br. finansowego 93 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ub. o 79%. W skali trzech kwartałów Oracle zajął pierwsze miejsce wśród narodowych oddziałów Oracle pod względem sprzedaży w przeliczeniu na jednego zatrudnionego. (s. 7)

Wyższa ocena dla PTC?

Rating papierów dłużnych Polskiej Telefonii Cyfrowej może zostać podwyższony – poinformowała agencja Moody’s. Wartość papierów dłużnych PTC sięga 960 mln USD. (s. 7)