Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Notowania Optimusa wzrosły po informacji o podpisaniu kontraktu dla NATO o ponad 16%. W przyszłym tygodniu Agora rozpoczyna zagraniczny road show podczas którego zarząd spółki spotka się z ok. 30 inwestorami finansowymi.

PARKIET

Optimus wzrósł o 16,4%Po informacji o podpisaniu przez Optimusa kontraktu dla NATO notowania spółki wzrosły wczoraj o ponad 16%. Na podstawie podpisanej umowy specjaliści z Optimusa będą współpracować przy wdrażaniu systemu informatycznego w bazie wojskowej w Belgii. (s. 2)

Grupa Onet może sprzedać akcje OptimusaWedług informacji podanych przez Onet, zadłużenie spółki wynosi już ponad 40 mln zł. Gwarantem spłaty połowy tej kwoty jest Grupa Onet, która w celu pokrycia należności może sprzedać posiadany pakiet akcji Optimusa wartości 32,6 mln zł. W czwartek 28 lutego kończy się okres wypowiedzenia przez Bank Handlowy dwóch umów kredytowych zawartych z portalem na kwotę 20 mln zł. (s. 4)

Inwestorzy liczą na dobre informacjeNa ten tydzień przewidziano spotkania zarządu Agory z analitykami, na których zostaną omówione wyniki finansowe firmy i prognozy na rok przyszły. Zagraniczne road show rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Przewidziane jest 30 spotkań z inwestorami finansowymi. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Mniej hojni abonenciOperatorzy telekomunikacyjni w Polsce odnotowują stały spadek przychodów na jednego klienta, tzw. ARPU. W przypadku operatorów komórkowych stały spadek ARPU operatorzy mogą zrekompensować wzrostem liczby nowych klientów. Średnie ARPU w przypadku telefonii stacjonarnej wynosi 120 zł, jednak wzrost liczby klientów jest zdecydowanie niższy. (s. 1, 3)

Od lutego w mBanku dane są zautomatyzowaneKlienci wirtualnego mBanku mają od lutego kłopoty z wpisywaniem danych w dyspozycji przelewu. System automatycznie wstawia ich dane osobowe i nie można ich zmienić. Tym samym nie można już dokonywać przelewów w czyimś imieniu, które były bezpłatne. (s. 4)

PULS BIZNESU

NWZA Elektrimu może się nie odbyćJacek Socha, przewodniczący KPWiG powiedział, że do wyznaczonego na 10 kwietnia NWZA Elektrimu może nie dojść. W opinii Jacka Sochy akcjonariusze mogą nie porozumieć się w kwestii wyboru przewodniczącego obrad, a bez tego nie można ich kontynuować. Przewodniczący KPWiG nie powiedział kto miałby blokować obrady. (s. 4)