Wtorkowy Przegląd Prasy

Notowania Optimusa wzrosły po informacji o podpisaniu kontraktu dla NATO o ponad 16%. W przyszłym tygodniu Agora rozpoczyna zagraniczny road show podczas którego zarząd spółki spotka się z ok. 30 inwestorami finansowymi.

PARKIET

Optimus wzrósł o 16,4%Po informacji o podpisaniu przez Optimusa kontraktu dla NATO notowania spółki wzrosły wczoraj o ponad 16%. Na podstawie podpisanej umowy specjaliści z Optimusa będą współpracować przy wdrażaniu systemu informatycznego w bazie wojskowej w Belgii. (s. 2)

Grupa Onet może sprzedać akcje OptimusaWedług informacji podanych przez Onet, zadłużenie spółki wynosi już ponad 40 mln zł. Gwarantem spłaty połowy tej kwoty jest Grupa Onet, która w celu pokrycia należności może sprzedać posiadany pakiet akcji Optimusa wartości 32,6 mln zł. W czwartek 28 lutego kończy się okres wypowiedzenia przez Bank Handlowy dwóch umów kredytowych zawartych z portalem na kwotę 20 mln zł. (s. 4)

Inwestorzy liczą na dobre informacjeNa ten tydzień przewidziano spotkania zarządu Agory z analitykami, na których zostaną omówione wyniki finansowe firmy i prognozy na rok przyszły. Zagraniczne road show rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Przewidziane jest 30 spotkań z inwestorami finansowymi. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Mniej hojni abonenciOperatorzy telekomunikacyjni w Polsce odnotowują stały spadek przychodów na jednego klienta, tzw. ARPU. W przypadku operatorów komórkowych stały spadek ARPU operatorzy mogą zrekompensować wzrostem liczby nowych klientów. Średnie ARPU w przypadku telefonii stacjonarnej wynosi 120 zł, jednak wzrost liczby klientów jest zdecydowanie niższy. (s. 1, 3)

Od lutego w mBanku dane są zautomatyzowaneKlienci wirtualnego mBanku mają od lutego kłopoty z wpisywaniem danych w dyspozycji przelewu. System automatycznie wstawia ich dane osobowe i nie można ich zmienić. Tym samym nie można już dokonywać przelewów w czyimś imieniu, które były bezpłatne. (s. 4)

PULS BIZNESU

NWZA Elektrimu może się nie odbyćJacek Socha, przewodniczący KPWiG powiedział, że do wyznaczonego na 10 kwietnia NWZA Elektrimu może nie dojść. W opinii Jacka Sochy akcjonariusze mogą nie porozumieć się w kwestii wyboru przewodniczącego obrad, a bez tego nie można ich kontynuować. Przewodniczący KPWiG nie powiedział kto miałby blokować obrady. (s. 4)